Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Български оръжейни конструкции

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Това е принципът на работа на българския пистолет:

    Comment


      Някой пробвал ли е вече новия български пистолет Arsenal P-M02 Compact? Ако има такъв нека сподели впечатления.

      Comment


        Здравейте,

        Какво беше това затваряне на форума бе? По-лошо от бан... :sm186:

        Между другото искам да кажа, че открих сборен чертеж на пистолета Arsenal P-M2 Compact. Публикуван е в официалния бюлетин на "Патентно ведомство", но не знам дали не е нарушение ползването на материали от там. Някой ако се интересува, ще посоча линк и упътване как да го намери.

        Comment


          Линка го дай,да видим какво е публикувано.И вземи си посъбери постовете,че по 2 изречения на пост си е натоварващо за четене.А за затварянето на форума може да се направи темичка да си почешем езиците.Струва си да благодарим за това,че не ни го отнеха перманентно.

          Comment


            Ето линка за сваляне на бюлетина от 11/2007г. http://www1.bpo.bg/images/stories/bu...avki-11-07.pdf

            На страница 18-та е представен патента на пистолета.

            Comment


              Разгледахте ли чертежа? Малко са попрекалили с разрезите, но иначе е доста добър.
              Много ме впечатли ударно-спускателния механизъм, поне от това, което се разбира за него. Просто и надеждно направен. Особено изпълнението на пластинчатата бойна пружина е върха!

              Comment


                харесваше ми поне на външен вид,но чак сега видях че дори бил едновременно 9х19\9х18
                Чудя се кога излиза модификацията ,която пече и фъстъци,и надува балони :1087:

                Дано не ни го набутат и това "бижу"

                :p

                Comment


                  Уникалният принцип изобретение на "Неклер и Кох" - полусвободен затвор с газово бутало, позволява това. Предполагам че за основен боеприпас се ползва 9x19 Para, а при нужда може и 9x18 Макаров. Естествено така пистолета ще има силно променена балистика, но ако нямаш избор и това е решение.

                  Харесва ми пистолета, разбира се още е много пресен, но тепърва ще се развива и усъвършенства.
                  Last edited by ; 04-06-2008, 20:38. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                  Comment


                    AYB написа
                    Уникалният принцип изобретение на "Неклер и Кох" - полусвободен затвор с газово бутало, позволява това. Предполагам че за основен боеприпас се ползва 9x19 Para, а при нужда може и 9x18 Макаров. Естествено така пистолета ще има силно променена балистика, но ако нямаш избор и това е решение.

                    Харесва ми пистолета, разбира се още е много пресен, но тепърва ще се развива и усъвършенства.
                    AYB, впечатлен съм от анимацията и документацията, която си намерил за нашият пищов!
                    Разбира се този принцип не е и не може да е причината за да стреля с двата калибъра...9х18 , 9х19...лично на мен не ми е ясно как става това...коментирал съм и в други специализирани форуми...ако някой може да обясни как става това ше е много полезно...

                    п.п.Изобретението иначе е на Браницки (разработено е в края на втората световна война) , а нашият пищов е изпълнен по схема "модифициран Браницки" като Heckler&Koch P7 PSP

                    Comment


                      Fil написа
                      AYB, впечатлен съм от анимацията и документацията, която си намерил за нашият пищов!
                      Разбира се този принцип не е и не може да е причината за да стреля с двата калибъра...9х18 , 9х19...лично на мен не ми е ясно как става това...коментирал съм и в други специализирани форуми...ако някой може да обясни как става това ше е много полезно...
                      Ами много лесно става... Цилиндъра с буталото играят рола на газов амортисьор, който забавя движението на затворния кожух. Силата с която буталото противодейства е пропорционална на средното налягане на газовете в цевта. При 9x19мм откатната сила е по голяма, но и средното налягане върху буталото е по-високо от това на патрона 9x18mm. Т.е. има баланс между откатна сила и налягане върху цилиндъра.

                      п.п.Изобретението иначе е на Браницки (разработено е в края на втората световна война) , а нашият пищов е изпълнен по схема "модифициран Браницки" като Heckler&Koch P7 PSP
                      Не, не е на Барницки! Неговото е по-друго...

