Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВВС на България - избор на изтребител

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Dinain написа Виж мнение
    Иначе, замислям се какъв е смисълът да се драпа толкова за една шепа изтребители, дето не са жизненоважни за защитата на страната.
    Имаме си задължения. НАТО не е благотворителна организация. А НАТО е жизненоважно за съществуването на България. Поне в момента, вероятно дори повече в бъдеще.

    Dinain написа Виж мнение
    По времето на Списаревски са били много по-евтини и пак нищо не са направили.
    Това е толкова далеч от истината, че няма смисъл дори да започвам. И не, не са унищожили авиацията на САЩ и Англия, ако това ти е нтимната мисъл, но са спасили живота на доста софиянци. Между тях може би баба ми и дядо ми, които живееха на Дондуков.
    Last edited by Amazon; 28-04-2015, 18:10.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Amazon написа Виж мнение
      Авиацията освен всичко друго е и символ. Ние сме една от първите държави, които въобще имат бойна авиация.
      Бихме могли да си позволим 8 Грипен-С на лизинг, ако шведите ни съжалят и ги убедим че няма да купуваме.
      Другият вариант е целеви заем и 8 F-16 блок 40 от USAF след година-две, в зависимост как им върви замяната и усвояването на F-35A. Ако сключим изгоден договор с Гърция да ни обучи пилотите и да ни подържат самолетите, може и да се върже с бюджета.
      Гърците не могат да правят всичко, но са наясно с процедурите и твърдят че с американците се работело много лесно. За разлика от французите например.


      П.П: Колкото до МиГ-29, работата е тегава. Слуховете са че ни карат да плащаме двойно за поддръжка. Слуховете са от нашето правителство, така че може и да са лъжа, но няма и да се учудя ако има нещо вярно. Братята много ни се сърдят в момента и както казва Кухулин, могат да ни отсвирят във всеки един момент тъй като сме нищожен пазар. Още повече че имат пожизнен президент популист, и не може изцяло да се разчита на обективни фактори и бизнес логика.
      Разбирам те и ми е криво, че българската авиация е на това дередже. Но кое в българската държава е добре, че военната ѝ авиация да е добре? Позоваването на символи и традиции е преди всичко емоционален аргумент. Когато става дума за пари и бюджети винаги изборът е труден - нови изтребители или нови линейки и по-високи лекарски заплати, или по-високи пенсии и по-високи учителски заплати и т.н. На фона на проблемите в здравеопазването, пенсионната система, образованието, съдебната система, покупката или поддръжката на изтребители за милиони долари изглежда като пир по време на чума. Какъв отпор могат да окажат 10-12 самолета? А при положение, че България взе заем, за да плати масрафа покрай КТБ, да се взима нов заем за самолети и нереалистично.
      В крайна сметка, даже и сега отнякъде да се намерят пари за някакви самолети на старо, след 10 години пак ще се чудим откъде да намерим пари за техния ремонт и поддръжка. Предвид настъпващото застаряване на сегашното поколение и емиграцията и чалгизацията на идващото поколение, вероятността отново да бъдат отделени големи суми за поддръжка на самолети клони към 0. Дано само не ни изхвърлят от НАТО и ЕС дотогава.
      If you believe everything you read, better not read.
      Japanese Proverb

      Comment


        ValBo написа Виж мнение
        Te, естествено, няма за какво да се сърдят.
        Нито сме им скапали няколко проекта за десетки милиарди, нито политиците ни се изказват неподготвени.
        Що да се сърдят.
        Аз се чудя, ако бяхме провалили няколко германски проекта за същите пари, дали щяхме да сме в ЕС още.
        Та като търсим сламките в чуждите очи да вземем да се видим гредите в нашите.
        Извинявам се за офтопика.
        В това мисля че има истина, но с нищо не променя ситуацията. А ситуацията че политиката на Русия спрямо нас е "на ти си парцалките, връщай си ми куклите". Което прави наливането на милиони в МиГ-29 несигурна инвестиция в отбраната на страната.
        Това дори без да отчитаме факта че Микоян се маргинализират и дори при най-добро желание не могат да ни обърнат много внимание. Слуховете са че страдат от остър недостиг на персонал. Така че не очаквай че като извадим парите и руснаците още утре ще ремонтират всичките ни РД-33.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Че кой чака?
          За българската авиация от години се говори в минало време.
          Както и за армията всъщност.
          Като се замисля, никога в историята на третата българска държава, не сме имали толкова слаба армия. Дори след Ньой
          Да се чудиш защо сме им на Нато
          Сънят е слаб заместител на кофеина!

          Comment


            Кухулин написа Виж мнение
            Това е само според твоята логика и логиката на тия, дето пишат опорните точки
            Кухулине, аз или ти, го твърдим това, че руснаците са ни врагове?

            Comment


              Dinain написа Виж мнение
              Бе вие на 5 години ли сте?

              Русия е враг на НАТО и ЕС, чийто член е България. В момента има наложени санкции в двете посоки, Русия забранява вноса определени стоки от редица страни, между които България. Определени лица от Русия пък не могат да влизат в ЕС, т.е. България. Естествено, че са ВРАГОВЕ, а да разчиташ на врага си да ти ремонтира авиацията е... недалновидно. Що за въпрос?

