Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Армата

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Бая далеч е от реалността. само като видиш, че са дали Т-72 и Т-90 с различни размери...

    Comment


      Super_Hornet написа Виж мнение
      Хайде пак глупости.

      Нали и аз ти пуснах снимки на Деривация ...
      Какво от:

      Сун Дзъ написа Виж мнение
      С Мурзилките не може да се спори...
      ... не разбра ?

      Гледате макети по изложения, четете мурзилки и си вярвате - ОК.
      Аз не знам колко пъти казвам, че в показаните модули не може да се вмести обявения пълен боекомплект, а ще трябва да отнеме от обема... но не, не било така, не съм бил прав - имало няколко снаряда в модула, другото било в обема, но преградено ... и то в няколко вариации

      Е, как да дискутираме, когато отсреща виждам само пълни глупости ? То трябва и да "слушаш" какво пишат другите, а не само да слушаш вътрешните си гласове...

      За втори път - отказвам спор с "Мурзилки"

      Comment


        кало написа Виж мнение
        Бая далеч е от реалността. само като видиш, че са дали Т-72 и Т-90 с различни размери...
        Опит някакъв е, аз поради тази причина и го пускам.

        Не твърдя, че е абсолютно точен.

        Comment


          Сун Дзъ написа Виж мнение
          Какво от:



          ... не разбра ?

          Гледате макети по изложения, четете мурзилки и си вярвате - ОК.
          Аз не знам колко пъти казвам, че в показаните модули не може да се вмести обявения пълен боекомплект, а ще трябва да отнеме от обема... но не, не било така, не съм бил прав - имало няколко снаряда в модула, другото било в обема, но преградено ... и то в няколко вариации

          Е, как да дискутираме, когато отсреща виждам само пълни глупости ? То трябва и да "слушаш" какво пишат другите, а не само да слушаш вътрешните си гласове...

          За втори път - отказвам спор с "Мурзилки"

          Няма да е зле модерацията да вземе мерки за тва етикетче, освен ако не иска да ти се влезе в тона, макар и към момента да не се случва.

          Разбира се, после пак ще има субективни банове, но какво толкова!

          Comment


            Е, човекът е служил на системи с такъв калибър във флота и си го преекспонира по техния си начин. Бъдете снизходителни.

            Comment


              То това е ясно, ама не виждам причина да се профанизира по такъв начин дискусията.

              Comment


                Ами дай да отречем всички инфографики пускани в темата и да преекспонираме. Снаряда е дълъг малко повече от половин метър и в никакъв случай диаметъра на гилзата не е повече от 10см. Значи, за да наредим 80 снаряда в една окръжност, ни трябва купола с диаметър 2.5 метра. Ако ги наредим на две нива, купулата може да има вътрешен диаметър от малко над един метър. Това съвсем бакалски сметки наум. Не виждам никакъв проблем 80 снаряда да са във външен боен модул.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Защото и няма проблем

                  Иначе - явно ускорено се работи по т. нар. щурмови танк на базата на Армата - със 152мм оръдие - няма да се учудя, ако се появи възродена идеята от ВСВ за тежка ПТ САУ, но с главна роля не ПТ, а укрепени рубежи. И вероятно не става дума за 2А83 (152мм гладкоцевно оръдие на об.195), а някое с по-слаба балистика, вероятно оръдие-гаубица.


                  "Уралвагонзавод" работает над созданием артиллерийского комплекса со 152-мм орудием
                  Армия и ОПК
                  24 сентября, 19:07 UTC+3
                  "Это не "Коалиция-СВ", а нечто совсем другое. В подробности вдаваться не стану", - сказал гендиректор корпорации Олег Сиенко

                  МОСКВА, 24 сентября. /ТАСС/. Специалисты "Уралвагонзавода" (УВЗ) работают над созданием артиллерийского комплекса со 152-мм орудием. Об этом сообщил гендиректор корпорации Олег Сиенко в интервью, которое будет опубликовано в "Российской газете" в пятницу.

                  Руководитель УВЗ отметил, что с использованием базового шасси танка "Армата" можно разработать целое семейство военной техники. "Под "Армату" мы создаем инженерные машины, артиллерийские. Есть интересный проект ударного артиллерийского комплекса, на котором будет стоять 152-мм орудие. Это не "Коалиция-СВ", а нечто совсем другое. В подробности вдаваться не стану", - сказал он.



                  ще припомня, че от УВЗ вече споменаха, че се работи над коренна промяна на тактическото ползване на бт-средствата - става дума за основна (и най-малка) тактическа група от 2-4 танка, 2-4 ТБМП, 1-2 от посоченото щурмово артилерийско средство плюс разните му спомагателни машини.