                      Comment


                        AYB написа
                        Ами много лесно става... Цилиндъра с буталото играят рола на газов амортисьор, който забавя движението на затворния кожух. Силата с която буталото противодейства е пропорционална на средното налягане на газовете в цевта. При 9x19мм откатната сила е по голяма, но и средното налягане върху буталото е по-високо от това на патрона 9x18mm. Т.е. има баланс между откатна сила и налягане върху цилиндъра.
                        Не, не е на Барницки! Неговото е по-друго...
                        Значи ти обясняваш принципа на работа, но това не обяснява как в един патронник влизат различни патрони?! И как в тази цев се движат различни куршуми с реален диаметър 9х19 /9мм/, и 9х18 /9,25мм/ ???

                        Иначе тука прочетох за принципа на работа...твърдят, че принципа е на Барницки.

                        "Steyr GB представляет собой самозарядный пистолет, построенный по схеме немецкого инженера Барнитцке, разработанной в конце второй мировой войны в Германии"

                        и модифициран Барницки (нашият е като този)

                        "Пистолеты серии Р7 построены на основе автоматики с полусвободным затвором, и используют модифицированную схему Барнитцке"

                        Comment


                          Fil написа
                          Значи ти обясняваш принципа на работа, но това не обяснява как в един патронник влизат различни патрони?! И как в тази цев се движат различни куршуми с реален диаметър 9х19 /9мм/, и 9х18 /9,25мм/ ???
                          Две десети от милиметъра нищо не са, но нека да изчакаме да пуснат повече информация за пистолета. Щом го твърдят от Арсенал, значи има начин...

                          Иначе тука прочетох за принципа на работа...твърдят, че принципа е на Барницки.

                          "Steyr GB представляет собой самозарядный пистолет, построенный по схеме немецкого инженера Барнитцке, разработанной в конце второй мировой войны в Германии"

                          и модифициран Барницки (нашият е като този)

                          "Пистолеты серии Р7 построены на основе автоматики с полусвободным затвором, и используют модифицированную схему Барнитцке"
                          Това е интерпретация на автора на сайта. Схемите като принцип на работа са сходни, но изпълнението е различно.

                          Comment


                            За възможностите на Р-М02

                            При зададените размери по поле и бразда на полигоналната цев с пистолета могат да се изстрелват патрони 9х18 и 9х19. Особеното е, че групирането на пробоините на 25m и за двата патрона е на едно и също място.
                            Производителите също считат, че най-добрата оценка за едно оръжие може да се даде, когато го вземеш в ръце и постреляш с него. Освен това, се надяват, че каквито и да бъдат отзивите, те ще бъдат откровени и, естествено, полезни. С това се надяват да зарадват запалените спецове по стрелково оръжие.

                            Comment


                              Qucar написа Виж мнение
                              При зададените размери по поле и бразда на полигоналната цев с пистолета могат да се изстрелват патрони 9х18 и 9х19. Особеното е, че групирането на пробоините на 25m и за двата патрона е на едно и също място.
                              Производителите също считат, че най-добрата оценка за едно оръжие може да се даде, когато го вземеш в ръце и постреляш с него. Освен това, се надяват, че каквито и да бъдат отзивите, те ще бъдат откровени и, естествено, полезни. С това се надяват да зарадват запалените спецове по стрелково оръжие.
                              Qucar, добре дошъл във форума!

                              В подписът под ника ти си написал "Арсенал" АД. Ти там ли работиш? Ако да то това е много добре - най-после ще има с кой да водим качествена дискусия по оръжейната тематика.

                              Можеш ли да дадеш по-подробна информация за новия български пистолет? Нещо от кухнята така да се каже...
                              Интересно ми е също така да науча нещо повече за конструктора, за творческите му постижения и т.н.

                              Comment


                                За Qucar-a

                                Здравейте!
                                Завършил съм Тулския университет през 1972. Завършил съм ШЗО в Шумен като младши лейтенант. Работил съм в групата на Стефан Дамянов по пистолетите "Бран", "М-3" и "Б-1300". През 1977 станах офицер-капитан и преминах към военното представителство. През 1981 завърших академия в София и ме пратиха в Сопот. През1987 ме преместиха в Казанлък. През1990 преминах към завода-бях директор. Уволних се от армията през 1998. От тогава съм конструктор. Работил съм по подцевни гранатомети, а от 2005 по пистолетите, които вече усвояваме. Пиша така, защото в патентната заявка, вярвам сте видели, имаме и друг вариант с разделящи се маси, който може да стреля с по-мощни патрони. От 1999 преподавам на хонорар в ТУ София Филиал Пловдив производство на СО. Това последното ми дава право да се обявя като такъв специалист. Оръжието ме интересува единствено като техника и не се занимавам с политика. Общо взето, това е.

                                Comment

                                Working...
                                X