Съобщение

Collapse
No announcement yet.

AGM-88 HARМ vs. Pantsir-S1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Амазоне, не е имало такова нещо, щото иначе част от Аржентина щеше да е ядрена пустиня заради Сър Галахад, а и британското ядрено оръжие по онова време не е изцяло под британски контрол. Единия от стартовите кодове на ядрените подводници се държи от американски офицер командирован там за целта
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      #47
      Sailor_Malan написа Виж мнение
      Историята показва друго. Има такава аксиома и даже закъсалия пред китайските пълчища Дъглас Макартър не получава разрешение да замеря противника си с атомни бомби след което началството му ги отторга пагоньето, както биха казали в Банско
      Всъщност това си е податка на блъф. Както са се подали американците и десетина години по-късно, при Карибската криза. По време на Корейската война СССР разполага с минимално количество атомни бомби.
      Уплах от страна на Труман.

      Comment


        #48
        Аз лично, ако ще ми се наложи да използвам ядрения си арсенал срещу противник, разполагащ на свой ред с такъв, бих го избухал директно него, вместо да си играя да му разстройвам навигацията
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          #49
          Темата се превърна в безумен офтопик, дори не зная какво да отворя за да я преместя. Във всеки случай аз по принцип съм срещу директни сравнения между две военни машини, просто защото те са си част от система и на Кухулин един ХАРМ не му е достатъчен и иска цялото кралско войнство от спътници и АУАКС до стелтове за да увеличи ефективността на ХАРМ. Положението с ПВО-то е идентично, Панцир за да работи на 100% не може да е сам войн в голо поле с мишена на покрива. За да имат и двете страни цялостни системи ви трябват САЩ/Русия/може би Китай, а тогава просто системите няма да имат значение заради МБР-тата. По-коректно може да се сравняват разни сценарии от типа на Сирия срещу Турция за ПВО/ВВС или Израел на Иран, като се разглеждат нещата на ниво система, не автомат.


          Да се включа и аз за секунда в офтопика - Русия и Китай си имат РЕБ възможности да заглушават GPS на големи площи и без атомни бомби (цели институти си работят по тематиката), Китай си има и противоспътникова система (за нисколетящи спътници, няма да хване ГПС, но пък КН-тата ще погинат и ще намали количеството идентифицирани цели).
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            #50
            Пилот написа Виж мнение
            Темата се превърна в безумен офтопик, дори не зная какво да отворя за да я преместя. Във всеки случай аз по принцип съм срещу директни сравнения между две военни машини, просто защото те са си част от система и на Кухулин един ХАРМ не му е достатъчен и иска цялото кралско войнство от спътници и АУАКС до стелтове за да увеличи ефективността на ХАРМ. Положението с ПВО-то е идентично, Панцир за да работи на 100% не може да е сам войн в голо поле с мишена на покрива. За да имат и двете страни цялостни системи ви трябват САЩ/Русия/може би Китай, а тогава просто системите няма да имат значение заради МБР-тата. По-коректно може да се сравняват разни сценарии от типа на Сирия срещу Турция за ПВО/ВВС или Израел на Иран, като се разглеждат нещата на ниво система, не автомат.


            Да се включа и аз за секунда в офтопика - Русия и Китай си имат РЕБ възможности да заглушават GPS на големи площи и без атомни бомби (цели институти си работят по тематиката), Китай си има и противоспътникова система (за нисколетящи спътници, няма да хване ГПС, но пък КН-тата ще погинат и ще намали количеството идентифицирани цели).
            Абе ти вярваш ли си на това което пишеш,имала Русия възможности за РЕБ?Te нямат читава сателитна комуникация, ще ти мисли някой за РЕБ.Наскоро стана скандал с техния институт,преди година влезнали някакви мутри набили ги, и присвоили половината зградна площ на института,и я разпродали.Е на такъв институт не бих разчитал да ми разработва РЕБ.
            Last edited by foton11; 10-11-2012, 08:01.

