Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Броненосци дизайн до 1904

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Нямат самочувствие на моряци в Р-Я война
    П.В.

    Comment


      #62
      И "Цесаревич", и "Аврора" с "Диана", и няколко миноносеца са скриват в неутрални пристанища. За адмиралите ако добавим Йесен и Есен съм напълно съгласен. Първия командва Владивостокския отряд крайцери, а втория в качеството си на капитан първи ранг командва първо "Новик", а после и "Севастопол". И това струва ми се е единствения руски броненосец (с изключение на потопените, който не влиза в японския флот). Да не говорим, че Николай Отович разработва през 1910-1914 нещо, което другите флотове усвояват чак след войната-торпедните залпове.
      А за руските моряци не съм съгласен-и превеждам следните примери:
      1. "Варяг" и "Кореец"
      2. "Стерегущий"
      3. "Новик"
      4. "Рюрик", "Русия" и "Громобой"
      5. "Ретвизан"
      6. "Княз Суворов", "Адмирал Ушаков" и "Громкий"
      На нито един от тези кораби командирите и моряците не са се посрамили. Изкючвам Рождественски на "Княз Суворов", но той се предава на миноносец, а не на броненосеца.
      Срещу тях мисля може да ми дадете като пример "Боярин" с некадърното му изоставяне, повечето адмирали и особено Небогатов, но колко са те?
      А и Русия не използва корабите си за това, за което ги е строила. Тя се готви да води крайцерска война с Англия, а трябва да се сражава в традиционните ескадрени сражения с Япония. И не е чудно, че резултата е позорен мир и революция.
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #63
        Gaden Gogi каза:
        За Дзверо, Ето какво пише в монографията за Пересвет:
        Выбор типа русского облегченного броненосца напрямую связан с появлени_ем в Англии броненосцев «Барфлер» и «Центурион» и их модификации — «Ринаун».
        В момента точно с монографията на Пересвет се занимавам (Руско издание на моделист конструктор) :

        "Родословная “Пересвета”, по существу, идет от удачных броненосных крейсеров — начиная с “Генерал-адмирала” и кончая “Громобоем”. ......Английское адмиралтейство, быстро углядев в строительстве “Пересветов” угрозу своему судоходству, в ответ срочно заказало 6 линкоров типа “Дункан”. Внимательно следили за необычными русскими кораблями немцы, японцы, французы."


        Това ми звучи точно обратно на това което говориш!:pop:

        Comment


          #64
          Odzava каза:
          [B]И "Цесаревич", и "Аврора" с "Диана", и няколко миноносеца са скриват в неутрални пристанища. За адмиралите ако добавим Йесен и Есен съм напълно съгласен. Първия командва Владивостокския отряд крайцери, а втория в качеството си на капитан първи ранг командва първо "Новик", а после и "Севастопол". И това струва ми се е единствения руски броненосец (с изключение на потопените, който не влиза в японския флот). Да не говорим, че Николай Отович разработва през 1910-1914 нещо, което другите флотове усвояват чак след войната-торпедните залпове.
          А за руските моряци не съм съгласен-и превеждам следните примери:
          1. "Варяг" и "Кореец"
          2. "Стерегущий"
          3. "Новик"
          4. "Рюрик", "Русия" и "Громобой"
          5. "Ретвизан"
          6. "Княз Суворов", "Адмирал Ушаков" и "Громкий"
          На нито един от тези кораби командирите и моряците не са се посрамили. Изкючвам Рождественски на "Княз Суворов", но той се предава на миноносец, а не на броненосеца.
          Срещу тях мисля може да ми дадете като пример "Боярин" с некадърното му изоставяне, повечето адмирали и особено Небогатов, но колко са те?
          А и Русия не използва корабите си за това, за което ги е строила. Тя се готви да води крайцерска война с Англия, а трябва да се сражава в традиционните ескадрени сражения с Япония. И не е чудно, че резултата е позорен мир и революция.


          Чакай малко, за моряците нищо не съм казал. В повечето случаи те дават много повече от себе си, да спечелят сражението което адмиралите които вече са го загубели.
          Напълно съм съгласен с приведените от теб примери.
          Но да разгледаме пробива на Първа Портартурска Ескадра. Командвана от некадърника Видгелфт. Русите имат по-добри и повече Броненосци от джапанките и какво става когато убиват Адмирал, неговия заместник Ухтомски (мисля така се казваше) съвсем атрахливо се връща в Порт-Артур вместо да доразбие японскта блокад която е доста рапукана. Само Асахи е сравнително боеспособен. А от руските кораби постадали са Цасаревич, Ретвизан и Полтава. Остават почти незасегнати Перисвет, Победа и Севастопол. Срещи тях е ескадрата на японските крайцери ² ранг, които не са никаква трудност за броненосците.
          А и в края на сражението пада ноща и това благоприятства отеглянето на север към Владивосток, такава каквато е и била целта на пробива.