              Това не значи, че не можеш да пиеш руска водка или да пазаруваш в Берьозка, разбира се. А колкото до руските корупционни проекти - майната им, да се сърдят и да си ги правят с ескимосите.
              Айде сега да ми обясниш как пък точно поляците, които най-много от всички мразят руснаците, успяват да поддържат своите МиГ-29 при руснаците без проблеми?
              С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

              Comment


                Amazon написа Виж мнение
                В това мисля че има истина, но с нищо не променя ситуацията. А ситуацията че политиката на Русия спрямо нас е "на ти си парцалките, връщай си ми куклите". Което прави наливането на милиони в МиГ-29 несигурна инвестиция в отбраната на страната.
                Това дори без да отчитаме факта че Микоян се маргинализират и дори при най-добро желание не могат да ни обърнат много внимание. Слуховете са че страдат от остър недостиг на персонал. Така че не очаквай че като извадим парите и руснаците още утре ще ремонтират всичките ни РД-33.
                Те не се ремонтират от РСК "МиГ".

                Comment


                  Super_Hornet написа Виж мнение
                  Кухулине, аз или ти, го твърдим това, че руснаците са ни врагове?
                  Не виждам какво общо има въпроса с темата, но окей. За да твърдиш, че финансирам врага, трябва да си убеден, че част от моите разходи влизат в руския бюджет. Проблема е, че като гледам мач на Челси, парите от реклами отиват в джоба на Абрамович. А Абрамович си купува с тях германски яхти и грам не му дреме за руския бюджет На никой не му дреме за руския бюджет, колега, всичко живо се занимава с разпил и откат Единствените значими пера, по които външни пари могат да влязат в него с някаква ефективност, това са енергоресурсите и ВПК. Не че там няма проблеми, но все още се държат.

                  Comment


                    Кухулин написа Виж мнение
                    Не виждам какво общо има въпроса с темата, но окей. За да твърдиш, че финансирам врага, трябва да си убеден, че част от моите разходи влизат в руския бюджет. Проблема е, че като гледам мач на Челси, парите от реклами отиват в джоба на Абрамович. А Абрамович си купува с тях германски яхти и грам не му дреме за руския бюджет На никой не му дреме за руския бюджет, колега, всичко живо се занимава с разпил и откат Единствените значими пера, по които външни пари могат да влязат в него с някаква ефективност, това са енергоресурсите и ВПК. Не че там няма проблеми, но все още се държат.
                    Кухулине, недей увърта, що финансираш набедените от теб за враг, че да си купуват яхти?

                    Comment


                      Помъчи се малко да раздвижиш тоя мозък, да вникнеш в ситуацията. На мен Абрамович не ми е враг, нито някой конкретен руснак, нито руския народ. Напротив. Политическия субект РФ ми е враг и ми е враг именно по политически причини, не по някакви други. Пропагандата в Русия е добила такива размери, че народа не може да бъде държан отговорен за нищо в политически план. Не знам дали можеш да схванеш идеята, ама не е зле да опиташ, щото е ключова.

                      Comment


                        Кухулин;377384[B написа
                        ]Помъчи се малко да раздвижиш тоя мозък[/B], да вникнеш в ситуацията. На мен Абрамович не ми е враг, нито някой конкретен руснак, нито руския народ. Напротив. Политическия субект РФ ми е враг и ми е враг именно по политически причини, не по някакви други. Пропагандата в Русия е добила такива размери, че народа не може да бъде държан отговорен за нищо в политически план. Не знам дали можеш да схванеш идеята, ама не е зле да опиташ, щото е ключова.
                        Не моа, прозД съм, вече ти написах...

                        Иначе, боли ме фара какъв е политическия елит в РФ или Танзания, мен ме интересува единствено България.

                        Comment


                          ValBo написа Виж мнение
                          Че кой чака?

                          Да се чудиш защо сме им на Нато
                          Нито за ЕС бяхме готови, нито покривахме критериите на НАТО. Но ни приеха. Нито като икономика им трябваме, нито като армия. Значи ни остава територията и географското разположение.

                          Само не разбрах, докато си купим нови изтребители или ни подарят такива, по колко ще плащаме, други да ни патрулират в небето. Клиентът на прокуратурата, понастоящем министър на отбраната земеделец, беше споменал нещо в злополучното интервю. Горе долу сумата беше като парите дето са му искали за Миг-овете...
                          Трол по списък.

                          Comment


                            Наистина има Гугъл за това.

                            Wojskowe Zakłady Lotnicze No. 2 S.A. are one of the biggest aviation facilities in Poland, proud to be among the elite that is of strategic importance for the Polish economy and defense. We are a dynamically growing enterprise with over 65 years experience in overhauling and upgrading Su-22 and MiG-29 aircraft. The company has also extensive experience in overhauling and maintaining highly complex strike fighters and fighter aircraft. The policy of the company revolves around our main objective, i.e. satisfaction of our main Customer - Ministry of Defense.

                            А януари т.г. има публикации, че България може да се обърне към въпросното полско предприятие за поддръжка и на българските Миг-29. Не знам какво е станало с това.

                            ПП За ангажиментите към Нато бях забравил наистина.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Като се замисля, никога в историята на третата българска държава, не сме имали толкова слаба армия. Дори след Ньой
                              Това е така. Но може да се каже също така и че никога в историята на третата българска държава тя не е харчила толкова малка част от БВП за отбраната си. Също така, никога и българската държава не е била членка на толкова мощен военен съюз като НАТО. Всъщност това за слабите армии сигурно важи и за почти всички държави от ЦИЕ.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Последно като проверявах НАТО не беше сотаджийска фирма, която срещу 40 лева месечно ти пази кащурката.
                                Във Вашингтонския договор има и други членове, освен 5. Примерно член 3 е особено интересен.
                                Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                                Comment

                                Working...
                                X