Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ф-35 - икономически провал?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Крылатые ракеты - настоящее и будущее

    В более отдаленной перспективе (2010-2030-е гг.) в США предполагается создать КР большой дальности нового поколения, рассчитанные на полет с большой сверхзвуковой и гиперзвуковой (М=4 и более) скоростью, что должно значительно уменьшить время реакции оружия, а также, в сочетании с малой радиолокационной заметностью, степень его уязвимости от существующих и перспективных средств ПРО противника.

    ВМС США рассматривает возможность разработки высокоскоростной универсальной крылатой ракеты JSCM (Joint Supersonic Cruise Missile), предназначенный для борьбы с усовершенствованными системами ПВО. КР должна иметь дальность порядка 900 км и максимальную скорость, соответствующую М=4,5-5,0. Предполагается, что она будет нести унитарную бронебойную часть или кассетную БЧ, снаряженную несколькими суббоеприпасами. Развертывание KPJSMC, по наиболее оптимистическим прогнозам, может быть начато в 2012 г. Стоимость программы разработки ракеты оценивается в 1 млрд.долл.

    Предполагается, что КР JSMC сможет запускаться с надводных кораблей, оборудованных универсальными вертикальными пусковыми установками Мк 41. Кроме того, ее носителями могут являться многоцелевые палубные истребители типа F/A-18E/F и F-35A/B (в авиационном варианте ракета рассматривается как замена дозвуковой КР SLAM-ER)..."


    Опасна комбинация би била хиперзвукова ракета и стелт носител.

    Comment


      Между другото ще съм благодарен ако намериш източник който е на английски и след 2006 година за тази ракета, мисля че отдавна е закрита.

      Също така - вече за трети път моля, пускай кратко резюме от 1-2 изречения за какво е текстът който даваш, просто да заливаш форума с цитати от руски източници (които в повечето случаи първо че са зле, второ че само цитират американски статии) няма смисъл и не допринася с нищо.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        Пилот написа Виж мнение
        Между другото ще съм благодарен ако намериш източник който е на английски и след 2006 година за тази ракета, мисля че отдавна е закрита.
        Не съм платен за службите си и пускам това което намеря в малкото си свободно време.
        Дори програмата да е закрита, наработките остават. За най технологичната страна в света средствата са по големият проблем от технологиите.

        Пилот написа Виж мнение
        ... заливаш форума с цитати от руски източници (които в повечето случаи първо че са зле, второ че само цитират американски статии) няма смисъл и не допринася с нищо.
        По принцип публикувам ИНФОРМАЦИОННИ постинги и нарочно не участвам в „дискусии”. Като правило те са интересни, защото противоречат на неофициалната наложена във форума атмосфера на глорификация на всичко съветско/руско и се явяват своеобразен информационен баланс. Това привличи доста читатели дори във времето когато подобни форуми стагнират и губят позициите си. С поевтиняването на Интернета и тоталното навлизане на социалните мрежи освен пренасищането с различни форуми в интернет пространството, дискусиите се преместиха в социалните мрежи именно поради свободата на словото и силно ограниченият контрол върху него. В социализацията на обществото социалните мрежи тотално изместват форумите, като място на общуване
        Като резултат активните ползватели прогресивно намаляват за сметка на пасивните , като състава на активните става все по „камерен” т.е. състоящ се предимно от стари ползватели. . .То и с калпавите държави е така – интелигенцията се „изпарява” а простотията става все по гъста и започва сама на себе си да пречи.
        Вижте какво се получи с подобен по тематика (Военна авиация - ПО СВЕТА) форум - администратора сам си „говори” – клиентала никаква.


        Народа иска „хляб и зрелища” и ако политиката не се промени пътят е ясен.

        С това се разделяме завинаги и искрено се надявам, че форумните „камриди” ще си отдъхнат.

        Comment


          Седи си,пускаш интересни работи,тия някой от тях са........Какво да ги правиш сега?

          Comment


            Фотон11, обидите към модератори не се толерират. Меко казано. А съветите им са за да се следват - не са самоцелни упражнения, а с цел да се подобри дискусията.

            Comment


              gollum написа Виж мнение
              Фотон11, обидите към модератори не се толерират. Меко казано. А съветите им са за да се следват - не са самоцелни упражнения, а с цел да се подобри дискусията.
              Не ги обиждам.Ама какво да направя сега?Plamenhk си го биваше.

              Comment


                plamenhk написа Виж мнение
                Не съм платен за службите си и пускам това което намеря в малкото си свободно време.
                Дори програмата да е закрита, наработките остават. За най технологичната страна в света средствата са по големият проблем от технологиите.



