Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Модерните танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    AYB написа
    Като чета някои от последните постове във форума, още веднъж се убеждавам в това, че ние българите имаме едно много лошо качество - не умеем да се сработваме по между си, да се обединяваме в името на обща цел, а си губим времето в напразни и безсмислени демонстрации на превъзходство. Много ежби, много нещо бе.... :grrr: Всеки иска да се покаже "по-знаещ" от другите, на него да викат БРАВО!!!
    Ако някой желае, наистина да премери сили с хора професионалисти във военното дело, мога да го упътя, къде да ги търси. Аз самият преди време бях изготвил идеен проект на един боеприпас, който изпратих в известен наш институт, от там ми се обадиха, написаха ми рецензия за слабостите и недостатъците и така....
    Мисълта ми е, че няма нужда от заяждане, от забележки и други такива. Ясно е, че това е форум за непофесионалисти... и с това всичко е казано! :sm100:
    Прав си

    Comment


      #77
      Не е прав. Тези лоши качества са общочовешки.

      кало написа
      ммм, аз пък съм склонен да вярвам на един полковник, доцент, преподавател (може и професура да има вече) във военното у-ще, който имаше две дисертации върху теории на вероятностите и игрови теории, и който твърдеше, че наистина, в общ план, войните могат да се обяснят математически...
      Никога не се оставяй сляпо да "вярваш" на един единствен "авторитет", особено пък академичен. В един момент след като си се запознал с писанията на множество авторитети лесно започваш да откриваш дълбоките дупки в тезите на всеки един поотделно.

      Най-добрият пример за провала на "математическата" концепция за войната е американската армия и има много неща изписани по въпроса, търси и чети.
      Last edited by Imperial; 02-09-2006, 16:31. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #78
        Каква концепция за войната предлагаш ти тогава? Много съм любопитен.

        Comment


          #79
          мнението на човек който счита ,че малко разбира.Първо на война се убива .Всеки се стреми да остане жив и да такова противника.Винаги трябва да се отчита с кого се воюва,дали с тия дето стане ли 12,00ч. се надупват и се молят или са от друго тесто.От 1988 до 1996 подготвяхме екипажи за Т-72 срочно служещи и всичките бяха добри специалисти изстреляли десетки снаряда.Никога не е стоял въпроса че стрелят само офицерите,на всеки танк офицер това го няма и в мечтите.Воденето на боя винаги се извършва по математически модел , но от теорията на вероятностите ,каква е вероятността ,като бръкнеш в една торба с п.... да хванеш х..,така че само практиката ще го докаже.При обучение на араби от наши офицери при стрелба с 75 ммБО милите специалисти са бягали при изстрел.В една война никога не трябва да се пренебрегва човешкият фактор,той е в основата на всичко.Считам ,че макар и по -простичко казано ще ме разберете.Опит имаме и от бивша Югославия,сърбите не бяха победени защото не се проведе сухопътна операция,а не стъпили човек нищо не си постигнал.

          Comment


            #80
            абе вие май само си чешете езиците . Освен постовете на кало за руските танкове не виждам нищо конкретно за западните . Лично мнение - най-добрия танк е този от който има повече бройки с по-добре обучени екипажи . Т-64 е Т-72 , т-80 е т-72 с газотурбинен двигател , а T-90 пак си е Т-72 , но с някои подобрения , двигателят е развитие на този на Т-34 , но това не ги прави негодни машини . Американците потдържат и реновират своите Абрамс вече доста години и въпросните машини са си напълно адекватни за момента , а и за близкото бъдеще . Абрамс и Лео 2 са наследници на обща германо -американска разработка , като аз лично предпочитам Лео , първо защото е немски и после защото е по-евтин за експлоатация
            Last edited by lokko; 04-05-2011, 12:28.

