Съобщение

Collapse
No announcement yet.

SOCOM 16 или Scout Squad ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    майор написа Виж мнение
    ...О бедно ми Влечуго, що не тe "згази "навремето некой изостанал Джоган,вместо сега да слушаш мъдростите на Цонев...
    Обадисе и щети намерим джуган

    Comment


      #47
      tconiotconev написа Виж мнение
      Обадисе и щети намерим джуган
      АЗ ша са жертвам, само да не даваш повече компетентни съвети....
      Last edited by майор; 15-05-2009, 00:08.
      "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

      Comment


        #48
        tconiotconev написа Виж мнение
        Понеже нямах много време сутринта да ти пиша защото тръгвах за работа, ще ти кажа, че това са юго изпълнения.
        Първото отгоре е снайпер на базата на АК но ползва 7,92 мм маузерови патрони.
        Отдоло имаш някакво сръбско измислено РПК ако мога да го кажа така т.е без значение дали е 7,62х39 мм или 5,45х39,5мм задната антабка за ремъка нетрябва да е на цевната кутия, а на приклада. Отделно това си е чист приклад за АК47.
        Пак ти казвам, че ако ти трябва пълна информация за АК , РПК и ПК свиркай аз съм насреща.
        Информативно за теб, а можеби и за останалите:
        Навремето като карах курса за подборен, а и след това исках да си взема SLR, но да е направен така като аз искам т. да е с цевна кутия като на АК74 , да е с дълга цев 508 мм, да е с дулен спирачкомпенсатор като на АК74, приклад на АК74 общо взето един АК74 но с цев дълга 508 мм. За калибъра на тази играчка няма притенции дали ще е 7,62,.223 рем или 5,45/ за последния калибър мога само да спомена, че в България несе продава за ловни цели/.
        Допълнително пова пушкало бих го тунинговал само с една двунога и някой бързомер или оптика с малка кратност, но задължително да е със скала пип ПСО-1
        Цончо, понеже и аз нямам много време ще се постарая и аз да съм кратък: Да и двата автомата на снимките са събирани със сръбски кутии. Горният е .308 а долният е РПК.
        Сега да ти обясня - аз не мога да купя каквото имаш или предпочиташ ти в БГ просто защото при мене отдавна (89та) вече няма внос на сглобено оръжие... Всичко което се купува се сглобява - било от БГ части или от ВЕПР, сръбски и т.н.т.
        Това което мога аз да направя е да си събера каквото искам или, което все още е относително лесно - да си намеря стара РПК, оригинална, или съветска или БГ и да си играя с нея. Такава (сръбска) е долната пушка на снимката. Ето една възможност:

        http://vectorarms.com/shop/index.php...products_id=37

        Тези пък са ми на 1ч. каране и са едни от най-добрите за Флорида, държал съм техни пушки, изработката е абсолютно перфектна, по-чисти ръбове и по-добро покритие имат от руските автомати а затворите ги пасват на ръка и се плъзгат напред-назад като на Зиг.

        http://www.ak-103.com/rifles.html

        Погледни ги ако обичаш и си кажи мнението. Те събират повечето автомати върху чешки и български кутии, като БГ частите са с по-добро качество.

        Въпросите са ми :

        1. Не ми харесва в никакъв случай приклада на РПК, има ли някакъв технически проблем ако се смени с нормален АК приклад ?

        2. Цевта остава така както си е на картечницата ако правилно съм те разбрал - не се скъсява, само компенсатора се сменя с този от 74 ?
        Калибъра е 5.45Х39 (виж от същият линк 5тата снимка от горе на долу - АК-74 със приклада и ложа от светло дърво) Калибъра ми е важен да е този за да мога да духам в бъдеще руските излишъци и през Смита за който ти писах.

        3. Оригиналната ложа на РПК също не ми харесва - има ли възможност като размер да се замени с ложа от нормален автомат или трябва да се прави ?

        4. Може ли да се махне двуногата ?

        5. ПРК-то мисля няма шина от ляво за закачане на оптика или бъркам ?
        Ще пречи ли на механиката вътре в кутията ако се закачи ?

        За сега се сещам само за това, дано не те занимавам с много глупости, благодаря предварително.

