Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Барът където пилотите отмарят след полет и си приказват над чаша водка.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Къде прати стари и предоволно налетяни Су-27 в сравнение със СТРОЕВИТЕ Су-30СМ/35, на които които летят хората, само ти си знаеш.

    Comment


      "За изпълнение на фигурата “Кобра” е необходим ‘геометрически’ много точен самолет, продължава полковник Алексеев..."

      Тук е отговорът на въпросът ти.
      Аз вече в няколко теми през месец-година, казвам на някой да иде да види руски самолет наживо в музея край Пловдив. Това за геометрията...

      Между строеви самолет и подготвен за акробатика по международни изложения, където градиш имидж, ще има голяма разлика. Както ако си купиш Субару, Шкода или Ситроен от магазина, или вземеш такова подготвено за Световния рали шампионат.

      Comment


        Явно не четеш какво ти пиша - няма специално подготвен самолет за кобра, камбана, крюк и прочее. Има специално подготвени пилоти, а това, дето им е забранил, се налага поради очевидната налетяност на планерите. Абсолютно никаква разлика няма между изтребителите на витязите и тези в строевите части.

        Апропо, възможностите на някои формирования от руските ВВС в момента, са в пъти по-големи от тези на групата, ако иде реч за акробатика.

        Comment


          Comment


            Интересно, за това не бях чел:

            https://en.wikipedia.org/wiki/2002_Khankala_Mi-26_crash

            2002-ра чеченците свалят с Игла руски Ми-26 с над 140 руски войници. Хеликоптера пада в минно поле! Загиват 127 човека - най-страшната катастрофа с хеликоптер случвала се някога.

            Кой олигофрен е набутал 140 човека в хеликоптер проектиран за два пъти по-малко и летящ над вражеска територия?!?

            П.П: Пише че си било редовна практика Ми-26 да лети до Ханкале със над 100 човека на борда, често седящи върху купчини съндъци със снаряди, или осетинска водка.

            И отгоре на всичко е имало заповед от министъра на отбраната забраняваща превоз на хора с Ми-26 и други древни бангии
            А аз мислех че простотиите са приключили с първата чеченска.

            Егати ужаса, да се окажеш в горящ хеликоптер, пълен с гориво и муниции, в средата на противопехотно минно поле...
            Last edited by Amazon; 28-10-2015, 19:07.
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Ми-26 древна бангия ли го смяташ?


              Между другото какво стана с плановете за махане от въоръжение на една друга древна бангия - А-10?


              thorn

              Средновековните църкви в България

              Comment


                Thorn написа Виж мнение
                Ми-26 древна бангия ли го смяташ?
                Еми не е много нов. Технология от 70-те. Модернизации - нихт. Въобще аз не съм много фен на хеликоптерите да пренасят хора. Те трябва да са само за извънредни ситуации.

                Thorn написа Виж мнение
                Между другото какво стана с плановете за махане от въоръжение на една друга древна бангия - А-10?
                Доколкото знам всяка година едно и също. ВВС искат да ги махат, конгреса не дава.
                Last edited by Amazon; 19-11-2015, 16:29.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Не е чак толкова претоварен, Ми-26 можел да вдига 90 войници или 60 ранени на носилки + 20 тона припаси. Иначе, този случай го помня смътно, беше голям скандал - претоварване, минно поле и последващи експлозии. Освен това спасителите не можеха да стигнат бързо до мястото заради същото това минно поле. Като не искат да пътуват по земя, бързат да си ходят отпуска, а хеликоптери не достигат - не им се чака следващия и се блъскат вътре.

                  Картинка без връзка.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Amazon написа Виж мнение
                    Еми не е много нов. Технология от 70-те. Модернизации - нихт. Въобще аз не съм много фен на хеликоптерите да пренасят хора. Те трябва да са само за извънредни ситуации.


                    Доколкото знам всяка година едно и също. ВВС искат да ги махат, конгреса не дава.
                    Ами, попрочети малко, за да не пишеш такива неща. Ми-26 реално се модернизира непрекъснато. И хеликоптерите са абсолютно незаменими в преноса на хора, както те опровергава цялата история на този тип ЛА досега .
                    Ми-26 е едно от малкото неща, за които дебилизмът "без аналог" наистина важи, и бъдещето му е осигурено за бая години напред.

                    Comment


                      кало написа Виж мнение
                      Ами, попрочети малко, за да не пишеш такива неща. Ми-26 реално се модернизира непрекъснато.
                      Ами като писах цитираното не намерих някаква сериозна модернизация. Сега отново проверих - нищо не намирам. Варианти има, но това не е модернизация и падналият не е от тях.

                      кало написа Виж мнение
                      И хеликоптерите са абсолютно незаменими в преноса на хора, както те опровергава цялата история на този тип ЛА досега .
                      За евакуация на хора са незаменими. Иначе цялата история на този тип ЛА досега показва, че единственото по-смъртоносно средство за "преноса на хора" е оръдието на Барон Мюнхаузен. След Виетнам американците са ужасени от статистиките.

                      кало написа Виж мнение
                      Ми-26 е едно от малкото неща, за които дебилизмът "без аналог" наистина важи
                      CH-53K донякъде (без цивилните приложения).
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment





                        http://theaviationist.com/2015/12/20...ern-us-planes/
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Само на мен така ли ми се струва или руските Су-24/25/34 действащи в Сирия май не ползват никакви НУРС'ове?

                          Comment


                            В грешка си, както обикновено.

                            Грач-те ползват, и то от големите тояги.

                            Comment


                              За кое да съм в грешка.
                              Снимки или клипчета на Су-25 ( машините сигурно са СМ ) със С-13, С-24 или С-25 има ли ?

                              Comment


                                SkyShadow написа Виж мнение
                                За кое да съм в грешка.
                                За същото, а и като цяло...

                                SkyShadow написа Виж мнение
                                Снимки или клипчета на Су-25 ( машините сигурно са СМ ) със С-13, С-24 или С-25 има ли ?
                                Има.



                                Comment

                                Working...
                                X