Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Модерните танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    кало написа Виж мнение
    Каква е реалната ситуация спрямо ПТ-средствата днес, ще знаем поне след 10-тина години. Ако не стигне до война, де
    Всеки който поне малко разбира от конструкция на танкове и е разглеждал снимки/чертежи би видял колко е дебел челният пакет още от първите снимки на танка.
    Реална дебелина около половин метър, габарит малко над метър. и е 1:1 като този об. 490...по-принцип би трябвало да издържи много, а 80-те си е било направо овъркил.

    Comment


      Super_Hornet написа Виж мнение
      Т-14, доколкото ми е известно има серия от 12 еднотипни машини.
      Това че са направени 12 експериментални машини съвсем не ги прави серийни мога да ти изредя една-две камари обекти и Т-та (американците таки си бележат експерименталните машини) от които са направени по поне толкова и са ис останали експериментални.

      Comment


        Click image for larger version

Name:	168562_900.jpg
Views:	1
Size:	182.9 КБ
ID:	547850
        впрочем една стара снимка
        както се казва открийте 10-те разлики.

        Comment


          Gaden Gogi написа
          Официалниданни за масата на Меркава 4 няма, а 65 е 3 и то не в най-тежкият си вариант. според танкисти служили на 4-ката масат му е 72+ тона. а е по-висок но пък и покривът му е несравнимо по-дебел.
          Как пък реши, че това е меродавен източник за теглото - с кантарче ли са го мерили?
          Не знам защо реши, че официални данни нямало - ето ти сайта на танковите войски на IDF, пише го черно на бяло: http://www.yadlashiryon.com/show_item.asp?levelId=64571 + още колкото искаш източници посочват същото. Ако това не са официални данни за теб, то за нищо нямаш официални данни...

          Хорнет, въпросът ми (към Крамер) за железниците беше с много проста логическа конструкция - щом Абрамс го возят насам-натам с железница, значи и Меркава могат. Разликите в габаритите и теглото са пренебрежими (освен ако не вярваме на свидетелствата на Гоги за 72 тона, противоречащи на всичко написано в нета).
          Т.е. или няма реален проблем да се возят такива машини с железница, или има, но той не е толкова критичен (щом Ейбрамс си е жив и съществува).

          А в Израел няма толкова развита ЖП инфраструктура, там се пренасят с камиони. Но напоследък са започнали призиви точно затова - да използват повече ЖП.









          Click image for larger version

Name:	15.jpg
Views:	1
Size:	263.2 КБ
ID:	547851

          Я, Ейбрамси на ЖП! Че и по два на вагон!? Значи може на вагон да се натоварят 124 тона, но Меркава не може? Дали пък проблемът не в 6-те сантиметра повече ширина?
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            тунелите са проблем. Където ги има.

            Comment


              Gaden Gogi написа Виж мнение
              [ATTACH=CONFIG]28502[/ATTACH]
              впрочем една стара снимка
              както се казва открийте 10-те разлики.
              Като почнем от концептуалната разлика, че екипажът не е отделен от боеприпасите и горивото ли? И стигнем до напълно различните технологии, и бая отдалечени във времето - и при КАЗ, и при ДЗ, и при основна броня. Плюс окачване, верига и опорни ролки, двигател и трансмисия.
              Иначе - да, и двата са перспективни танкове - единият - плод на съветската школа, другият - на руската (базирана на огромния опит на съветската, не само Молот, но проектите преди, както и 299, 195, плюс нови технологии)

              Comment


                Dinain написа Виж мнение
                Как пък реши, че това е меродавен източник за теглото - с кантарче ли са го мерили?
                Не знам защо реши, че официални данни нямало - ето ти сайта на танковите войски на IDF, пише го черно на бяло: http://www.yadlashiryon.com/show_item.asp?levelId=64571 + още колкото искаш източници посочват същото. Ако това не са официални данни за теб, то за нищо нямаш официални данни...

                Хорнет, въпросът ми (към Крамер) за железниците беше с много проста логическа конструкция - щом Абрамс го возят насам-натам с железница, значи и Меркава могат. Разликите в габаритите и теглото са пренебрежими (освен ако не вярваме на свидетелствата на Гоги за 72 тона, противоречащи на всичко написано в нета).
                Т.е. или няма реален проблем да се возят такива машини с железница, или има, но той не е толкова критичен (щом Ейбрамс си е жив и съществува).

                А в Израел няма толкова развита ЖП инфраструктура, там се пренасят с камиони. Но напоследък са започнали призиви точно затова - да използват повече ЖП.









                [ATTACH=CONFIG]28503[/ATTACH]

                Я, Ейбрамси на ЖП! Че и по два на вагон!? Значи може на вагон да се натоварят 124 тона, но Меркава не може? Дали пък проблемът не в 6-те сантиметра повече ширина?