        Comment


          #49
          NICK, Отвори ми генерално очите. Това второто въобще не го знаех.Благодаря. Информация за това,което е изработвано за Балканските страни по принцип/снимков материал/.Ако не те затруднява разбира се.
          "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

          Comment


            #50
            .38 Super здравей, моето "некомпетентно" мнение е,че щом ще взимаш нещо на базата на АК спази едно правило: да бъде с BG цевна кутия. Препоръчвам ти кал. .223 или 7.62х39./това вече си е твой избор в зависимост от целта и начина на забавление/. Не те разбирам защо ти е РПКто/няма да ти даде по-добра група/. Ако пък те интересува дължината на цевта обърни внимание и на други модели SLR,ako се произвеждат още. А за останолото,за което питаш: ДА, в зависимост от модела всичко може да се направи-въпрос на майстор...И оше нещо:не прави компромис с цената на оръжието за сметка на качеството.
            Last edited by майор; 15-05-2009, 10:54.
            "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

            Comment


              #51
              майор написа Виж мнение
              .Препоръчвам ти кал. .223 или 7.62х39./това вече си е твой избор в зависимост от целта и начина на забавление/.о.
              Зависи за какво ще се ползва оръжието - ако е за спортна стрелба или лов на хищници - да избора е добър, но ако е за лов на по-едър дивеч и двата калибъра определено са много слаби. Лично аз имам две карабини кал.3006 - болтова ЧЗ-550 с оптика и ПА Броунинг ЛонгТрак с мех. мерник. Имам и две "флоберки" - болтова и ПА, но те са само за развлечение.

              Comment


                #52
                майор написа Виж мнение
                .38 Super здравей, моето "некомпетентно" мнение е,че щом ще взимаш нещо на базата на АК спази едно правило: да бъде с BG цевна кутия. Препоръчвам ти кал. .223 или 7.62х39./това вече си е твой избор в зависимост от целта и начина на забавление/. Не те разбирам защо ти е РПКто/няма да ти даде по-добра група/. Ако пък те интересува дължината на цевта обърни внимание и на други модели SLR,ako се произвеждат още. А за останолото,за което питаш: ДА, в зависимост от модела всичко може да се направи-въпрос на майстор...И оше нещо:не прави компромис с цената на оръжието за сметка на качеството.
                Aми РПК-то заради по-солидната кутия и по-дългата и мисля, по-дебела цев. Максималната дистанция на която стрелям обикновенно на открито е 100-150м. като най-често стреляме по падащи мишени (пожарогасители, компютри, кегли) на около 50-70м. Аз стрелям по такова нещо с дубъли а мисля, РПК-то ще ми даде по-добри попадения просто защото прицелните му спецификации са за малко по-дълги разстояния от нормален АК. СЛР няма да откажа, стига да има наоколо...Определено ми трябва в 5.45Х39 защото 1.Тези патрони в момента са много евтини при мене, това са руските военни излишъци и 2. Искам нататъка да си взема една М4 - S&W M&P 15r, която е под този калибър, дефакто е направена да стреля руският патрон. Като качество е много добра, ще мога да използвам патроните в двете пушки, ако трябва да си играя с М4 за в бъдеще единствено ще ми трябва горен ресивър (например от Н&К416 или нещо по-дълго) и изобщо ще е занимавка.
                Аз предпочитам български кутии или комплекти, каквото мога да докопам. Няма да откажа и руски такъв, та и сръбски ако трябва. В интерес на истината има една фирма, в момента не мога да се сетя името, но те правеха РПК за наемниците, та те правят кутии за РПК с извънредно добро качество - удебелени са около нитовете, материала е много качествен, мисля даже имат и руски машини и специалисти при тях. Ако изровя информацията ще я сложа тук, но в края на краищата дори и най-лошото копие на АК пак ще стреля без проблем, аз обичам да имам добре изработени оръжия но не робувам задължително на правилото, че по-скъпото е по-добро. Както обаче и да го гледаш, то си е горе-долу вярно... Аз имах на времето китайски калашник и го махнах - абсолютно дърво беше и на външен вид и като качество и единственото му достойнство беше, че стреляше непрекъснато, нищо друго. Е... и аз имах автоматичен затвор и компенсаторна муфа, което по онези времена беше разрешено да притежаваш но не и да го имаш инсталирано на оръжието...

                Comment


                  #53
                  uzi71 написа Виж мнение
                  ... Имам и две "флоберки" - болтова и ПА, но те са само за развлечение.
                  Спомена флоберка, болтова ? Събирам мнения за такава, беше ми препоръчна ЧЗ 452 Лукс и като я сравнявам с другите от които да избирам много ми харесва. Можеш ли да дадеш мнение по въпроса ако не те затруднява ? Благодаря предварително.

