Съобщение

Collapse
No announcement yet.

SOCOM 16 или Scout Squad ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    майор написа Виж мнение
    .38 Super, пистолетите са изключително интересна "ниша". По-специално:1890-1955. Всъщност интересни са боеприпасите,за които са конструирани...След втората половина на 20тия в. е досадно...Имаш ли по-спец. интереси?
    По-специални интереси... Джон Браунинг и развитието на 1911 в ръцете на относително съвременни оръжейници... На мен модерните пистолети не са ми досадни но нали за това сме различни колега

    Comment


      #32
      tconiotconev написа Виж мнение
      Кажи какво те интересува за АК и кой модел. Сигурен съм, че ще ти бъда полезен.
      Колега, може би трябва да отвориме друга тема да не ни се карат модераторите но живо ме интересува това което ми каза за РПК 74 и РПК74Н - каквото можеш да ми кажеш, колкото повече можеш да ми кажеш, където ме пратиш да чета... Това ми е много интересно, защото мисля попаднах на такова изпълнение - нали знаеш, че при мене не можеш просто така да се натъкнеш на изцяло произведена в Русия или в някой от бившите сателити РПК...
      Погледни ако обичаш това и ми кажи дали е същото за което говориш:



      Благодаря предварително.

      Comment


        #33
        .38 Super написа Виж мнение
        ... но на английски или руски ако може.
        Четири от показаните пет книги са на английски. Приготви си хилядарка за тях (показаните четири тома на Jan Still). Австрийската е под $200 доставена в САЩ.

        Качествена оръжейна книга на руски? Ха-ха! Try again...

        Има нелоши книги и на други езици, ето още една трилогия (на холандски този път). Има много добра информация за конкурсните оръжия, които холандската армия и флот са изпитвали, пистолети и револвери от цял свят.

        Имам и на други езици, ама спирам дотук, че пак ще измислиш някакво оправдание (пушките не били интересни, книгите на чужд език...)
        Attached Files
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          #34
          .38 Super написа Виж мнение
          Колега, може би трябва да отвориме друга тема да не ни се карат модераторите но живо ме интересува това което ми каза за РПК 74 и РПК74Н - каквото можеш да ми кажеш, колкото повече можеш да ми кажеш, където ме пратиш да чета... Това ми е много интересно, защото мисля попаднах на такова изпълнение - нали знаеш, че при мене не можеш просто така да се натъкнеш на изцяло произведена в Русия или в някой от бившите сателити РПК...
          Погледни ако обичаш това и ми кажи дали е същото за което говориш:



          Благодаря предварително.
          Ето за това http://s699.photobucket.com/albums/v...t=100_1027.jpg ти говоря.
          П.П. останалото в отделна тема.

          Comment


            #35
            tconiotconev написа Виж мнение
            Ето за това http://s699.photobucket.com/albums/v...t=100_1027.jpg ти говоря.
            П.П. останалото в отделна тема.
            Разбрах, само че това на мойта снимка е със същата кутия. Просто е с арсеналска АК цев. Както и да е, разбрах точно за какво говориш.

            Comment


              #36
              Nick написа Виж мнение
              Четири от показаните пет книги са на английски. Приготви си хилядарка за тях (показаните четири тома на Jan Still). Австрийската е под $200 доставена в САЩ.

              Качествена оръжейна книга на руски? Ха-ха! Try again...

              Има нелоши книги и на други езици, ето още една трилогия (на холандски този път). Има много добра информация за конкурсните оръжия, които холандската армия и флот са изпитвали, пистолети и револвери от цял свят.

              Имам и на други езици, ама спирам дотук, че пак ще измислиш някакво оправдание (пушките не били интересни, книгите на чужд език...)
              Четирите тома на Jan Still ги намерих за по $95 - $125 всеки един, което прави под $500 но спирам до тук именно поради горните оправдания. Интересувам се не от музейни експонати а от нещо дето да го занеса на стрелбището и да стрелям без да се притеснявам как ще изглежда после, дали му се намаля цената след всяко стреляне и колко ще ми струват патроните... Както казах - за това всички сме различни, моето хвърчило го вее друг вятър.
              Благодаря все пак за ценната информация.

