Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Руският Флот

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Sea Dog, те за три-четири дни не могат даже да планират операцията. Какво да говорим за взривяване, за "теглене"...

    Comment


      del

      Comment


        То това е ясно, и на руснаците им е ясно - ние си говорим ако имат желание.
        Снимки - http://niki-zlatev.blogspot.com/

        Comment


          Те може да изгарят от желание, но е въпрос и на ресурси. Докато минират както трябва корпуса, докато домъкнат там достатъчно мощни плаващи кранове, не виждам как ще минат под 1-2 месеца. Ако няма съпротива, разбира се.

          Comment


            Sea Dog написа Виж мнение
            Три - четири дни. И няма нужда да го вдигат. Сложната част ще бъде разцепването на корпуса с експлозив, другото ще свършат буксирите. Разбира се става въпрос за най-бързото освобождаване на фарватера, не говорим за пълно премахване на корпуса.
            Отговорих ти и в другата тема. Тая работа с разцепването на кораба с експлозив не става така както си я представяш.
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Sea Dog написа Виж мнение
              Лентов заряд
              Ъ?

              Sea Dog написа Виж мнение
              Дреме ми за отломките, въпроса е да изкарам максимално бързо корабите си. След това ще събирам разпиляното.
              За да разделиш на две кораба включая и вътрешните прегради, ще ти трябва толкова хексоген (или по възможност експлозив с примеси за високо-температурно действие), че ще хвърчат отломки с големината на лист от обшивката. Съгласен съм че при война това може да се направи, но е крайна мярка.
              Освен това такова взривяване е трудно, до невъзможно за изчисляване и цялата работа ще е леко на късмет. Да не говорим че изисква специалисти с опит, каквито в Украйна не е ясно дали изобщо има.
              Както написа Кухулин, само подготовката ще отнеме седмици. Освен това не забравяй, че колкото и да си взривяваш, накрая пак ще трябва да режеш.
              Експлозивите не действат на стоманите по начина по който го дават по филмите.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Amazon написа Виж мнение
                За да разделиш на две кораба
                Май ще се окаже, че трябва да го делиш сто пъти на две

                Romanian Shipyard Delivers Black Sea’s Largest Floating Crane To Nibulon

                Its will have a lifting capacity in hook mode of at least 60 tons per lift.

                Comment


                  Amazon написа Виж мнение
                  Ъ?
                  Питаш какво е лентов заряд ли ? - Потърси на руски "шнуровой заряд"

                  Корабът е със стоманен корпус и "алуминиева" надстройка, леганл е на борд, като кила е лесно достъпен.
                  Никой не е казал че ще е лесно, а и пак повтарям - не съм казал че ще вдигам секции, за да ми трябва кран. Искам само да освободя достатъчно място по фарватера.
                  Снимки - http://niki-zlatev.blogspot.com/

                  Comment


                    Sea Dog написа Виж мнение
                    не съм казал че ще вдигам секции, за да ми трябва кран
                    Е как, по дъното ли ще влачиш "парчетата"?

                    Comment


                      Питаш какво е лентов заряд ли ? - Потърси на руски "шнуровой заряд"

                      Корабът е със стоманен корпус и "алуминиева" надстройка, леганл е на борд, като кила е лесно достъпен.
                      Никой не е казал че ще е лесно, а и пак повтарям - не съм казал че ще вдигам секции, за да ми трябва кран. Искам само да освободя достатъчно място по фарватера.
                      На български термина е детониращ шнур. Този който вероятно имат украинците не е подходящ за цепене на кораб. Той едва дърво може да отреже. Преполагам имаш в предвид формовъчни заряди в стоманени форми, но Украйна и да има такива едва ли има необходимите специалисти.
                      Дори разрязването на обикновена фермена конструкция се прави от специализирани фирми, след много планиране. Армейски специалисти каквито имат украинците могат да го направят, но ще има отломки из цяла Украйна.
                      Въобще ако на примерно подполковника от инженерни войски и подопечните му 12 сапьорчета им придадеш четирима водолази и десет камиона експлозиви и им посочиш потъналият есминец, ще настане едно неловко мълчание, предшестващо истеричен смях.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Amazon написа Виж мнение
                        Въобще ако на примерно подполковника от инженерни войски и подопечните му 12 сапьорчета им придадеш четирима водолази и десет камиона експлозиви и им посочиш потъналият есминец, ще настане едно неловко мълчание, предшестващо истеричен смях.
                        LOL

                        Comment




                          "немножко подорвали там корабль"

                          Comment


                            Amazon написа Виж мнение
                            На български термина е детониращ шнур. Този който вероятно имат украинците не е подходящ за цепене на кораб. Той едва дърво може да отреже. Преполагам имаш в предвид формовъчни заряди в стоманени форми, но Украйна и да има такива едва ли има необходимите специалисти.
                            Дори разрязването на обикновена фермена конструкция се прави от специализирани фирми, след много планиране. Армейски специалисти каквито имат украинците могат да го направят, но ще има отломки из цяла Украйна.
                            Въобще ако на примерно подполковника от инженерни войски и подопечните му 12 сапьорчета им придадеш четирима водолази и десет камиона експлозиви и им посочиш потъналият есминец, ще настане едно неловко мълчание, предшестващо истеричен смях.
                            Имах предвид "лентов заряд", а не детониращ шнур. Пак е на български ама нейсе.
                            Не, нямам предвид "формовъчни заряди в стоманени форми".

                            Ако не разбра какво е лентов (шнуровой) заряд - търси. Жокер - ползват ги едни кораби, дето според съфорумците не са ни нужни. Втори жокер - методът е използваан и преди (че даже и за "Курск" са искали да го приложат).

                            Сапьорчетата са едно, миньор-водолази са друго. Украинските са обучавани от англичани. ( О, чудо, има ги в българия, че и специализират в Жабария)
                            Снимки - http://niki-zlatev.blogspot.com/

                            Comment


                              Ами пращай ги тогава. Опита ми е че със стомана много трудно се работи. А за Курск не знам какво са си мислели, но не са го взривявали а в много сложна операция го срязаха със стоманено въже.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                В несъстоялата се игра точно това исках да направя - да топна първият цивилен кораб във фарватера на Варна, но Голум каза, че ще има наказателни точки

                                Много лошо е застанал кораба. Не разбирам от тези работи, но ми се струва, че и да го "разрежат" с взривове на три-четири парчета, пак няма как да ги мръднат. С буксири - абсурд, а с кранове - как се вдига парче от 2000+ тона ?

                                Тука ще пада месеци рязане.

                                Comment

                                Working...
                                X