                  Comment


                    #54
                    Нямам впечатления от ЧЗ 452, така че не мога да дам мнение. Моята пушка е болтова ТОЗ-8 с тежка цев /когато я купих преди години беше еднозарядна, но в последсвие монтирах пълнител от Бърно/. Мога да кажа че е много надеждно и прецизно оръжие - доволен съм и нямам никакви забележки. Другата пушка е ПА ТОЗ-99 с 10 и 5 зарядни пълнители - също съм много доволен. Известно време ползвах болтова Бърно-1 - не е толкова прецизна като ТОЗ-8, но е много безотказна и удобна.

                    Comment


                      #55
                      майор написа Виж мнение
                      .... Информация за това,което е изработвано за Балканските страни по принцип/снимков материал/...
                      "Вам на блюдечке или на тарелочке? Может быть, тебе дать ещ¸ ключ от квартиры, где деньги лежат?" би попитал Остап Сюлейман-Берта-Мария-Бендер-Бей...
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        #56
                        Прав си NICK. Помогна достатъчно. Благодаря ти! .38SUper, дистанцията за стрелба не е голяма,така,че всичко ще ти свърши работа.Разликата м/у АК и РПК на практика не се усеща.Само дето РПК е по-неудобно.За това се явява излишно оръжие като концепция. Щом си решил - ползвай сръбското РПК.Доколкото си спомням трябва да има оребряване на цевта донякъде.
                        "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                        Comment


                          #57
                          т
                          Last edited by кало; 15-05-2009, 20:29.

                          Comment


                            #58
                            Двуногата на РПК не е проблем да се махне, планки от ляво за оптиката има само на някои, но не проблем според мен да се монтират. За другото не съм сигурен.

                            Comment


                              #59
                              .38 Super написа Виж мнение
                              Цончо, понеже и аз нямам много време ще се постарая и аз да съм кратък: Да и двата автомата на снимките са събирани със сръбски кутии. Горният е .308 а долният е РПК.
                              Сега да ти обясня - аз не мога да купя каквото имаш или предпочиташ ти в БГ просто защото при мене отдавна (89та) вече няма внос на сглобено оръжие... Всичко което се купува се сглобява - било от БГ части или от ВЕПР, сръбски и т.н.т.
                              Това което мога аз да направя е да си събера каквото искам или, което все още е относително лесно - да си намеря стара РПК, оригинална, или съветска или БГ и да си играя с нея. Такава (сръбска) е долната пушка на снимката. Ето една възможност:

                              http://vectorarms.com/shop/index.php...products_id=37

                              Тези пък са ми на 1ч. каране и са едни от най-добрите за Флорида, държал съм техни пушки, изработката е абсолютно перфектна, по-чисти ръбове и по-добро покритие имат от руските автомати а затворите ги пасват на ръка и се плъзгат напред-назад като на Зиг.

                              http://www.ak-103.com/rifles.html

                              Погледни ги ако обичаш и си кажи мнението. Те събират повечето автомати върху чешки и български кутии, като БГ частите са с по-добро качество.

                              Въпросите са ми :

                              1. Не ми харесва в никакъв случай приклада на РПК, има ли някакъв технически проблем ако се смени с нормален АК приклад ?

                              2. Цевта остава така както си е на картечницата ако правилно съм те разбрал - не се скъсява, само компенсатора се сменя с този от 74 ?
                              Калибъра е 5.45Х39 (виж от същият линк 5тата снимка от горе на долу - АК-74 със приклада и ложа от светло дърво) Калибъра ми е важен да е този за да мога да духам в бъдеще руските излишъци и през Смита за който ти писах.

                              3. Оригиналната ложа на РПК също не ми харесва - има ли възможност като размер да се замени с ложа от нормален автомат или трябва да се прави ?

                              4. Може ли да се махне двуногата ?

                              5. ПРК-то мисля няма шина от ляво за закачане на оптика или бъркам ?
                              Ще пречи ли на механиката вътре в кутията ако се закачи ?

