На мен защото съм независим специалист. Това за което говориш е цялостна система, за това ти дадох примера с F 16. На единичен компонент (чип) не можеш да сложиш хардуерна блокировка. Той или ще работи, или не. Няма средно положение.
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Любопитно
Collapse
X
-
Amazon написа Виж мнениеНа мен защото съм независим специалист. Това за което говориш е цялостна система, за това ти дадох примера с F 16. На единичен компонент (чип) не можеш да сложиш хардуерна блокировка. Той или ще работи, или не. Няма средно положение.
Comment
-
foton11 написа Виж мнениеТи махни какво са краднали....
Диагноз "Булаве": летать не может
Когда после очередного неудачного пуска специалисты стали разбираться с ракетой, то вдруг обнаружили, что суперклея, которого в России имелось всего-то два килограмма - какой-то супернаноклей, на ракете нет. Сделали химический анализ и выяснилось, что вместо него использован обычный китайский клей, который продается на московских рынках. А где же тот, сверхнадежный? Оказалось, что украли.
Новая российская военная доктрина, проект которой одобрен постоянными членами Совета безопасности России, опирается на сохранение ядерного оружия для сдерживания возможной военной агрессии. Об этом заявил заместитель секретаря Совета безопасности Юрий Балуевский.
один из командующих ракетными частями генерал-майор Валерий Знахурко инициировал закупку для вооруженных сил более 14-ти тысяч бронежилетов. Крупная сделка с компанией «АРТЕСС» была проведена без предварительных испытаний поставляемой амуниции.
Впоследствии после проведения испытаний выяснилось, что закупленные бронежилеты никуда не годятся, их можно пробить даже из стрелкового оружия. Следствие установило, что, в результате недобросовестной сделки, организованной высокопоставленным военным, государству был нанесен ущерб в размере 203 миллиона рублей.
На фоне усиления борьбы с коррупцией в высших органах власти, в Москве сегодня вынесен приговор высокопоставленным военным, виновным в поставках в войска некачественных бронежилетов Напомним, несколько лет назад было установлено, что один из командующих
Last edited by plamenhk; 15-11-2012, 20:41.
Comment
-
Малко за техиката и качеството:
Новый старый "Тополь"
Россия теряет Индию?
ГЛОНАСС
Израильские ВВС совершили авианалет на Сирию, в ходе которого был уничтожен недостроенный ядерный реактор.
В ходе вторжения ВВС Израиля в воздушное пространство Сирии, предпринятого 6 сентября, израильтяне смогли блокировать работу радаров сирийских ПВО, недавно поставленных Россией, сообщает NEWSru Israel. Это позволило израильским ВВС пересечь сирийскую воздушную границу незамеченными. По утверждению кувейтского издания Al Watan, российские специалисты до сих пор не могут определить, каким образом израильтяне смогли блокировать работу радаров.
Comment
-
Доклад о недостатках ЗРПК "Панцирь-С1"
С 3 по 6 апреля в Санкт-Петербурге под эгидой Российской академии ракетных и артиллерийских наук (РАРАН) и ЗАО "НПО Специальных материалов" состоялась открытая юбилейная XV-ю Всероссийская конференция «Актуальные проблемы защиты и безопасности». Конференция проходила в ВУНЦ ВМФ «Военно-морская акаде...
Мнения военных в целом отражены в попавшем в Интернет докладе «Оценка общих характеристик зенитного ракетно-пушечного комплекса «Панциря-С1» (его тезисы подтвердили автору как минимум три офицера, так или иначе связанных с программой испытаний ЗРПК «Панцирь-С1»).
В маршевой ступени бикалиберной ракеты комплекса нет двигателя, что ведет к увеличению ошибок ее наведения на активно маневрирующую цель с курсовым параметром более трех километров. В целом испытания показали, что «Панцирь-С1» неспособен поражать цели, летящие со скоростями более 400 метров в секунду, хотя в тактико-технических характеристиках комплекса приводится скорость, равная 1000 метрам в секунду.
