Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Gaden Gogi написа
    Че като ти е мерак направи си го замичък. АЗ ПИСАХ, ПИСАХ, ПИСАХ, НИКОЙ НЕ ЕБАВА ДА ОБЪРНЕ ВНИМАНИЕ НА ТОВА ДЕТО ОБЯСНЯВАМ, е моите нерви не са за един ден, че да си ги хабя за глупости, а иначе даже се бях навил и карти да рисувам за тактически битки, ама няма да я бъде, имам си и по смисленни занимаваки.
    Аз вярвам се убедихте че един човек е малко за такава работа. дайте планче и да разпределим работата. А нервите мога да ти ги излекувам ако са много разклатени
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      Нищо ми няма на нервите, именно защото си ги пазя и повече от безопасното с пънове не се занимавам. Пък и твоята специалност е съвсем друга както много добре си спомням.

      Comment


        Gaden Gogi написа
        Нищо ми няма на нервите, именно защото си ги пазя и повече от безопасното с пънове не се занимавам. Пък и твоята специалност е съвсем друга както много добре си спомням.
        Аааааааа, аз най-добре се оправям със сополите, ама и от весели лекарства разбирам
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          Еми много се радвам за тебе, а ние вземаме превантивни мерки и до лекарства не пребягваме.

          Comment


            Ако искате вместо да се дърляме да обсъдим някоя от следните теми - 1.Линейни ветроходи и фрегати - снаряжение и обучение в различните флотове;
            2.Изпитания на дредноута Баден и анализ на обстрела му от 381/42 английски оръдия;
            3.Руски военноморски планове през ПСВ - Балтика и Черно море - теория и изпълнение
            П.В.

            Comment


              Виж третат тема ми харесва. Даже бях попаднал на книга с Рускаото предвоенно планиране. Ако задържите нещата мога и да ви я постна.
              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
              Неизвестен руски адмирал

              Comment


                План по който предлагам да сравняваме кораби,когато го прави това де. Идеята е да има прегледност.
                Точки по които да сравняваме:
                1.Въоръжение
                1.1. главен калибър
                1.2. спомагателен калибър
                1.3. Тежко АА
                1.4.Леко АА
                2. Защита
                2.1 Вертикална
                2.2. Хоризонтална
                2.3. Протичоосколочна
                2.4. ПТЗ
                3. Мореходни характеристики
                3.1. Скорост
                3.2. Далечина (според ТВД-то)
                3.3. Мореходност

                Comment


                  Мислихме си за начините по които се бораби с факти, и с нещата които някой хора се опитват да изкарат за факти. Примерно, един потребител много упорито се опитва да изкара височината на пояса на Шарнхост (и други но ще обясня защо се спрях на този) за 6,20 м:sm186: , супер,страхотно. и как? ами пише в монографията че поясът е 4,5 м черно на бяло, и обясняват че на последните 1,7 се изтънява, напълно разбираемо, добре ама на въпросният потребител му изнася да ги събере и да получи по-голяма височина:nut: . Е ние си работехме по правенето на едно книжле в pdf и там в него схемичка , ей така от намане какво да правим копнахме я, бум в графичната програма и се заехм да мери, естественно както се и очакваше поясът се оказа висок 4,5м ,както хората са си написали в монографията:sm100: .
                  Даже се потрудих да го направя в пригледен вид, та който иска да си смята, и мащабът сметнах за тези на които не им е хоби и не им се рови да мащабират .

                  Очаквам поздравления за дето съм си играл

                  Comment


                    Никой не се сеща да ме похвали, та аз да подхвърля една темичка: четем си в любимият руски форум и 'що да видим: хората разглеждат хипотетичен двубой: Нагато срещу КГ5, нагато в модернизиран вариант естественно... принципно напълно възможно, с малко натяжки, да кажем ПоУ и компания се среща с нагато и компания в началото на войната, или без придружители... вариант две: нощен бой в малко по-късни фази.

                    Comment


                      Айде още една картинка, този път с броневата схема на Бисмарк, та да могат заинтересованите да си сметан колко му е висок поясът. И малко обяснения: как сме сметналимащабът:
                      знаем широчината на мидела 36м (картинката е през комина значи там) знаем и височината на корпуса 15 м, замерваме ги на чертежа, виждаме че картинката не е манипулирана като пропорции, след това смятаме, и получаваме, после просто си замерваме височината на пояса и смятаме.
                      Айде някой даме похвали дето си играя , ако четката е качественна може отличникът да получи мнооого хубави чертежи на Бисмарк.

                      Comment


                        Видяхте ли тесктчето ми за "Комета"

                        ще се радвам на коментари

                        Comment


                          Нойкирхен - поместил съм глава от "Морската мощ в огледалото на историята"

                          Comment


                            Бравос! Отдавна не бях се сещал за Нойкирхен. Даниц ако можеш да ми постнеш малко скенирани кораби от неговата книга 10-16 век. моля.
                            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                            Неизвестен руски адмирал

                            Comment


                              аха, ми жоже, ама след някой и друг ден, че сега съм малко претрупан
                              а дето искаше Шеленберг за Ютланд?

                              Comment


                                Слагай го. По хубаво описание на първия етап на битката не съм чел. Колкото и съкратено да е немеца става за писател.
                                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                                Неизвестен руски адмирал

                                Comment

                                Working...
                                X