Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВВС на България - избор на изтребител

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Тя идеята е за УТС, който може да служи като боен, както и за лек боен, който може да се използва за УТС. Пак казвам - интересно решение, но е важна цената на придобиване - самолет, логистичен пакет, инфраструктура, комплектацията му.

    Comment


      На Министър Нейчев не е предлаган подкуп. Много интересно четиво е линкнатия файл с мотивите на прокуратурата.

      http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2015/...podkup_obiavi/
      Analog man...

      Comment


        ако вие утре се събудите министър на отбраната, какво ще направите? Аз лично хващам самолета за Швеция и договарям 4 грипенчета (колкото да покриваме минимума) и всичките 29ки и 21ци ги режем на скрап след като грипените станат оперативни (21ците ще им се удължи ресурсът за да могат да крепят нещата 3 години и в краен случай някой лев за 29ките). Тези глупости за цяла ескадрила са абсурд, понеже ние и да ни я подарят нямаме пари да я вдигнем във въздуха заради поддръжката. А и ако говорим за външна агресия 4 самолета ще ни пазят също толкова колкото и 16 и също толкова колкото и 30... само богатите държави могат да си гарантират авиацията да им бъде основно средство за отбрана на небето. При по-бедните (като Русия), акцентът пада върху ПВО-то, а авиацията е по-скоро допълващо звено. Кое според вас ще ни опази по-добре - 16 грипена за 1.04 милиарда долара още няколкостотин милиона за поддръжа и тн или 50 пантсира (или нещо подобно) за около 750 милиона?

        Comment


          Аз първо заминавам за Корея с група български пилоти и механици, да видя дали ще ми хареса тяхното чудо, колко му струва експлоатацията и т.н. После към САЩ да договарям стари АИМ от наличностите за човешка цена и евтини JDAM и комплекти в напоителни количества, че да има с какво да ни тренират пилотите. МиГ-овете и Л-ките се пенсионират. Су-25 се опитваме да ги продадем на Ирак. Няколкото летящи пилатуса си остават за обучение.
          За Грипен, дори С-варианта, пари няма. Освен ако шведите не ни дадат един милиард евро целеви безлихвен заем с 10 годишен гратисен период
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            За 4 Грипен-а и за 16, обслужващата техника ще трябва да е почти еднаква.
            И обучение на техници и пилоти, и муниции и всякакви подобни подробности, които всъщност правят цената на един самолет.
            А ПВО-то всъщност е комплекс от РЛС, ЗРВ и авиация. Всяко едно по отделно не върши работа.
            Last edited by ValBo; 08-07-2015, 19:26.
            Сънят е слаб заместител на кофеина!

            Comment


              bonebiter написа Виж мнение
              ако вие утре се събудите министър на отбраната, какво ще направите?
              И аз като Амазон, но пътьом ще врътна през Китай да видя дали не мога да изкрънкам нещо на далавера. L-15, JF-17, такива неща. Ако не за друго, поне да подбия цената на корейците

              Comment


                РЛС май са ни в повече от прилично състояние. Не съм се интересувал специално, но май НАТО ли, САЩ ли са ни помогнали за интегрирана система. Сега и радара на Витоша ще се сменя с Талес. Вярно че целта му е РВД, но сигурно става и за военни цели.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Аз не съм чувал за нови купени станции, освен за цивилната авиация.
                  Последните от другите, са купувани преди 89.
                  За голяма част от тях са преработени някои блокове. Ако са се договорили с руснаците, да им дадат схемите на секретните блокове, ще можем и да си поддържаме станциите в ред. Но е малко вероятно. А и части не произвеждаме, значи се канибалства от консервирани станции
                  Асу-то го нарязахме на части, така че пак с планшетисти са нещата.
                  Вероятно с електронните плашети. Дано закъснението вече не е почти 3 минути.
                  П.П. Цивилните радари нямат защита от смущения и анти-РЛС ракети, могат да дадат обстановката, но за кратко
                  Сънят е слаб заместител на кофеина!

                  Comment


                    Кухулин написа Виж мнение
                    И аз като Амазон, но пътьом ще врътна през Китай да видя дали не мога да изкрънкам нещо на далавера. L-15, JF-17, такива неща. Ако не за друго, поне да подбия цената на корейците
                    Мани го тва!

                    По-добре J-10B, а най-добре - J-16.