          Comment


            #65
            Руснаците вземат за база проекта на броненосец втори ранг от Ринаун, а англичаните отговарят на Победите с Дънкани
            Дънкан, Ексмаут, Албемарл, Монтегю и още два не мога да се сетя
            П.В.

            Comment


              #66
              Точно монографията която четеш започва втората си глава с текста дето аз ти го цитирам.

              Comment


                #67
                Е и?
                Там пише, че руските Броненосци са отговор на Английските, а не техни копия.
                Пак повтарям проектите са Германски, строени в Петербург.

                То това е все едно да кажеш, че Баден е копие на Куин Елизабет!

                Comment


                  #68
                  Е де, аз къде казвам че са копия?? Аз:
                  равитие на британската идея
                  т.е. че са вдъхновени от британските кораби.

                  Comment


                    #69
                    Като са вдъхновени от британските кораби, да ги питам аз руснаците, какво ще правят те с тези късокраки гиганти при това зле бронирани и бавноходни и недовъоръжени - изроди, като нямат снабдителни бази.Как ще нападт и къде ще нападат английското корабоплаване?
                    П.В.

                    Comment


                      #70
                      Еми и аз искам това да питам, ама няма кого. И не само да го питам ами и да го:twak: така че да се:nut:

                      Comment


                        #71
                        Явно "мъдрите руски адмирали" не са в час и нямат ясна докрина.Руският флот е многоброен до Цушима, но е жалко зрелище - броненосци за брегова отбрана 3 бр. срещу кого, ааа срещу шведи и немци май не е много ясно.Николай 1 и Алекс 2 таранни кораби като при Лиса! Супер Да бяха таранили миказа тогава, а забравих Гангут!Наварин добър, но малък, евтиничък, не става за открития океан, Сисой, малко на брой 152мм оръдия, много мокър.5- те Бородино влошена версия на Цесаревич и Жоригибери, устойчивост, претоварване, скорост, далечина на плаване, кули от 152мм, Цесаревич доста добър на фона на рускитеРетвизан - върха.Потьомин, и двата му систъра здрави, макар и бавни.Полтавите - сбъркана средна артилерия, ниска скорст, Победа възможно най-лошите кораби строени някогаРостислав тяхно черноморско копия - също толкова лошо и по-бавно.Дванадцат Апостолов - бива, Трите Синопа и Екатерина 2 добри за Черно море, но за открто море не вървят.Ако ги сравните с класа Колингуууд изобщо не могат да се мерят.Первозваните 2 бр. са кораби от броненосната епоха построени през 1911 когато се строят колоси от типа на Айрън Дюк и Тексас Как ги съпоставяте с тях?
                        П.В.

                        Comment


                          #72
                          Izlizame izwън темата.:stop: Ако искаш отвори друга "Плюнки по сухопътния народ тръгнал към морето: руснаците"

                          Comment


                            #73
                            добре, но да не говорим толкова за руските кораби, а и за броненосците от другите страни
                            П.В.

                            Comment


                              #74
                              Plamen каза:
                              [B]Явно "мъдрите руски адмирали" не са в час и нямат ясна докрина.Руският флот е многоброен до Цушима, но е жалко зрелище - броненосци за брегова отбрана 3 бр. срещу кого, ааа срещу шведи и немци май не е много ясно.Николай 1 и Алекс 2 таранни кораби като при Лиса! Супер Да бяха таранили миказа тогава, а забравих Гангут!Наварин добър, но малък, евтиничък, не става за открития океан, Сисой, малко на брой 152мм оръдия, много мокър.5- те Бородино влошена версия на Цесаревич и Жоригибери, устойчивост, претоварване, скорост, далечина на плаване, кули от 152мм, Цесаревич доста добър на фона на рускитеРетвизан - върха.Потьомин, и двата му систъра здрави, макар и бавни.Полтавите - сбъркана средна артилерия, ниска скорст, Победа възможно най-лошите кораби строени някогаРостислав тяхно черноморско копия - също толкова лошо и по-бавно.Дванадцат Апостолов - бива, Трите Синопа и Екатерина 2 добри за Черно море, но за открто море не вървят.Ако ги сравните с класа Колингуууд изобщо не могат да се мерят.Первозваните 2 бр. са кораби от броненосната епоха построени през 1911 когато се строят колоси от типа на Айрън Дюк и Тексас Как ги съпоставяте с тях?