              Comment


                #37
                Стрелям с всички оръжия, което имам, с изключеие на тези с екзотични патрони (Кропатчек, Бердан, Крнка, Верндл, Маузер М71/84 и т.н.)

                Скив тук какво имам за тази цел и ми кажи, дали се "притеснявам как ще изглежда после, дали му се намаля цената след всяко стреляне"

                ПП. "Axis Pistols" не може да се намери под $400, а "Third Reich Lugers" под $250. Това, което цитираш са цените от преди 8 години.
                Attached Files
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  #38
                  Nick написа Виж мнение
                  Стрелям с всички оръжия, което имам, с изключеие на тези с екзотични патрони (Кропатчек, Бердан, Крнка, Верндл, Маузер М71/84 и т.н.)

                  Скив тук какво имам за тази цел и ми кажи, дали се "притеснявам как ще изглежда после, дали му се намаля цената след всяко стреляне"

                  ПП. "Axis Pistols" не може да се намери под $400, а "Third Reich Lugers" под $250. Това, което цитираш са цените от преди 8 години.
                  Ами ти тогава си първият колекционер дето познавам който не си трепери над оръжието - да си жив и здрав да си стреляш така и за в бъдеще !

                  Comment


                    #39
                    NICK задравей.Зле съм с литературата. Събирам информация от различни източници и това,което се припокрива, го приемам. В предишната тема беше качил Манлихер1900, Щаер1912,но вторият какъв е?Прилича на Рот-Щаер 1907,но не е... Иначе интересите ми са към: Маузер "C 96" и варианти, Люгерите, Бра/о/нинг: 1911+/ испанските,аржентински и т.н...производни/; Р-35; НР. Валтер: РР/РРК/+ /НР,Р38/. Интересни са Бергманите,но не съм ги и помирисвал.
                    Last edited by майор; 14-05-2009, 16:19.
                    "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                    Comment


                      #40
                      .38 Super написа Виж мнение
                      Ами ти тогава си първият колекционер дето познавам който не си трепери над оръжието!
                      Треперех, когато имах само няколко. Сега се радвам, когато имам време да ги изкарам "за проветряване" на стрелбището.

                      майор написа Виж мнение
                      ...В предишната тема беше качил Манлихер1900, Щаер1912, но вторият какъв е? Прилича на Рот-Щаер 1907, но не е...
                      Ако имаш предвид тази снимка



                      то отгоре надолу пистолетите са Mannlicher M.1905, Roth-Steyr M.07 и Steyr M.12 (Steyr-Hahn). Така че вторият си е Рот-Щаер 1907. Скив тук един комикс по разглобяването му, който направих преди време за един друг български форум:



























                      ПП. Този образец е правен в Будапещ и статистически е два пъти по-рядък от направените в Щаер:





                      ППП. Пълнене на М.07 с шина:

                      Last edited by Nick; 14-05-2009, 17:03.
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        #41
                        Благодаря, записах го.Създава впечатление на здрава и сигурна система.Онзи клин отпред,който застопорява цевта как точно се задържа за блока? Представата ми за Рот-Щаера бе,че цевният блок е плосък странично,но не е. Ще те попитам за друго: направи ми впечатление,че при някои М.95 М отвора отдолу на магазинната кутия /пред спусъчната скоба/ не съществува. С каква цел? Изваждането на патронната тенекиика как се извършва?
                        Last edited by майор; 14-05-2009, 18:02.
                        "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                        Comment


                          #42
                          майор написа Виж мнение
                          Онзи клин отпред,който застопорява цевта как точно се задържа за блока?
                          Такива хубави снимки съм направил, пък ти питаш... Клинът се вижда поне на три от тях; фиксира се с плоска пружина отгоре. Подобно е решението и при М.12 (Щаер-Хан).

                          майор написа Виж мнение
                          .. при някои М.95 М отвора отдолу на магазинната кутия /пред спусъчната скоба/ не съществува. С каква цел? Изваждането на патронната тенекиика как се извършва?
                          Това е друга тема. Видял си югославски М.95М или М.95/24, които са модифицирани за 7,92х57 и пълнене от шини, а не от пачки. При тях няма патронна тенекийка (пачка), а шина Маузеров тип.