                              За сега се сещам само за това, дано не те занимавам с много глупости, благодаря предварително.
                              Виж гледах ти още един пост и затова ще се помъча преди да ти отговоря подробно да ги посъбера:
                              .38 Super написа Виж мнение
                              Aми РПК-то заради по-солидната кутия и по-дългата и мисля, по-дебела цев. Максималната дистанция на която стрелям обикновенно на открито е 100-150м. като най-често стреляме по падащи мишени (пожарогасители, компютри, кегли) на около 50-70м. Аз стрелям по такова нещо с дубъли а мисля, РПК-то ще ми даде по-добри попадения просто защото прицелните му спецификации са за малко по-дълги разстояния от нормален АК. СЛР няма да откажа, стига да има наоколо...Определено ми трябва в 5.45Х39 защото 1.Тези патрони в момента са много евтини при мене, това са руските военни излишъци и 2. Искам нататъка да си взема една М4 - S&W M&P 15r, която е под този калибър, дефакто е направена да стреля руският патрон. Като качество е много добра, ще мога да използвам патроните в двете пушки, ако трябва да си играя с М4 за в бъдеще единствено ще ми трябва горен ресивър (например от Н&К416 или нещо по-дълго) и изобщо ще е занимавка.
                              Аз предпочитам български кутии или комплекти, каквото мога да докопам. Няма да откажа и руски такъв, та и сръбски ако трябва. В интерес на истината има една фирма, в момента не мога да се сетя името, но те правеха РПК за наемниците, та те правят кутии за РПК с извънредно добро качество - удебелени са около нитовете, материала е много качествен, мисля даже имат и руски машини и специалисти при тях. Ако изровя информацията ще я сложа тук, но в края на краищата дори и най-лошото копие на АК пак ще стреля без проблем, аз обичам да имам добре изработени оръжия но не робувам задължително на правилото, че по-скъпото е по-добро. Както обаче и да го гледаш, то си е горе-долу вярно... Аз имах на времето китайски калашник и го махнах - абсолютно дърво беше и на външен вид и като качество и единственото му достойнство беше, че стреляше непрекъснато, нищо друго. Е... и аз имах автоматичен затвор и компенсаторна муфа, което по онези времена беше разрешено да притежаваш но не и да го имаш инсталирано на оръжието...
                              ². Значи да започнем съвпросния модел дето е бил за наемници: Лично аз такова чудо несъм чувал, но знам че руския завод " Молот" правят карабини "Вепр" на които цевните китии са от щампована ламарина, а участъка където е цевта е допълнително усилен точно като на въпросната РПК. Та има някаква американска фирма която го вкарва в САЩ и го пипва тук и там, като се получава наистина нещо успешно за това ти показвам това http://www.robarm.com/mainpage.htm значи същото е в следните калибри 5,45мм ; .223 рем и 7,62х39 мм.
                              Оръжието леко коприра галила, но в това няма нищо лошо. Мерните му прибори са полудиопрични или т.н. гост ринг.
                              ²². За продуктите на Арсенал: От продуктите на Арсенал съм ползвал и то изключително мното следните дълги нарезни леки стрелкови оръжия, а така също и ловни следните модели и модификации основаващи се на АК / в това влиза носене, стрелба лов и привеждане към нормален бой/: АК-47, АКС-47, АКС-47УФ, АК74Н, АКС-74У; РПК74; РПКС74Н и личния SLR 95LHMB.
                              ²²². Това е тук е адреса на американския филиял на арсенал http://www.arsenalinc.com/index.htm , а това тук на Арсенал - казанлък http://www.arsenal-bg.com/hunting.htm .
                              Разгледай всички модели и и питай защото за всеки има много специфични неща. Ако желаеш ще ти направя сравнение на единия с другия модел, като ти изложа + и -.
                              Значи мога да ти снима една моя статия дето съм писъл за SLR и да я кача.
                              П.П. Значи за това което искаш и все пак ако държиш продукта или оръжието да е на базата на АК като същото ще го ползваш за стрелба до 300 метра и съответно да е в калибър 5,45 и същото да е супер точно + възможност за монтаж на оптически мерник веднага вземай РПК74Н и няма да сбъркаш.
                              Информативно

                              Comment


                                #60
                                Цонев, Супер желае да притежава оръжие с което да се забавлява.То трябва да бъде на определена цена, да употребява евтини боеприпаси,да е здраво и същевременно да му даде възможност да прояви уменията си.Според законите им/само предполагам/ ще тренира само на единична,т.е.няма да има интензивна стрелба.При това положение к,вото и да вземе ще му върши работа.Тези пичове явно са навитаци да придобият умения. Моят "некомпетентен" съвет е:Super вземи най-евтиното 7,62х39. "Издухай" го на дистанция 100-50м/150/ .Стани добър от всяко положение/вкл. и от движение/.Щом си добър с АК,ще бъдеш и с всичкото друго от този клас.Тогава си вземи нещо най...
                                "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                                Comment

                                Working...
                                X