Поражение цели гарантировано только при прямом движении воздушного объекта на «Панцирь» как при наведении зенитной управляемой ракеты методом «трех точек», так и при половинном спрямлении. Таким образом, цель может быть поражена только «в идеальных условиях». Любые действия противника – постановка помех, маневрирование во время атаки, применение низколетящих целей и беспилотников останутся безответными. К тому же дальность обнаружения цели будет серьезно снижена при влиянии метеорологических условий – дождя и тумана.
Comment
-
Статията е обсъждана нееднократно и е глупост, ако се интересуваш реално от темата прочети това от край до край - http://forums.airbase.ru/2012/11/t35...lali.5296.html като са важни основно мненията на alexNAVY и SkyDron, тук-таме и на mina и 101.„Аз, Драгомир, писах.
Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“
Модератор на раздел "Военна Авиация"
Comment
-
Статията излезе оня ден, а изданието е достатъчно авторитетно.
Приказките на алексНАВИ за 10 км параметър не намират потвърждение никъде, но дори и той не говори за активно маневрираща цел, ако да е пристрастен.
Ограничението 1000 м/сек е теоретично и е свързано с радара. Какви са практическите възможности не е известно - може да порази такава цел, може и да не порази. Доколкото знам, не са провеждани изпитания.
При метода на "трите точки" е нормално да има ниска ефективност, не съм чул някой да оспорва това.
Да, при дъжд и мъгла е кофти за милиметровите радари, затова например оморячването не е лесна работа на големи дистанции.
Comment
-
ТАЗИ статия е излязла онзи ден, но т.нар. доклад, на който се базира, се разпространява из форумите от месеци. И беше опроверган по пунктове от експлоатиращите техниката.
Приказките на алексНАВИ за 10 км параметър не намират потвърждение никъде
Необходимо ли е ОТНОВО да пускам това тук, като подчертая, че това е от 2006-та година, а сега - ттх на Панцирь и ракетата му са много значително подобрени?
Предназначен для противовоздушной обороны малоразмерных военных и административно-промышленных объектов и районов от самолётов, вертолётов, крылатых ракет и ...
ПП - миналия месец бяха проведени първите стрелби по реална крилата ракета в сложни метео и РЛ-условия (Х-555 или учебен вариант на Х-55СМ, запусната от Ту-95СМ; на здрачававе, при мъгла и плътен ситен дъжд). Целта е поразена с първия изстрел на близки до максималните параметри.Last edited by кало; 22-11-2012, 12:28.
Comment
-
кало написа Виж мнениеТАЗИ статия е излязла онзи ден, но т.нар. доклад, на който се базира, се разпространява из форумите от месеци. И беше опроверган по пунктове от експлоатиращите техниката.
его тезисы подтвердили автору как минимум три офицера, так или иначе связанных с программой испытаний ЗРПК «Панцирь-С1»
Автора публикува във ВПК тези части, които са му потвърдени лично от хора в сектора. Аз съм чел почти всичките опровержения на този доклад - кои по-качествени, кои не толкова - но тези конкретни слабости си остават актуални. Тук е важно да отбележим, че това са "слабости" единствено в контекста на прекомерните изисквания, а не при някакъв сравнителен анализ. Тоест проблема е организационен и хм, "щабарски", а не технически.
кало написа Виж мнениеОсвен в десетките изпитателни и учебни пускове
Необходимо ли е ОТНОВО да пускам това тук, като подчертая, че това е от 2006-та година, а сега - ттх на Панцирь и ракетата му са много значително подобрени?
https://www.youtube.com/watch?v=uiGAJH0Jv14
Comment
-
кало написа Виж мнениеПП - миналия месец бяха проведени първите стрелби по реална крилата ракета в сложни метео и РЛ-условия (Х-555 или учебен вариант на Х-55СМ, запусната от Ту-95СМ; на здрачававе, при мъгла и плътен ситен дъжд). Целта е поразена с първия изстрел на близки до максималните параметри.
