Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Барът където пилотите отмарят след полет и си приказват над чаша водка.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ясно.
    А Су-24М2 ползват ли както и дали са ползвали С-25Л?

    Comment


      Ползват, но основно лупят с чучгунки, понеже имат една с-ма Гефест.

      Су-34 чат-пат дропи спътникови и КР-боНби.

      Comment


        Странно защо не са използвали прицелния контейнер Сапсан още. Знам, че не е приет на въоръжение но това не им пречи да го изпробват в Сирия.

        Comment


          SkyShadow написа Виж мнение
          Странно защо не са използвали прицелния контейнер Сапсан още. Знам, че не е приет на въоръжение но това не им пречи да го изпробват в Сирия.
          Преди няколко дни търсих нещо за Сапсан по друг повод...и нищо не намерих. Няма никакво развитие последната година, че и повече. Поне не и развитие което да е стигнало да авиошоута, представяния и т.н. Разработва се съвсем различен контейнер за Т-50, но за сега е само на ниво макет.

          Освен това за мятане на чугунки както написа Хорнета, М3 си имали това нещо (Гефест СВП-24-22), което се говори че позволявало кръгово отклонение от 10 метра за свободно падаща бомба. Как го прави не знам. Чел съм че се използват някакви цифрови карти а района, прецизно позициониране, нещо такова.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Сапсан не съществува май в реалността, или поне не е приет на въоръжение. Су-34 си има напълно достатъчен за изпълняваните цели прицелен комплекс, при това - вграден.

            Comment


              Сапсан е някаква идея за аналог на Снайпер, Дамоклес, но нещо изчезна от ефира.

              Иначе, Су-34 има вградена система, но активно изпитва и "Сыч", който има и оптико-електронни версии.

              п.п. Май преди време имаше писания, че ВКС са харесали Дамоклес за Су-30СМ, обаче май е пропаднала работата.

              Comment


                Amazon написа Виж мнение
                Преди няколко дни търсих нещо за Сапсан по друг повод...и нищо не намерих. Няма никакво развитие последната година, че и повече. Поне не и развитие което да е стигнало да авиошоута, представяния и т.н. Разработва се съвсем различен контейнер за Т-50, но за сега е само на ниво макет.

                Освен това за мятане на чугунки както написа Хорнета, М3 си имали това нещо (Гефест СВП-24-22), което се говори че позволявало кръгово отклонение от 10 метра за свободно падаща бомба. Как го прави не знам. Чел съм че се използват някакви цифрови карти а района, прецизно позициониране, нещо такова.
                Има версии и за Ту-22М3, и за Су-25. Кратко описание на системата - http://bastion-karpenko.ru/svp-24-gefest/

                Comment


                  И аз това се бях зачудил, когато имаха възможност защо не са взели малко бройки от Дамоклес и на негова база да си дялкат нещо..
                  Или някоя от по старите версии на Litening ама там май има американски компоненти.

                  Прицелен контейнер ще бъде и много полезен за Су-25СМ.

                  Comment


                    SkyShadow написа Виж мнение
                    И аз това се бях зачудил, когато имаха възможност защо не са взели малко бройки от Дамоклес и на негова база да си дялкат нещо..
                    Не е така просто, а и всеки такъв опит ще прекрати сътрудничеството с франсетата.

                    SkyShadow написа Виж мнение
                    Или някоя от по старите версии на Litening ама там май има американски компоненти.
                    Ако толкова държат на чужди изделия, ще си поръчат израелски - отработени са идеално на Су-30МКИ - и ИЛС, и панели, и контейнери, и станции.

                    SkyShadow написа Виж мнение
                    Прицелен контейнер ще бъде и много полезен за Су-25СМ.
                    Няма нужда, той си има това:

                    Last edited by Super_Hornet; 21-01-2016, 21:10.

                    Comment


                      Най голямото предимство на прицелните контейнери пред вградените както знаем е много по голямото поле на обзор.
                      Като цяло е учудващо, че за 25 год. не разработиха и аналог на LANTIRN.

                      Comment


                        Това чисто и просто не е вярно. Вградените прицелни комплекси имат преимущества пред контейнерните варианти по всички показатели, освен по модулност според изпълняваната задача. Затова и руснаците направиха Сыч.

                        Comment


                          Хубаво, ама по кои показатели вградените прицелни комплекси в днешно време ги имат тея приемущества?
                          За времето си вградените прицелни комплекси на F-111 и A-6 са имали доста предимства пред тези на Су-24 и МиГ-27 да кажем.

                          Comment


                            SkyShadow написа Виж мнение
                            За времето си вградените прицелни комплекси на F-111 и A-6 са имали доста предимства пред тези на Су-24 и МиГ-27 да кажем.
                            Тука им обърка местата.

                            Comment


                              кало написа Виж мнение
                              Това чисто и просто не е вярно. Вградените прицелни комплекси имат преимущества пред контейнерните варианти по всички показатели, освен по модулност според изпълняваната задача. Затова и руснаците направиха Сыч.
                              SkyShadow написа Виж мнение
                              Хубаво, ама по кои показатели вградените прицелни комплекси в днешно време ги имат тея приемущества?
                              За времето си вградените прицелни комплекси на F-111 и A-6 са имали доста предимства пред тези на Су-24 и МиГ-27 да кажем.
                              Super_Hornet написа Виж мнение
                              Тука им обърка местата.
                              SkyShadow, ти нали знаеш че от руското джудже по - голямо няма...
                              Хайде уточнете кои точно модификации на цитираните машини ще сравнявате и да видим кой крив и кой прав!

                              Comment


                                bruchpilot написа Виж мнение
                                SkyShadow, ти нали знаеш че от руското джудже по - голямо няма...
                                Ми те част от тях нямат никакви контейнери, ама вярата в джуджетата, вероятно наследена по семейно-комунистическа линия води до подобни жалки опити за заяждане.

                                Продължавай да списваш за джуджета и кафета, а междувременно може и да понаучиш материалната част.

                                Comment

                                Working...
                                X