Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Модерните танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Dinain написа Виж мнение
    След операцията са подновени опитите да се продаде системата на амерканската армия, което си среща силна "патриотична" съпротива.
    Американците се дърпат? Обикновенно те охотно приемат чужди образци въоръжение. А предвид отношенията с Израел би трябвало да е още по-лесно. Отделно голяма част от Меркава 4 или поне от Намер се прави в щатите.

    Comment


      Е, как, имат си свои разработки и местно лоби, конкретно Рейетон с Quick Kill.
      Тук е описано подробно как провалят едно тестване през 2007 г., чак Конгресът се намесва.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Dinain написа Виж мнение
        Е, как, имат си свои разработки и местно лоби
        Аха, така може Но ще продължи до следващата локална война в която ще им трябва нещо работещо и ще им трябва сега.

        Comment


          Gaden Gogi написа Виж мнение
          Като почнем с това че дори нямаш идея какво е това на снимката Минем през факта че това е единствената снимка на нещото в нета, и то защото АЗ я пуснах ( за което ми спретнаха страшен скандал). Но въпреки че хабер си нямаш ръсиш мозък.
          Впрочем на другите снимки приликата е още по-голяма...включая разположението на екипажа.
          Но иначе да, руското е "без аналози в света"

          Като подабравим кръчмарския ти тон, който те съветвам да запазиш за кухнята си, ако някой го търпи там, то снимката на нещото се появи преди бая време из руско-украинските форуми, и е на изготвения протитип на Молот. На сайта или блога на андерй стои от години.

          Разположението на екипаж при Молот е НАПЪЛНО различно от това при Армата, пак ще повторя - там той далеч не е солидно отделен от БК и горивото.
          Защо бълнуваш за "без анолози" няма обяснение.

          Comment


            Според съобщение на руското МО, много е вероятно Т-90 да бъдат модернизирани до стандарта Т-90М (развитие за руската армия на експортната версия Т-90СМ) с кодово име Прорыв-3.



            вероятно оръдието е варинт на 2А82 с нов АЗ.

            Съобщение в туитър на руското МО - "Парк танков Т-90 в ближайш.время модернизируется до уровня Т-90МС с рекордно малым временем подготовки выстрела."


            Междувременно стана ясно, че ще продължи модернизацията на Т-72 до нова модификация на Б3, наричана Т-72Б3 мод. 2014

            "Для новой модификации Т-72Б3 подготовлен комплект дополнительной защиты. В ближайшее время эту модификацию планируем запустить в серийное производство.
            ... Новая модификация Т-72Б3 получила танковый дизельный двигатель В2Ф мощностью 1130 л.с. «Механик-водитель получил автоматизированный комплекс управления, который самостоятельно предупреждает о повреждениях и авариях, а рабочее место командира оснащено панорамным прицелом»"

            Comment


              кало написа Виж мнение
              то снимката на нещото се появи преди бая време из руско-украинските форуми, и е на изготвения протитип на Молот. На сайта или блога на андерй стои от години.
              .
              Айде бе? А случайно там където се е появила да пише как са я взели от български форум?

              Comment


                Имаше я наскоро снимката в статия на вестник Мордовия.

                Иначе, чак такава дълбока модернизация на Т-90, просто не ми се вярва - по-добре да поръчат нови Т-90АМ.

                Comment


                  Super_Hornet написа Виж мнение
                  Имаше я наскоро снимката в статия на вестник Мордовия.

                  Иначе, чак такава дълбока модернизация на Т-90, просто не ми се вярва - по-добре да поръчат нови Т-90АМ.
                  Няма такъв танк. По принцип Т-90МС е модернизиран вариант на Т-90С. По моему няма никакъв проблем, а и е по-евтина модернизацията на над 650-те Т-90 и Т-90А в СВ на руската армия. Крайният и най-скъп вариант е нов двигател, трансмисия, купол с основно въоръжение и АЗ, нов комплект ДЗ, БИУС, средства за свръзка. По-евтиният вариант е нов купол, въоръжение и АЗ, плюз комплект ДЗ и средства за свръзка. И в двата случая е по-изгодно от производство на нови танкове, при условие, че производствените мощности ще са заети с експортна продукция и Армата.

                  Все пак, съобщението на МО гласи, че паркът от танкове Т-90 ще се модернизира, не се говори за ново производство.

                  Comment


                    Съгласен съм, че няма. Индексът АМ/МА, е често използван в мурзилките, като такъв за Т-90МС, но предназначен за вътрешна употреба. Силен привърженик на тая идея е Хлопотов.

                    Относно вариантите за модернизация, то скептицизмът ми идва от програмата Т-72Б3 - имаше оплаквания в медиите, че миналите я танкове, са на цени почти наполовината на новопроизведени Т-90А.

                    Comment


                      Ами те по огнева мощ не им отстъпват, и даже превъзхождат повечето. Само последните серии на Т-90А например, са с автомат за съпровождане на целите, а и топловизорите на Б3 като цяло са по-добри.

                      Comment


                        АСЦ има основно значение за стрелбата с ТУР.

                        Иначе, нормално да са с по-добрите Сосна-У, все пак Т-90/90А, са постъпили преди известен брой години, но като цяло и мнението на специалистите от УВЗ е било за нови машини... В тая връзка "новите" Б3, ще притежават значително предимство - командирски панорамен прицел.

                        Важно допълнение към плюсовете/минусите на Б3/90А е и защитата, която е по-добра при 90.

                        Comment


                          Скептицизмът идва главно от лаици и уж разбирачи като Хлопотов, които нямат и ден служба на танк.

                          Армията си получава масово Б3 (тази година ще станат 900 някъде), като ползването на първите им варианти от доброволци в отпуск в Донбас вече се отчита при по-нататъшната модернизация - и увеличаване на защитата, и панорамата, и по-мощният двигател. Не случайно е взето и решението за модернизация на парка от Т-90 до Т-90М. Доколкото знам всички загуби на Т-72Б3 в Донбас (от тях безвъзвратно май 2 танка) са поради попадения в бордовете. Оттам и планът за мерки за сериозната защита при новата мидификация на Б3 (вероятно с екрани, ползвани при градската модификация на Т-72, и подобни на тези при Армата), както и значително по-добре защитеният по борда на корпуса и купола Т-90М.

                          Comment


                            Същото съм чел и аз, дори имаше някъде снимка с някакви мрежи, използвани като екран на Б3.

                            Относно новата модификация на Б3, то ми се струва, че повечето е взаимствано от онзи, който "тунинговаха" за биатлона, но може и да греша.

                            Comment


                              Да, май бяха общо 14 бройки. Новият двигател, плюс панорамата на КТ.

                              Comment


                                Спомената по-назад снимка:

                                Comment

                                Working...
                                X