Comment
-
Така, 1-во - не е ясно от кога е докладът и за коя модификация на Панцирь се отнася. Тази, която сега се приема на въоръжение, е, пак ще повторя, бая по-напред, като почти всички точки в доклада (пак ще повторя - според експлоатиращите новия Панцирь) са "заличени". Неслучайно се налага сериозната модернизация през 2007-ма, а след това - още една - през 2011-та. Сега нещата стоят повече от добре за такъв тип комплекс.
"Параметър" на целта указва най-БЛИЗКОТО разстояние от точката на пуска до правата на нейната моментна траектория по перпендикуляр в хоризонтална плоскост. 10 км е напълно постижимо при потвърдените ттх на Панцирь и ракетата му.
Comment
-
кало написа Виж мнение"Параметър" на целта указва най-БЛИЗКОТО разстояние от точката на пуска до правата на нейната моментна траектория по перпендикуляр в хоризонтална плоскост. 10 км е напълно постижимо при потвърдените ттх на Панцирь и ракетата му.
И пак, въпроса е "нужно ли е". Иначе всичко е постижимо, но и всичко си има цена. 10 км параметър се спряга като стойност, защото е характерна за зоналната ПВО. Производителите на Панцир се бутат да го лансират в този сектор, с което сериозно разбутват целия руски пазар. Искат и Бук да заменят - което няма да е излишно, но не и за сметка на някакви вундервафли. Линията на поведение не е продуктивна, ще патят.
Comment
-
Не искат да заменят Бук, макар че имат някакви амбиции спрямо Тор и Тунгуска (създаденият верижен вариант на Панцирь). При все, че засега употребата им е различна - Панцирь се ползва в ПВО и ВВС (като обектово ПВО и защита на С-300/400), Тор и Тунгуска са в СВ и осигуряват ПВО на съответните танкови и мотострелкови части в бойния им ред. Бук с модернизациите му също засега няма конкурент като войскова система за ПВО.
Иначе - евентуалните конкуренти, но след време и то - след качване на верижни шасита (Курганец и Армата) са системите за близка ПВО Морфей и средна - Витязь. Първата може да е конкурент на Панцирь, а втората се предвижда като наследник на С-300.
Comment
-
кало написа Виж мнениеНе искат да заменят Бук, макар че имат някакви амбиции спрямо Тор и Тунгуска (създаденият верижен вариант на Панцирь).
Тяжело сражаться на два фронта
Но, по сообщению из компетентных источников, руководство Конструкторского бюро приборостроения (КБП) обратилось в Минобороны с инициативным предложением о разработке на базе ЗРПК «Панцирь-С1» семейства ЗРК нового поколения с существенно большей дальностью поражения современных средств воздушно-космического нападения – «длинной рукой». Такое семейство, по мнению руководства КБП, позволило бы сократить типаж зенитного ракетного вооружения в видах Вооруженных сил, стоимость его приобретения и эксплуатации.
Серьезных доказательных аргументов в пользу семейства ЗРК типа «Панцирь» в предложении не содержится, как и не содержится основных боевых и технических характеристик предлагаемого оружия и обоснования способов их достижения. Но теперь этим семейством ЗРК руководство КБП предлагает заменить уже не только ЗПРК «Тунгуска» и ЗРК «Тор-М2» в тактическом звене, но и ЗРС средней дальности (СД) «Бук-М2» в оперативном звене Сухопутных войск, а также находящийся в завершающей стадии разработки ЗРК СД «Витязь», создаваемый для ВВС и ВКО и уже включенный в программу ГОЗ-2020 и ожидаемую к поставке в войска с 2015 года систему ЗРО ДД С-500. Таким образом, на вооружении сил ПВО всех видов ВС и родов войск должны быть, по мнению КБП, только переносные ЗРК (ПЗРК), ЗРК семейства «Панцирь» и С-400.
...
ЛУЧШЕЕ – ВРАГ ХОРОШЕГО
...
Comment
Comment