                              Oстро изказване наистина, но не съм съгласен че е извън темата. Не може да разискваме Броненосците и да не прави ретроспекция на Руския Броненосен флот.

                              И да се изясним, защото ми омръзна вече за този Пересвет.

                              Този клас кораби е отговор на Руснаците. Не е вдъхновен от английски проект.
                              Ако ще се търси истинския модел от който е заимстван проекта, то трябва да се погледне в Кайзероваия флот.

                              Прототипом “Наварина” был английский броненосец “Трафальгар”, преемственность с которым совершенно очевидна. Русский корабль имел аналогичную схему бронирования: неполный пояс, толщина которого в центре достигала 406 мм, траверзы, мощную цитадель. Необычайно сильной была горизонтальная защита: в придачу к карапасной палубе добавлялись две плоские броневые палубы цитадели суммарной толщиной 114 мм. В результате, несмотря на отсутствие брони в оконечностях.
                              Ако има руски кораб копиран или заимстван от английски, то това е Наварин. Да кажете, че е сносен модел ммммм, я си махнете тези английски очила и погледнете какво пишат в дебелите книги.
                              :stop: То се оказа, че четем от едно и също място трябвали така демагогски да си интерпретираме нещата.



                              Колкото да Наварин, този кораб има слаба артилерия (305мм оръдия стрелят с димен барут.


                              “Сисой Великий”конструктивно повторял “Наварин”, но имел более высокий борт и был впервые вооружен мощными 305-мм орудиями в 40 калибров длиной, стрелявшими бездымным порохом. (Забегая вперед, отметим, что эти пушки стали основным оружием всех последующих русских броненосцев вплоть до “Андрея Первозванного” и “Евстафия”, и лишь на дредноутах перешли к новым, уже 52-калиберным орудиям.) .
                              Едва от Сисой Велики може да се говори за модерни Ескадрени Броненосци.
                              И какво сте се захванали само с руския флот, дайте да захванем Джапанките. Те нямат по-хубави кораби, на всичко отгоре имат един единствен броненосец с крупова броня.

                              Comment


                                #75
                                Ще нахвърлям черновата за Японските кораби.

                                Микаса


                                Строился в Англии. Заложен в 1899 г., спущен на воду в 1900 г.
                                Водоизмещение полное 15 179 т,
                                длина наибольшая 131,7 м,
                                ширина 23,23 м, осадка 8,28 м.
                                Мощность машин 15 000 л.с., скорость 18 уз.
                                Броня (крупповская): пояс по ВЛ 229-102 мм, верхний пояс 152 мм, казематы 152 мм, барбеты башен 356-203 мм, башни 254 мм, палуба 76-50 мм.
                                Вооружение; четыре 305-мм, четырнадцать 152-мм и двадцать 76-мм орудий, двенадцать 47-мм пушек, 4 торпедных аппарата.


                                Асахи


                                Строился в Англии. Заложен в 1897 г., спущен на воду в 1899 г.
                                Водоизмещение полное 15 374 т,
                                длина наибольшая 129,6 м,
                                ширина 22,92 м, осадка 8,3 м.
                                Мощность машин 15000 л.с., скорость 18 уз.
                                Броня и вооружение — как на “Сикисиме”.


                                Сикишима


                                Строился в Англии. Заложен в 1897 г., спущен на воду в 1898 г.
                                Водоизмещение полное 15 453 т,
                                длина наибольшая 133,5 м, ширина 23 м, осадка 8,29 м. Мощность машин 14500 л.с., скорость 18 уз.
                                Броня (гарвеевская): пояс по ВЛ 229—102 мм, верхний пояс 152 мм, барбеты башен 356-203 мм, казематы 152-50 мм, палуба 102-63 мм, рубка 356-76 мм.
                                Вооружение: четыре 305-мм, четырнадцать 152-мм и двадцать 76-мм орудий, 12 мелких пушек, 5 торпедных аппаратов.
                                Всего построено 2 несколько различающихся корабля:
                                “Сикисима” и “Хацусэ” (1901 г.).

                                ТОВА СА МОДЕРНИТЕ ЯПОНСКИ КОРАБИ. С Крупова Броня и Харвеевска!

                                Comment

                                Working...
                                X