Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Модерните танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Хайде сам да си ги потърсиш, както всички тук. Ако разбира се имаш истинско желание да научиш нещо, което не го виждам за сега. Виждам само скандиране на предубеждения без капка мисъл.

    Може да почнеш с публикациите на Fort Leavenworth, ето улеснявам те доста.


    ПП отърсването от предубежденията започва с отказването от нищо не значещи понятия като "военна машина".
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #62
      Например

      За който не го е видял - това е анализ на военните действия в Ливан (последните). Не са минали 10 години, но пък източникът е независим.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        #63
        Ето ви една много хубава книга посветена на танковете. Формата е Djvu, да знаете!!! Трябва ви такъв райдър за да я отворите.

        Last edited by ; 29-08-2006, 16:54.

        Comment


          #64
          Шмелев е твърде популярно и никак не научно писание, повечето неща са илюстровани и преписани ото броевета на Техника Молодежи от периода : края на 70-те до началото на 90-те. заобща култура става.
          Другото са учебници. Серията статии на Чубиток е по-подходяща от тях, човекът се е постарал да обясни нещаат по-нагледно.
          А дежавуто е гнуска голяма, поне на мене на доста мощна машина, и малки файлове ми забива с неприятна настойчивост.

          Comment


            #65
            Ето и още една книга:

            Comment


              #66
              Едно интересно писанийце. Има полезни обяснения, естественно завършва с обяснението как руският слон е най голям и надарен, но останалото е полезно.

              Comment


                #67
                Gaden Gogi написа
                Шмелев е твърде популярно и никак не научно писание, повечето неща са илюстровани и преписани ото броевета на Техника Молодежи от периода : края на 70-те до началото на 90-те. заобща култура става.
                Другото са учебници. Серията статии на Чубиток е по-подходяща от тях, човекът се е постарал да обясни нещаат по-нагледно.
                А дежавуто е гнуска голяма, поне на мене на доста мощна машина, и малки файлове ми забива с неприятна настойчивост.

                Ти си ги знаеш нещата и затва не ти е интересно, нали.
                Djvu си е много добър формат, аз пък да ти кажа. Мойте електронни книги са предимно в този формат и PDF. Изобщо не забива компютъра, напротив, работи прекрасно! Моя е с Pentium 4 CPU 3.00GHz и с 512Mb RAM. Но това е без значение и с далеч по-слаба конфигурация проблеми няма. Проблем има явно в твоя компютър!

                Comment


                  #68
                  Desperado написа
                  признават грешки, а не се тупат по гърдите като горили ... при това, ако може плюс 10 години максимум от въпросен военен конфликт

                  Desperado, ето Ви един чисто илюстративен пример. Боя се, че се налага сериозно да ревизирате най-малкото тона на постингите си и иронията Ви не е особено уместна в случая. Ако сериозно възнамерявате ,да си извоювате място и авторитет в този форум - успех, ако ли не - боя се че няма какво повече да си кажем.
                  Recalibrating my lack of faith in humanity...

                  https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                  Comment


                    #69
                    Ами ще пробвам в къщи, а може и от риидъра да е, а иначе моите имат двойно повече рам (понеже е популярно да си ги мерим) а домашният е и по-бърз
                    А Шмелев както казах е твърде популярно, прекомерно даже, става единственно да се запознаеш ког аи къде какво се е правило, и какво долу -горе е представлявало. но е несериозен сор за инфо, по скоро се разтърси в бронарма имаше малкият джеинс за 2003, отделно монографиите.

                    Comment


                      #70
                      Като не ви харесва Шмелев, четете другата книга от Буров. Мисля, че е един доста сериозен учебник. Най-хубавото е че има в него доста математика - това е истината. Само математическите зависимости дават точна и ясна представа за процесите и явленията (в това число и при танкостроенето).

                      Comment


                        #71
                        AYB написа
                        Като не ви харесва Шмелев, четете другата книга от Буров. Мисля, че е един доста сериозен учебник. Най-хубавото е че има в него доста математика - това е истината. Само математическите зависимости дават точна и ясна представа за процесите и явленията (в това число и при танкостроенето).

                        По-грешна концепция за войната не може да има.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #72
                          То това не е математика а университетски учебник, освен общите части в началото на всяка глава другото е безполезно за широкит кръг читатели...впрочем останалата част също просто защото няма да може да намериш нужните ти данни за реалнит емашини за да правиш разчети. точно за това препоръчах статиите на Чубиток.

                          Comment


                            #73
                            Imperial написа
                            По-грешна концепция за войната не може да има.

                            ммм, аз пък съм склонен да вярвам на един полковник, доцент, преподавател (може и професура да има вече) във военното у-ще, който имаше две дисертации върху теории на вероятностите и игрови теории, и който твърдеше, че наистина, в общ план, войните могат да се обяснят математически...

                            Comment


                              #74
                              Хмммм, ако алтернативата на сериозното поведение е досегашното Ви държание, мисля, че ще избера нормалността и сериозността. Благодаря.
                              Освен това не променяйте темата, това за което говорех е как непрофесионалисти, любители могат да се доберат до сериозна, смислена информация. И Ви го показах. Пък и не бях само аз. Но да не разводняваме повече темата.
                              Recalibrating my lack of faith in humanity...

                              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                              Comment


                                #75
                                Като чета някои от последните постове във форума, още веднъж се убеждавам в това, че ние българите имаме едно много лошо качество - не умеем да се сработваме по между си, да се обединяваме в името на обща цел, а си губим времето в напразни и безсмислени демонстрации на превъзходство. Много ежби, много нещо бе.... :grrr: Всеки иска да се покаже "по-знаещ" от другите, на него да викат БРАВО!!!
                                Ако някой желае, наистина да премери сили с хора професионалисти във военното дело, мога да го упътя, къде да ги търси. Аз самият преди време бях изготвил идеен проект на един боеприпас, който изпратих в известен наш институт, от там ми се обадиха, написаха ми рецензия за слабостите и недостатъците и така....
                                Мисълта ми е, че няма нужда от заяждане, от забележки и други такива. Ясно е, че това е форум за непофесионалисти... и с това всичко е казано! :sm100:

                                Comment

                                Working...
                                X