            Comment


              #81
              Интересна пресконференция с В.Чобиток. "Автор на сайта
              "Бронесайт"
              (на руски)
              Российские военные начали резко критиковать продукцию оборонно-промышленного комплекса. С нелестным отзывом о танках Т-90, в частности, выступил главком Сухопутных войск Александр Постников. По его словам, Т-90 не соответствует требованиям военных и стоит намного дороже иностранных танков. Позднее заместитель директора Центра анализа стратегий и технологий Константин Макиенко предположил, что Россия может сдать лидирующие позиции на мировом рынке бронетанковой техники, если не предложит заказчикам конкурентоспособную продукцию. За что критикуют отечественные танки? Действительно ли танки российского производства уступают по своим характеристикам натовским и китайским машинам? Каковы перспективы Т-90 на мировом рынке? Сможет ли Россия в перспективе предложить зарубежным заказчикам новый конкурентоспособный танк? Почему был свернут проект создания танка "Объект 195"?
              http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

              Comment


                #82
                Тук последно пишат за "Армата", но нищо конкретно.

                Comment


                  #83
                  gollum написа Виж мнение
                  Аха. При нас беше очевидно цената на праторните, защото до полигона се движехме в походен сторй - не беше далеч (там, между другото, за пръв и единствен път в живота си чух и видях стрелба с РПГ и с танково оръдие - трябва да е било 100 мм на Т-54 - трясъкът е много ужасен и в двата случая, после сума време ми глъхнеха ушите, хем бях бая далеч).
                  Т-54? Стига бре-кога си служил? Т-55 ще да е било-54ките ги разкараха в началото на 80'
                  Що се отнася до гърмежа-напълно прав си,ушите звънтят,но след време се свиква и то така,че накрая на пристрелка си седях отгоре на купола и зяпах къде ще падне гюлето без да ми прави кой знае какво впечатление звука от изтрела(на тези които ще скочат сега и ще запеят,че видите ли сътресението е такова и такова и нема как това да се случи-седнал на командирския люк ,с ляв крак запънат на радиостанцията и десен-на облегалката на седалката на командира и с две ръце за застопорения люк-кой е бил командир-знае как става)
                  Относно цената на патроните-ами ще да съм изгърмял няколко десетки хиляди-по наше време недостиг от тях нямаше-за справка-подписа ми стои под разписка за получаване ,беше за батальонен ТУБС -88 000бр 7,62 обр. 1908
                  А,да-по мое време цената на практически 100мм изстрел за Т-55 беше 82,46лв
                  Обобщено-по груби пресмятания един школник за 6 месчното си обучение трябва да е изстрелвал по няколко хиляди патрона и поне 300-500 23мм за вкладна цев-практическите стрелби в школата са само два пъти ,така че 100мм нема ги слагаме в сметката

                  Comment


                    #84
                    След две седмици ще представят сериозната модернизация на Т-90 - вероятно с името Т-90М или АМ.

                    Основните промени:



                    Другите известни снимки досега:






                    и, вероятно снимката, най-близка до бъдещия сериен вариант:







                    Last edited by кало; 31-08-2011, 04:31.

                    Comment


                      #85
                      Т-90 и досега беше отличен танк а след модернизацията още повече.

                      Comment


                        #86
                        [IMG]най-новата, засега, снимка: [/IMG]

                        Comment


                          #87
                          Окончателният, до днес, вариант на Т-90М - вече като част от експозицията на Армс експото:




                          Comment


                            #88
                            Какво е това с оръдията и ракетните пускови установки до танка? Отначало мислех, че е зенитка, но вече не съм толкова сигурен - не виждам радар, а и защо ще е на танков корпус.

                            Comment


                              #89
                              Това трябва да са руските бойни машини за поддръжка на танковете - на шаси на танк, не возят пехота (т.е. не е вариант на тежко БМП), но имат въоръжение, което допълва танковото (главно в посока разправяне с пехота и укрития). И май защитата им срещу кумулативни бойни глави е кръгова (или поне така ги рекламират). Опит от боевете в кофти терен и градове. Водят се БМПТ, бойна машина за поддръжка на танкове. Идеята е да са "вместо" БМП с пехотен десант, т.е. да отпадне нуждата от съпровождаща пехота (а същевременно имат същото или дори по-високо ниво на защита от определени заплахи, в сравнение с ОБТ).
                              Виж тук или тук (на руски език).

                              Comment


                                #90
                                Презентацията на БМПТ от днес




                                Интересното е, че БМПТ, която се промотира от няколко години насам, в крайна сметка първо беше приета на въоръжение в Казахстан. Засега 3 бройки от общо 10 поръчани.

                                Comment

                                Working...
                                X