                          Показал съм разликите в "Традиция", разходи се там да видиш.
                          Attached Files
                          Last edited by Nick; 14-05-2009, 18:50.
                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment


                            #43
                            .38 Super написа Виж мнение
                            Колега, може би трябва да отвориме друга тема да не ни се карат модераторите но живо ме интересува това което ми каза за РПК 74 и РПК74Н - каквото можеш да ми кажеш, колкото повече можеш да ми кажеш, където ме пратиш да чета... Това ми е много интересно, защото мисля попаднах на такова изпълнение - нали знаеш, че при мене не можеш просто така да се натъкнеш на изцяло произведена в Русия или в някой от бившите сателити РПК...
                            Погледни ако обичаш това и ми кажи дали е същото за което говориш:



                            Благодаря предварително.
                            Понеже нямах много време сутринта да ти пиша защото тръгвах за работа, ще ти кажа, че това са юго изпълнения.
                            Първото отгоре е снайпер на базата на АК но ползва 7,92 мм маузерови патрони.
                            Отдоло имаш някакво сръбско измислено РПК ако мога да го кажа така т.е без значение дали е 7,62х39 мм или 5,45х39,5мм задната антабка за ремъка нетрябва да е на цевната кутия, а на приклада. Отделно това си е чист приклад за АК47.
                            Пак ти казвам, че ако ти трябва пълна информация за АК , РПК и ПК свиркай аз съм насреща.
                            Информативно за теб, а можеби и за останалите:
                            Навремето като карах курса за подборен, а и след това исках да си взема SLR, но да е направен така като аз искам т. да е с цевна кутия като на АК74 , да е с дълга цев 508 мм, да е с дулен спирачкомпенсатор като на АК74, приклад на АК74 общо взето един АК74 но с цев дълга 508 мм. За калибъра на тази играчка няма притенции дали ще е 7,62,.223 рем или 5,45/ за последния калибър мога само да спомена, че в България несе продава за ловни цели/.
                            Допълнително пова пушкало бих го тунинговал само с една двунога и някой бързомер или оптика с малка кратност, но задължително да е със скала пип ПСО-1
                            Last edited by tconiotconev; 14-05-2009, 22:32.

                            Comment


                              #44
                              tconiotconev написа Виж мнение
                              Понеже нямах много време сутринта да ти пиша защото тръгвах за работа, ще ти кажа, че това са юго изпълнения.
                              Първото отгоре е снайпер на базата на АК но ползва 7,92 мм маузерови патрони.
                              Отдоло имаш някакво сръбско измислено РПК ако мога да го кажа така т.е без значение дали е 7,62х39 мм или 5,45х39,5мм задната антабка за ремъка нетрябва да е на цевната кутия, а на приклада. Отделно това си е чист приклад за АК47.
                              Пак ти казвам, че ако ти трябва пълна информация за АК , РПК и ПК свиркай аз съм насреща.
                              Информативно за теб, а можеби и за останалите:
                              Навремето като карах курса за подборен, а и след това исках да си взема SLR, но да е направен така като аз искам т. да е с цевна кутия като на АК74 , да е с дълга цев 508 мм, да е с дулен спирачкомпенсатор като на АК74, приклад на АК74 общо взето един АК74 но с цев дълга 508 мм. За калибъра на тази играчка няма притенции дали ще е 7,62,.223 рем или 5,45/ за последния калибър мога само да спомена, че в България несе продава за ловни цели/.
                              Допълнително пова пушкало бих го тунинговал само с една двунога и някой бързомер или оптика с малка кратност, но задължително да е със скала пип ПСО-1
                              ...О бедно ми Влечуго, що не тe "згази "навремето некой изостанал Джоган,вместо сега да слушаш мъдростите на Цонев...
                              Last edited by майор; 14-05-2009, 23:29.
                              "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                              Comment


                                #45
                                NICK,Благодаря- Имам тема за размисъл...Ще "четеме" повече.
                                "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                                Comment

                                Working...
                                X