                Динайн, въпросът беше за нашенските условия.

                Ако забеляза посочих, че си карат Абрамсите, и не само тях, но има разлика в ЖП-платформата. Крамер ти е посочил за тунелите, аз бих добавил и мостове, пътища. Става дума за съвсем различни условия на експлоатация.

                Относно Меркава - тя си е създадена изцяло за еврейските нужди, съобразявайки се с местните условия на ТВД. Струва ми се, че при това е много успешен проект.

                Comment


                  Че кой го интересуват българските условия?
                  Говорим за Ейбрамс, Меркава и Армата - доколкото знам, няма изгледи скоро да се появят в БА, та не виждам каква е връзката.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Dinain написа Виж мнение
                    В контекста на скорошните разговори в една друга тема (Техниката през ВСВ) започвам да се замислям доколко се влияем от имидж, наложен от разни форуми, популярни филмчета и пр.
                    Пък от години Меркавата я наричат "подвижен бункер", "хамбар", "много тежка", "грамадна" и т.н. ??
                    Прав си, случва се понякога, трябва да се чете преди да се обобщава(както аз направих). Ако някой в кръчмата ми беше казал че Меркава 4 е толкова подвижна колкото последните версии на Ейбрамс, щях да се пресегна през масата и с опъкато на ръката да му изплющя един през зъбите.

                    Направих си труда да сравня "огромните размери и тежест на Меркава" с тези на М1 и на Армата, и какво се оказа - като тегло и габарити е напълно съпоставим с Ейбрамс
                    Не съм си изразил читаво мислите. Опитал съм се да кажа че и Ейбрамс и Меркава тежат много повече от връстника си Т-72 и модификации. А Ейбрамс освен това използва и скъпи материали. Обеднен уран, а последните подобрения които правят в Крайслер включват и титаниеви плочи.

                    Както и там за труднопроходимите Пантери и високопроходимите Шърмани.
                    За пантерите легендата идва от първото им представяне на Източният Фронт. Трансмисията се троши и танковете стават паметници. От там нататък иди обяснявай че нямаш сестра.

                    П.П: Иначе сте направили темата МНОГО интересна, поне за мен. Мисля че КАЗ не е обсъждана сериозно във форума, а засега това явно е бъдещето. Поне според танкостроителите от Русия и Израел.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Кухулин написа Виж мнение
                      Съмнително е, че ще постигнат някаква икономическа целесъобразност, поне на този етап. Реално няма пазар за такъв танк, няма кой да го купи в достатъчни количества. Виж, Т-15 е друго нещо. В тая посока трябва да се работи с всички сили.
                      Обаче с новото голямо оръдие с телескопичните боеприпаси. Представи си механизирана бригада въоръжена с 200 такива чудесии. Не ти трябват танкове. Корнета прекрасно ще се оправя с по тлъстите цели.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Amazon написа Виж мнение

                        За пантерите легендата идва от първото им представяне на Източният Фронт. Трансмисията се троши и танковете стават паметници. От там нататък иди обяснявай че нямаш сестра.
                        Офтопик:
                        Тя трансмисията и след това се троши. Е с една идея по-малко, мисля че докарват до 200-250 километра към края на войната, а средния пробег между две "строшавания" за цялата война е между 140 и 160 километра (в зависимост от източника). Предвид че танка носи гориво за 500 километра пробег това го превръща в може би най-уникалния танк в историята, който носи повече гориво (2-3 пъти) от колкото трансмисията му го издържа без повреда.

                        Comment


                          Amazon написа Виж мнение
                          А Ейбрамс освен това използва и скъпи материали. Обеднен уран
                          Напротив, обедненият уран е много евтин материла, той реално е отпадък.

                          Comment


                            Angelmr написа Виж мнение
                            Предвид че танка носи гориво за 500 километра пробег
                            Пантера не носи толкова гориво.

                            Comment


                              кало написа Виж мнение
                              Като почнем
                              Като почнем с това че дори нямаш идея какво е това на снимката Минем през факта че това е единствената снимка на нещото в нета, и то защото АЗ я пуснах ( за което ми спретнаха страшен скандал). Но въпреки че хабер си нямаш ръсиш мозък.
                              Впрочем на другите снимки приликата е още по-голяма...включая разположението на екипажа.
                              Но иначе да, руското е "без аналози в света"

                              Comment


                                Малко повече за Трофи: през последната операция в Газа е използвана активно, като много Меркави вече са били с такава. Регистрирани са 12 прихващания, на РПГ, Корнет и Метис. Системата не се е задействала, когато е преценяла, че проектилът не застрашава танка.
                                След операцията са подновени опитите да се продаде системата на амерканската армия, което си среща силна "патриотична" съпротива. Има разработени и по-леки версии за бронетранспортьори, джипове и т.н.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X