                По принцип публикувам ИНФОРМАЦИОННИ постинги и нарочно не участвам в „дискусии”. Като правило те са интересни, защото противоречат на неофициалната наложена във форума атмосфера на глорификация на всичко съветско/руско и се явяват своеобразен информационен баланс. Това привличи доста читатели дори във времето когато подобни форуми стагнират и губят позициите си. С поевтиняването на Интернета и тоталното навлизане на социалните мрежи освен пренасищането с различни форуми в интернет пространството, дискусиите се преместиха в социалните мрежи именно поради свободата на словото и силно ограниченият контрол върху него. В социализацията на обществото социалните мрежи тотално изместват форумите, като място на общуване
                Като резултат активните ползватели прогресивно намаляват за сметка на пасивните , като състава на активните става все по „камерен” т.е. състоящ се предимно от стари ползватели. . .То и с калпавите държави е така – интелигенцията се „изпарява” а простотията става все по гъста и започва сама на себе си да пречи.
                Вижте какво се получи с подобен по тематика (Военна авиация - ПО СВЕТА) форум - администратора сам си „говори” – клиентала никаква.


                Народа иска „хляб и зрелища” и ако политиката не се промени пътят е ясен.

                С това се разделяме завинаги и искрено се надявам, че форумните „камриди” ще си отдъхнат.

                Хм, форумът въобще не е просъветски/проруски. Това, че е неутрален, явно също дразни пристрастените. Е, проблемът си е на пристрастените.

                А схващането "хляб и зрелища" не важи за сериозен форум. С"Хляб и зрелища" е пълно в новинарските форуми. И кво от това..

                Извинявам се за ОТ.

                П.П. Форумът на еър груп не желая да го коментирам.

                Comment


                  Цената на един час полет изтребител F-35A
                  Руководитель проекта перспективного истребителя F-35A Кристофер Богдан, выступая в парламенте Нидерландов, назвал стоимость одного летного часа боевого самолета. По его словам, стоимость часа полета F-35A составляет всего 24 тысячи долларов, что лишь на десять процентов больше аналогичного показателя истребителя F-16.

                  ...стоимость часа полета F-35A (версия самолета с обычными взлетом и посадкой) составляет всего 24 тысячи долларов, что лишь на десять процентов больше аналогичного показателя истребителя F-16 Fighting Falcon...
                  http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                  Comment


                    Тази цена очевидно включва стойността на самолета върху летателните часове, а не обслужването.

                    Comment


                      On weapons, we are currently working together through the Big Safari Group in rapid prototyping a UK weapon, Brimstone, on a US platform.

                      Чудесна новина за F-35

                      Comment


                        MrFreez написа
                        То да беше само Кало,с мед да го намажеш...като почнат с ПАк-Ела,та нямат спиране.Само дето няма да го видят да лети още 20 години.
                        В интерес на истината F-35 бавничко го въвеждат.
                        Първият полет е 2006г. Индикация, че съществуват определени проблеми.

                        Comment


                          F-35A completes 1st in-flight missile launch

                          Comment


                            Amazon написа Виж мнение
                            Доколкото знам норвежката ракета се тества на пилон под полукрилото а не във вътрешните отсеци.
                            Има развитие:



                            Но пък иначе шест парчака не са лош ударен вариант:



                            Comment


                              Красота! Винаги съм се питал, защо вместо да се разчита само на отсеци просто не правят ракетите с ниско ЕОП и да ги съчетават с формата на самолета. Примерно ръкетите ВВ да се съчетаят в полу-нисши в полу-крилото и да са със стелт форма. Така вътрешните отсеци ще остават свободни за голямото Бум и F-35 няма да ходи на бойни мисии с по една АМРААМ и една Саидуиндер-9Х.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Amazon написа Виж мнение
                                Винаги съм се питал, защо вместо да се разчита само на отсеци просто не правят ракетите с ниско ЕОП и да ги съчетават с формата на самолета.
                                Някой ден може и това да стане. Доколкото имам представа от материята, засега сметките са твърде сложни. Трябва едновременно да се решат много задачи - ЕОП поотделно и комбинирана, аеродинамика поотделно и комбинирана. В момента изглежда по-просто да ги носят или във вътрешен отсек, или в стелт-контейнер.

                                Amazon написа Виж мнение
                                Примерно ръкетите ВВ да се съчетаят в полу-нисши в полу-крилото и да са със стелт форма.
                                Те и сега си ги носят в полуниши, но ефекта се обозначава като "намалена забележимост" - около 0.1 кв м. За "стелт" трябва бая допълнително смятане.

                                Comment

                                Working...
                                X