Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Български оръжейни конструкции

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Luchs написа
    трябва ти доста голям кондензатор мисля хахахахха някъде четох че може да се използва и обикновен взрив а не атомен ако не се лъжа...............
    Да, прав си! Един от начините е електрическата енергия да се "акумулира" предварително между електродите на кондензатор. Но за да се запаси достатъчно енергия, необходима за работата на генератора, трябва такъв голям кондензатор, че се обезсмисля напълно тази постановка.
    Освен кондезатор може като акумулатор на енергия да се използва и бобина с голяма индуктивност, но пак има сериозен проблем с размерите...

    Правилно си чел че могат да се използват конвенционални взривни вещества за генерирането на електоенергия с колосални параметри (ток и напрежение)! :tup: Това са така наречените "Взривни магнитокумулативни генератори". Те са специални много компактни устройства, които преобразуват енергията на ВВ в електроенергия с мощност от порядъка на 10-100 Гигавата за период от няколко десетки наносекунди до 1 микросекунда!
    Пръв руският академик А.Д.Сахаров през 1951г. изказва идеята за възможно преобразуване на енергията на ВВ в енергия на магнитно поле и предложил принципни конструкции на източници на свръхсилни магнитни полета и токове, основани на бързо взривно деформиране на токоносещ електропроводим контур.
    Трябва да отбележа, че тези устройства са създадени от физици за да служат на физиката!!! Използват се за провеждането на редица научни изследваня в областта на ядрената физика, физика на плазмата, лазерната техника, енергетиката и т.н. По-късно са приети в армията...

    Накратко как работят;
    От "Закона за електромагнитната индукция" е известно, че индуцираното е.д.н. в даден токов контур, е равно на взетата с обратен знак скорост на изменение на магнитния поток обхванал контура: e= -dФ/dt

    От израза се вижда, че за да се генерира е.д.н. с голяма стойност имаме две възможности; или бавно именение на мощен магнитен поток обхващащ токовия контур (което не е постижимо често пъти), или бързо изменение във времето на малък по стойност магнитен поток. Е точно това се прави при магнитокумулативните генератори! Благодарение на взривното въздействие на ВВ е възможно да се направи така, че магнитния поток да се изменя много бързо - съответно да се генерира много високо е.н.д.

    Съществуват различни разновидности на подобни устройства, мога да кача материали за тях ако някой се интересува. Тука ще покажа един примерен вариянт (картинката съм я анимирал!!!).

    Около постоянен магнит е навита бобина, краищата на която са свързани с галванометър. Постоянният магнит създава постоянен във времето магнитен поток обхващащ токовия контур (бобината). Ако в даден момент този магнит (сърцевина на бобината) се прониже от кумулативна струя създадена от кумулативен заряд, то същия почти мигновенно ще намали обема си - резпективно ще намалее магнитния поток обхващащ бобината. Бързото изменение на магнития поток, както вече споменах, води до генерирането на високо по стойност е.д.н. в токовия контур.
    Стойностите на тока при реалните магнитокумулативни генератори може да достигне стотици килоампери, напрежението десетки и стотици милиона волта, за период до 1 микросекунда!!!
    Last edited by ; 20-02-2007, 20:08.

    Comment


      #62
      Абе няма ли да си пишем вече в този раздел?!? Никой нищо не пише...

      Comment


        #63
        EAMCI steht für: Europa-Arbeitsgemeinschaft für Mensch-Computer-Interaktion Die Nutzung der Möglichkeiten des Computers in einem multikulturellen Kontext und ihre gesellschaftlichen Implikationen – hierzu bietet sich der Standort Bulgarien an der Grenze von Orient und Okzident idealerweise an. Der fortschrittliche Einsatz von Computern, insbesondere die neuen Chancen des Internets für Marketing und politischen Dialog, sollen hier aufgezeigt […]

        Ето нещо интересно от проф. Боян Петков - ту са събрани на едно сведения за основните разработки в последните 20-на години, включително и част от тези за които споменах по-горе.
        "...7. Пациентите във форумите трябва да се съобразяват с условието, че тук не е място за интелектуални изяви от типа на философски монолози, това е лечебно заведение." - Правила за форуми

        Comment


          #64
          Линка нещо не е читав май...