            Comment


              #51
              Пилот написа Виж мнение
              на Кухулин един ХАРМ не му е достатъчен и иска цялото кралско войнство от спътници и АУАКС до стелтове за да увеличи ефективността на ХАРМ
              Не че нещо, ама иначе защо са пъхнали тоя даталинк вътре. Да бяха сложили вместо него още пет кила сачми А така - сетецентрическая война или по нашему - Network-centric warfare

              Comment


                #52
                foton11 написа Виж мнение
                Абе ти вярваш ли си на това което пишеш,имала Русия възможности за РЕБ?Te нямат читава сателитна комуникация, ще ти мисли някой за РЕБ.Наскоро стана скандал с техния институт,преди година влезнали някакви мутри набили ги, и присвоили половината зградна площ на института,и я разпродали.Е на такъв институт не бих разчитал да ми разработва РЕБ.
                РЕБ си никога не е била подценявана, особено от руснаците, ако мислиш, че само един институт се занимава с това..

                Comment


                  #53
                  Kramer написа Виж мнение
                  РЕБ си никога не е била подценявана, особено от руснаците, ако мислиш, че само един институт се занимава с това..
                  Точно така,те нямат пълноцена система за рано предупреждение, смотано космическо разузнаване,смотана сателитна комуникация, и ред ключови компоненти,точно за РЕБ са се захванали.

                  Comment


                    #54
                    Sailor_Malan написа Виж мнение
                    Амазоне, не е имало такова нещо, щото иначе част от Аржентина щеше да е ядрена пустиня заради Сър Галахад, а и британското ядрено оръжие по онова време не е изцяло под британски контрол. Единия от стартовите кодове на ядрените подводници се държи от американски офицер командирован там за целта
                    Това е интересно, не го знаех.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      #55
                      По чисто политически причини (в частност поради притеснения, че заради Великобритания може да започне глобална война), Кенеди и Макнамара дълго протакат докато британците приемат системата на двойния ключ(точно втория ключ е на американския офицер) и съответно британците не си купуват първоначално планираните ракети Скайболт за Авро Вулкан а проектират и построяват четири SSBN (HMS Resolution, HMS Repulse, HMS Renown, HMS Revenge) за които американците осигуряват шахти, ракети и система за управление на пусковете. Впоследствие договора се модифицира(къде по-лесно от първия път защото Роналд Рейгън и госпожа Татчър са близки приятели) и вместо Поларис А-3 британците получават Trident D-5 (за който и построяват Венгард и компания)
                      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                      Comment


                        #56
                        Да, но по него време британците имат на о. Възнесение стратегически бомбери, дето за тях двойният ключ не важи.

                        Comment


                          #57
                          От 1968 нататък британските средства за ядрено сдържане са подводниците Крамер. Да на Хермес, на Инвинсибъл и на три снабдителни кораба във Фолклендската ескадра има ядрено оръжие. Ей за таз бомбичка става въпрос

                          Но в съществуващия и тогава вариант могат да я ползват единствено за борба с подводници(Предвидена е да може да играе ролята на бойна част на една противолодъчна ракета на име Икара). Липсващото звено за употреба на бомбата срещу наземни цели поне тогава е HMS Ark Royal (R09 не го бъркай с R07 koйто ще си остане на въоръжение до появата на CVF) и неговите Блекбърн Буканийр, само че той и братчето му Игъл са пенсионирани 4 години преди Фолклендската война, иначе аржентинците щяха да бъдат бити още по-грозно, а Шефийлд, Ковънтри и Сър Галахад щяха да завършат живота си на режището, не на дъното на Атлантика. А самия V Force от които по това време са останали Вулкан и Виктор(и той е в ролята на танкер) е в процес на пенсиониране. А базата на остров Възнесение е американска и там британско ядрено оръжие няма.
                          Много се извинявам за лирическото отклонение
                          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                          Comment


                            #58
                            Тенк Ю, Моряк, вече са били в началото на пързалката, това ясно, но все пак на кандидат-пенсионерите "вулкан" кое е било основното оръжие?

                            Comment


                              #59
                              Ядрено предполагам не са имали. Иначе е бил предвиждан за 6 Скайболта и е можел да мъкне практически всяка британска атомна бомба от Синия Дунав до онова на снимката по-горе
                              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                              Comment

                              Working...
                              X