Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвременна бойна авиация

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Amazon написа Виж мнение
    Може би AH-1Z че гледам са планирани сериозни бройки(около 200).
    Да той всъщност ще е бъдещ заместник на AH-1 SuperCobra нали?

    Иначе като се замисля за това леки тежки. Ми-28 и Ка-52 трябва да са тежки. Ми-24 трябва според мен да си е в отделна категория (като МиГ-31 при изтребителите горе). Засега няма други като него, но като идея не е лоша и може би ще се появят.

    После се сещам за WZ-10, Eurocopter Tiger и Agusta A129 Mangusta (тежки), Denel Rooivalk (лек) и OH-1, SA 342 Gazelle (разузнавателни).

    Други май няма нали?

    EDIT:

    щурмови:
    - леки: AH-1 SuperCobra, AH-1Z Viper, Denel Rooivalk
    - тежки: AH-64 Apache, WZ-10, Eurocopter Tiger, Agusta A129 Mangusta, Mi-28, Ka-52

    десантно-щурмови ("въздушно БМП"): Mi-24, Mi-35

    леки разузнавателни: AH-6 Little Bird, OH-58 Kiowa, OH-1, SA 342 Gazelle
    Last edited by Sharana; 09-09-2013, 19:33.

    Comment


      #77
      Sharana написа Виж мнение
      Други май няма нали?
      WZ-9, WZ-19, турците и индийците също имат.

      Comment


        #78
        WZ-9 е модификация на Z-9 - Medium multi-purpose utility helicopter - тоест като него можем да изредим сигурно поне 20. WZ-19 не намирам.
        Турците имат модификация на Мангустата TAI/AgustaWestland T-129, от която има 6 прототипа само и се тества.
        Индия има HAL Light Combat Helicopter, пак с 3 прототипа и изпитания.

        Comment


          #79
          Така е, още не са приети на въоръжение.

          Comment


            #80
            Sharana написа Виж мнение
            WZ-19 не намирам.

            Ей го, зла машинка.



            Comment


              #81
              Доста си я обичат китайците. Уж са поръчани вече, но кой ги знае...

              Comment


                #82
                Дано не бъркам, но май вече имаше доста произведени и най-вече впечатляваща цифра планувани. Ще потърся по-късно и ще пусна линка ако не съм объркал де .

                Comment


                  #83
                  Проблема е, че те тренират заедно с WZ-10 и се мяркат по различни части. Оттам вече започва гадаене - да речем, видели са ги в тая, тая и тая ескадрила. Някой казват - ето, Х ескадрили WZ-19, значи примерно 30 хеликоптера. Но може във всяка от тези ескадрили да се е мернал по един хеликоптер за цвят. Другия вариант е да се гледа снимка по снимка и да се сравняват машините. Резултата е под 10 различими машини. Може да има и още, но може и да няма.

                  Comment


                    #84
                    Прав си, най-вероятно е такова положението.

                    А между другото, кой каза че само руснаците правят такива работи

                    Comment


                      #85
                      Може фотографа да е надолу с главата Майтапя се, по треакторията на топлинните капани се вижда че снимката не е обърната. Впечатляващо. Май Малайзия щеше да заменя старите си Ми-24 с това нещо(това по спомени, може да бъркам държавата).
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        #86
                        Да вдигна темата за малко по-различен въпрос, а именно докога ще служат някои самолети. Събирам си от известно време моделна колекцийка от самолетчета. Като цяло съм си взел повечето, които ми харесват (като F-15E и Су-34), но искам да събера всички, които ще са на служба още доста време (за нови проекти много много не се чува), например след 2020.

                        Засега съм събрал:
                        F-15, F-16, F-18, F-22, F-35, B-2, E-3 Sentry, C-17 Globemaster от американските. Подскажете какво липсва от бойните (освен B-1B), което ще е на служба още доста време. A-10 май ще го махат все пак нали?
                        От руските имам само Су-34, Т-50, Ту-160 и А-50 като чакам да се появят Су-35 и евентуално Су-30СМ и МиГ-35. Доколкото знам Су-24, Су-25 както и немодернизираните Су-27 и МиГ-29 няма да живеят дълго.
                        От китайските имам само J-10 и J-20 като чакам евентуално J-11 или J-15. Тук идва въпроса какво смятат да правят с JH-7 ако някой знае.
                        От европейските Eurofighter, Rafale и Gripen са ясни, но какво за Tornado и Mirage2000 например, смятат ли скоро да ги махат? Също така нали не изпуснах някой европейски?

                        Другите са F-2, JF-17, F-CK-1 и има ли още нещо интересно от други държави?

                        ПС: Иначе това някакъв разузнавателен контейнер ли трябва да е?
                        Last edited by Sharana; 11-04-2014, 00:55.

                        Comment


                          #87
                          Към американските включи B-52. Никой не мисли да го пенсионира в близките деситилетия.
                          При руснаците, Су-25 го модернизират, ще е на служба още доста време. Су-24 имат доста бройки, май бяха към 300 оперативни, но в един момент като се изпълни поръчката за Су-34, ще го махнат. Вероятно преди 2020-та. Ту-22М3 аз бих го включил в колекцията. Ще си остане на служба докато не го замени ПАК-ДА.
                          От европейските идея си нямам за Торнадо колко ще служи още. Миража обаче, ще остане на служба още дълго. Виж колко малко са поръчките за Рафал. Няма как да запълнят дупката французите. Те още си кандилкат супер ентендрето.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment

                          Working...
                          X