          Comment


            #65
            AYB написа
            Линка нещо не е читав май...
            Читав си е и статията е интересна.
            "...а крилете биват всякакви-каза враната..."

            Comment


              #66
              AYB написа
              Абе няма ли да си пишем вече в този раздел?!? Никой нищо не пише...
              Ами хайде да си пишем! Да речем гатанки?

              Що е то - струва 16 хил.лева,направено е от 4 тръби,монтирано е отгоре и върши работа за по-малко от една пробито стотинка!
              Вероятен отговор - може би куполно устройство "Умиротворител"?Някой може ли да даде повече информация за това изделие,прославило българският оръжеен гений по света и по-точно в Ирак.Ама много съм любопитен и дали случайно няма някакви други подобни изгъзици.

              Comment


                #67
                lobo написа
                Ами хайде да си пишем! Да речем гатанки?

                Що е то - струва 16 хил.лева,направено е от 4 тръби,монтирано е отгоре и върши работа за по-малко от една пробито стотинка!
                Вероятен отговор - може би куполно устройство "Умиротворител"?Някой може ли да даде повече информация за това изделие,прославило българският оръжеен гений по света и по-точно в Ирак.Ама много съм любопитен и дали случайно няма някакви други подобни изгъзици.
                Какво е това? :sm186: Аз не знам...

                Comment


                  #68
                  Едно шантаво изделие,което се монтира на УАЗ-ка и служи за стойка на ПК.Дава възможност да се води кръгова стрелба,без възможност да се коригира по вертикал,тъй като ПК-то е застопорено неподвижно с болтове.Иначе казано,ако пласмасовите втулки на които се лагерува не са се износили и амуджите не мърдат много,шофьора не кара много бързо и т.н. могат да се дадат евентуално сполучливи изстрели.
                  Коригирането по вертикал може да се извърши ако МПС-то се катери по нанагорнище или слиза по нанадолнище.Въобще щура работа.Много искам да си проверя информацията чрез някой служил в Кербала и участвувал в патрул-конвой.Изобщо много ми мирише на страхотни злоупотреби с доставките към нашата армия.Ако някой има информация ще е любопитно да се разчопли

                  Comment


                    #69
                    Е в нашия военно-промишлен комплекс все пак не работят дебили. Мисля, без да съм запознат с изделието разбира се, че в него са заложени някакви приемливи показатели. Щом е прието и на въоръжение, значи е преминало успешно редица тестове. Ако бойците не са доволни от него, или от други армейски продукти - те да си кажат... Вместо да снимат глупости с мобилните телефони и да ги качват в Интернет, нека заснемат проблемите с въоръжението и техниката. Това ще спомогне да се анализират грешките и недостатъците и да се отстранят в бъдеще.

                    Comment


                      #70
                      Техниката....боже!