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      РЛС май са ни в повече от прилично състояние. Не съм се интересувал специално, но май НАТО ли, САЩ ли са ни помогнали за интегрирана система. Сега и радара на Витоша ще се сменя с Талес. Вярно че целта му е РВД, но сигурно става и за военни цели.
                      Сериозно грешиш.

                      Comment


                        Super_Hornet написа Виж мнение
                        Сериозно грешиш.
                        Възможно е, казах че не съм се интересувал специално. Знам че изграждаха интегрирана система, какво се е получило не знам.
                        ValBo и той като теб не е оптимистичен. Ако някой знае нещо наистина конкретно да пише.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          И тоя имбецил и лъжец е министър на отбраната и ще решава бъдещето на ВВС
                          http://aeropress-bg.com/categoryblog...nformacia.html
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            bonebiter написа Виж мнение
                            ако вие утре се събудите министър на отбраната, какво ще направите? Аз лично хващам самолета за Швеция и договарям 4 грипенчета (колкото да покриваме минимума) и всичките 29ки и 21ци ги режем на скрап след като грипените станат оперативни (21ците ще им се удължи ресурсът за да могат да крепят нещата 3 години и в краен случай някой лев за 29ките). Тези глупости за цяла ескадрила са абсурд, понеже ние и да ни я подарят нямаме пари да я вдигнем във въздуха заради поддръжката. А и ако говорим за външна агресия 4 самолета ще ни пазят също толкова колкото и 16 и също толкова колкото и 30... само богатите държави могат да си гарантират авиацията да им бъде основно средство за отбрана на небето. При по-бедните (като Русия), акцентът пада върху ПВО-то, а авиацията е по-скоро допълващо звено. Кое според вас ще ни опази по-добре - 16 грипена за 1.04 милиарда долара още няколкостотин милиона за поддръжа и тн или 50 пантсира (или нещо подобно) за около 750 милиона?
                            4 не са достатъчни, на предните страници бяха правени разчети, че критичния минимум е 8.

                            Аз лично бих зарязал всички приказки за нови изтребители за по-добър икономически период. Ремонт и възстановяване на наличните 29-ки, допълнен с известна модернизация, би струвал с порядък по-евтино от всяка възможна оферта за закупуване на нови, или втора употреба изтребители.

                            Comment


                              Angelmr написа Виж мнение
                              4 не са достатъчни, на предните страници бяха правени разчети, че критичния минимум е 8.

                              Аз лично бих зарязал всички приказки за нови изтребители за по-добър икономически период. Ремонт и възстановяване на наличните 29-ки, допълнен с известна модернизация, би струвал с порядък по-евтино от всяка възможна оферта за закупуване на нови, или втора употреба изтребители.
                              ами и аз това преди си мислех, но нали уж го бяха изчислили, че щяло да излезе по-скъпо от нови изтребители минимумът е 8 - 4 за полисинга и 4 за мисии а у ... аз бг изтребители за чужда война не бих пратил, така че бих казал, че критичният минимум е 4 - колкото да не излагаме да плащаме на друг да пази небето ни Относно ПВО-то попринцип си вярно, че истинското ПВО е триада между РЛС, авиация и зенитно-ракетни войски, но в нашите икономически условия това си е чиста научна фантастика затова и според мен ни трябват малки високомобилни комплекси като пантсира, които в комбинация с обучени наблюдатели (понеже през повечето време ще са с изключени радари) да водят нещо като "партизанска" война срещу вражеските ввс в един хипотетичен сценарий. Сърбите по подобен начин воюваха с американците, но не постигнаха големи успехи, защото разполагаха основно с КУБ-ове и "Неви"... Идеята ми е мобилните комплекси да щъкат из горите и да си има мрежа от наблюдатели, които ако забележат изтребител да предават съответно на зенитчиците и те със собствения радар да прихващат целта и да обстрелват, след това радарът се гаси и бързо се сменя позицията. Какво мислите?

                              Comment


                                Панцера е с ограничен обхват.
                                Не е предназначен да служи за ПВО на страната, а за отбрана на обекти. Най-често С-300/400
                                Последните комплекси също могат да свършат тази работа, защото изчезват за 5 минути от мястото на пуска. Но в нашата държава, само на ПВО не може да се разчита. Няма къде добре да го ешалонираш.
                                освен това, за него си трябва и добре изградена система от РЛС.
                                Сърбите воюваха основно с Кубовете, защото са мобилни. Стационарните станции, ако вдигнат високото стават автоматично мишени. Волхова се разглобява 4 часа
                                Сънят е слаб заместител на кофеина!

                                Comment

                                Working...
                                X