Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Особени и малкоизвестни (вкл. след-ВСВ)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Не е шега, съвсем сериозно са си разработвали заглушител за гаубищата....няма шум врагът не може да локализира къде е батареята=> не може да я гръмка=> батареята губи по-малко време да се предислоцира => стреля повече.

    Comment


      #92
      Доколкото ми е известно - това е заглушител за полигонни стрелби, с цел да не се притеснява околното население
      Сънят е слаб заместител на кофеина!

      Comment


        #93
        няма шум врагът не може да локализира къде е батареята=> не може да я гръмка=> батареята губи по-малко време да се предислоцира => стреля повече.[
        Абе Гоги. Как може да се изказваш така, водиш се специалист
        Мислиш ли че звука от изстрела се чува на 20 км и в битка можеш да определиш кой бум откъде точно идва? Пък и локализирането не става по звука, ами по траекторията на снаряда
        А с това грамадно съоръжение мислиш ли че батареята ще може да се предислоцира въобще
        Теорията на Валбо е доста по-реалистична, баш на полигон мяза това.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          #94
          Ами ако да беше попрочел малко как точно се открива чужда батарея нямаше да дрънкаш толкова глупости, но както знаем ти не обичаш да четеш. Е аз за разлика от тебе съм чел за въпросните експерименти......и естественно че е е на полигон, соред тебе къде се се изпитват разни нови работи???

          Comment


            #95
            Това чудо германското, да не е някакъв стенд за измерване на разни параметри на стрелбата или оръдието?

            Comment


              #96
              Ти чете ли последните мнения?
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #97
                Гоги, наистина стила ти е, ако може така да се каже по-меко - грубичък. Сигурен съм, че същото би могло да се каже и с по-кротък тон.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #98
                  Хмммм

                  Та значи ровя си се сега в нета и на какво попадам само :"Ядрена базука " чак не можях да повярвам че има толкова болни мозаци :aaa: :stupid: :stupid:

                  ето и линк че не ми се превежда: http://www.guntruck.com/DavyCrockett.html
                  No job
                  No money
                  No girl
                  No problem

                  Comment


                    #99

                    Ето за същото и на онзи скверен език дето изрично го забраниха...ама тук е като линк и може.

                    Comment


                      Dinain написа
                      ........
                      Мислиш ли че звука от изстрела се чува на 20 км и в битка можеш да определиш кой бум откъде точно идва? Пък и локализирането не става по звука, ами по траекторията на снаряда ...............
                      Хм, като свързочник с артилерийски петлици /от запаса / ще ти кажа че във всеки атрилерийски полк имаше в БРУ-то и едни младежи които ги титлуваха звукоразузнавачи и те се занимаваха доста успешно точно с това - да разберат в една битка откъде идва всяко голямо БУМ
                      may the Force be with you

                      Comment


                        Е, това не го знаех
                        В армията, в която аз служех, се използваха пък радари...
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          А ти в коя армия си служил ?
                          No job
                          No money
                          No girl
                          No problem

                          Comment


                            Dinain написа
                            Е, това не го знаех
                            В армията, в която аз служех, се използваха пък радари...
                            В по-съвременните САУ радар се използува за да се определи началната скорост на снаряда (която поради износване на цевта различна температура на заряда и снаряда от положеното не е точно паспортната стойнаост) за да могат да се внесат корекции за следващият ... повишаване на точността демек.

                            Comment


                              Вярно, ама аз нямах това предвид - говоря за определяне координатите на вражеската артилерия, чрез засичане на снаряда/ракетата/мината и т.н. във въздуха с радар, изчисляване на траекторията и чрез нея определяне на изходната точка. Артилерията си съдейства често с ПВО за тази цел например...
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                А тази играчка каква е?
                                Пази ме,Боже,от приятели,от враговете сам ще се пазя!
                                http://ivan-rendakov.blogspot.com/

                                Comment

                                Working...
                                X