                      AYB каза:"Вместо да снимат глупости с мобилните телефони и да ги качват в Интернет, нека заснемат проблемите с въоръжението и техниката. Това ще спомогне да се анализират грешките и недостатъците и да се отстранят в бъдеще."
                      Имаше един случай, при който от "приятелски огън" загина наш в Ирак. Грешката станала, понеже връзката с Базата не била ефикасна. По обясненията на картата се оказа че Базата е била на около 50 км. Още едно обяснение показва, че ефективна връзка са имали с портативна станция, но когато си извън машината!
                      Е, аз съм радиолюбител. Нормалната дистанция за директна радиовръзка на УКВ с примитивните станции с които разполагам и със саморъчно изработени (прости) антени е около 100км, когато използвам ретранслатор - мога да говоря с кой да е край на България, стига там да има радиолюбител. Когато проектирам ЛЮБИТЕЛСКА мрежа за радиовръзка с ретранслатор, поставен на 20м над земята и подходящи антени, и ако отсреща имам колега с мобилна станция (50вт) и обикновена 1.5м (5/8) антена на покрива на колата, мога да покрия над 100 км зона за радиовидимост в полупланински релеф, да не говорим за равнинен.
                      Е, след като аз съм един от 4000 лицензирани радиолюбители, от които поне 1/3 са действащи или бивши офицери, колко ли ще му е лесно на необразования и необучен достатъчно войник да покаже колко е неефективна "армейската" система за връзка, която не може да гарантира 50км сигурна радиозона? И в крайна сметка кой трябва да държим отговорен за такива пропуски, които не се показват по телевизията с цел да не омаскарим Армията? :1087:
                      "...7. Пациентите във форумите трябва да се съобразяват с условието, че тук не е място за интелектуални изяви от типа на философски монолози, това е лечебно заведение." - Правила за форуми

                      Comment


                        #71
                        Още едно обяснение показва, че ефективна връзка са имали с портативна станция, но когато си извън машината!
                        НВС написа
                        Е, аз съм радиолюбител. Нормалната дистанция за директна радиовръзка на УКВ с примитивните станции с които разполагам и със саморъчно изработени (прости) антени е около 100км, когато използвам ретранслатор - мога да говоря с кой да е край на България, стига там да има радиолюбител
                        Колега, то е "според-зависи". Ако портативната станция е токи с "гуменка", нямаш шанс да закараш повече от 15-20 км. От такова разстояние отварям пловдивския R-5 с GP-300. Е, с GМ-300 на 45 вата е друга работата...

                        Comment


                          #72
                          [QUOTE=AYB]Е в нашия военно-промишлен комплекс все пак не работят дебили.
                          Искрено се надявам в нашият ВПК да не работят дебили.
                          Налице са достатъчно доказателства - "Стършел"-и,разработка на автомобили,ръчно стрелково оръжие,спец.боеприпаси и т.н.Ние сме особено много силни и по другото направление.Имаме страхотни икономисти.Те са в състояние да унищожат тотално всичко.Като след канонада от ядрени взривове.
                          Това което най-много ме дразни е, че благодарение на шепа хора държавата ни е доведена до просешка тояга.И няма край и няма свършване.
                          Какво от туй че не сме губили битки и няма пленено българско знаме.

                          Comment


                            #73
                            Нови разработки

                            Е, хайде стига сме се дрънкали. Държавата ни е това което сме си ние. Ето някои нови разработки на НИТИ - http://niti.kazanlak.bg/products/cat4/index.html
                            Страницата им е малко особена - без начало, така че се ориентирайте по пиктограмите вдясно.
                            Между другото, попаднах и на една лична страница на доц.Гаргов - бивш мой колега по "онова" време - той е математик и е един от теоретиците на всичките ни разработки след 1980 година!

                            Всичко това в реда на темата! :sm186:
                            "...7. Пациентите във форумите трябва да се съобразяват с условието, че тук не е място за интелектуални изяви от типа на философски монолози, това е лечебно заведение." - Правила за форуми

                            Comment


                              #74
                              НВС написа
                              Е, хайде стига сме се дрънкали. Държавата ни е това което сме си ние. Ето някои нови разработки на НИТИ - http://niti.kazanlak.bg/products/cat4/index.html
                              Страницата им е малко особена - без начало, така че се ориентирайте по пиктограмите вдясно.
                              Между другото, попаднах и на една лична страница на доц.Гаргов - бивш мой колега по "онова" време - той е математик и е един от теоретиците на всичките ни разработки след 1980 година!

                              Всичко това в реда на темата! :sm186:
                              Пистолета СПС не изглежда никак лошо, поне на външен вид.

                              Comment


                                #75
                                allah e velik :nworthy: :nworthy:

                                Comment

                                Working...
                                X