                  Comment


                    Стара статия, която до голяма степен описва горната концепция, мисля:

                    "ИМЕЮТ ЛИ ТАНКИ БУДУЩЕЕ?"

                    Во всяком случае, очевидно, что существующий в настоящее время «комплекс» — основной танк плюс легкая БМП — практически малопригоден при наступлении на подготовленную оборону и при бое в неблагоприятных условиях.

                    В первом приближении организационное оформление комплекса боевых машин передней линии могло бы выглядеть следующим образом.

                    В роте девять основных танков, шесть стрелковых танков (три смешанных взвода по пять машин), три артиллерийских танка, один зенитный танк, один танк командира роты.

                    Comment


                      Ще правят център за обучение към УВЗ.

                      "Армату" не доверят "срочникам"

                      Comment


                        кало написа Виж мнение

                        ще припомня, че от УВЗ вече споменаха, че се работи над коренна промяна на тактическото ползване на бт-средствата - става дума за основна (и най-малка) тактическа група от 2-4 танка, 2-4 ТБМП, 1-2 от посоченото щурмово артилерийско средство плюс разните му спомагателни машини.
                        Хората от вагонзавода не им е работа да се занимават с тактиката на подразделенията и организационно-щатната структура. Това е работа на Генщаба. Там решават дали и при каква ситуация в какъв вид да е използването.

                        Comment


                          Кой е казал, че от завода работят върху това . Оттам само идва информацията .

                          Comment


                            Държавните изпитания на Армата ще се проведат през 2016 г. Преди това малка партия ще бъде приета за опитна експлоатация.

                            Госиспытания танка «Армата» начнутся по плану в 2016 году. По словам главнокомандующего Сухопутными войсками, опытно-конструкторские разработки перспективных образцов бронетанковой техники, такой как танк и БМП «Армата», БМП «Курганец-25» и БТР «Бумеранг» «выполняются в соответствии со сроками их исполнения».

                            Comment


                              кало написа Виж мнение
                              Защото и няма проблем

                              Иначе - явно ускорено се работи по т. нар. щурмови танк на базата на Армата - със 152мм оръдие - няма да се учудя, ако се появи възродена идеята от ВСВ за тежка ПТ САУ, но с главна роля не ПТ, а укрепени рубежи. И вероятно не става дума за 2А83 (152мм гладкоцевно оръдие на об.195), а някое с по-слаба балистика, вероятно оръдие-гаубица.


                              "Уралвагонзавод" работает над созданием артиллерийского комплекса со 152-мм орудием
                              Армия и ОПК
                              24 сентября, 19:07 UTC+3
                              "Это не "Коалиция-СВ", а нечто совсем другое. В подробности вдаваться не стану", - сказал гендиректор корпорации Олег Сиенко

                              МОСКВА, 24 сентября. /ТАСС/. Специалисты "Уралвагонзавода" (УВЗ) работают над созданием артиллерийского комплекса со 152-мм орудием. Об этом сообщил гендиректор корпорации Олег Сиенко в интервью, которое будет опубликовано в "Российской газете" в пятницу.

                              Руководитель УВЗ отметил, что с использованием базового шасси танка "Армата" можно разработать целое семейство военной техники. "Под "Армату" мы создаем инженерные машины, артиллерийские. Есть интересный проект ударного артиллерийского комплекса, на котором будет стоять 152-мм орудие. Это не "Коалиция-СВ", а нечто совсем другое. В подробности вдаваться не стану", - сказал он.



                              ще припомня, че от УВЗ вече споменаха, че се работи над коренна промяна на тактическото ползване на бт-средствата - става дума за основна (и най-малка) тактическа група от 2-4 танка, 2-4 ТБМП, 1-2 от посоченото щурмово артилерийско средство плюс разните му спомагателни машини.
                              А когато аз предложих:

                              Трябва да се помисли за инженерни (щурмови) танкове, имащи низкобалистично оръдие но с голям калибър или даже голям миномет. Аналози на Щурмтигър ил сапьорен Чърчил от ВСВ. Със много сериозна защита поне в предната полусфера. Калибър значително по-голям от нормалните 100-125 мм. 160 - 200 мм и нагоре.
                              ми се смяхте. И продължавам да мисля,че 152/155 мм е недостатъчно.


                              thorn

                              Средновековните църкви в България

                              Comment


                                И продължавам да мисля,че 152/155 мм е недостатъчно.
                                За какво? Нали разбираш, че ако качиш калибъра, намаляваш боекомплекта, т.е. ефективността на цялата машина пада. Колко често можеш да срещнеш укрепление, за което 150 мм няма да е достатъчно мощен? Или няколко 150 мм? И ако срещнеш такива, какво ти пречи да използваш средство за усилване за тази ситуация (особено ако е много рядка).

                                Comment

                                Working...
                                X