Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Български оръжейни конструкции

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    кало написа
    значи - първо - подобно на изказаните мнения по-горе е и мнението на други хора, работещи с това чудо на българската оръжейна индустрия, с които се разговорих по темата. тоест - ненадеждно, капризно, разпадащо се, с недобра групираност. с една дума - боклук.

    AYB, кой, ако не човек, ползващ този продукт, има меродавно мнение? рекламната страничка на производителя ли?!?

    Това толкова калпаво по вашите думи оръжие, почти всеки ден го гледам по новините Няма операция на ГДБОП или Жандармерията, в която да не се вижда този картечен пистолет Щом с него са въоръжени елитните звена на правоохранителните държавни органи, това доказва, че притежава безспорни качества. Или може би подценявате професионализма на експертите...

    Comment


      #92
      ъхъ


      thorn

      Средновековните църкви в България

      Comment


        #93
        AYB написа
        Това толкова калпаво по вашите думи оръжие, почти всеки ден го гледам по новините Няма операция на ГДБОП или Жандармерията, в която да не се вижда този картечен пистолет Щом с него са въоръжени елитните звена на правоохранителните държавни органи, това доказва, че притежава безспорни качества. Или може би подценявате професионализма на експертите...

        А кой мислиш, ми е споделил, че Шипка-та е боклук? Иначе го гледаш по новините, щото често пари за по-добро - няма...

        Comment


          #94
          AYB, какви "елитни" подразделения в България са въоръжени с Шипката?
          Не го ползват в СОБТ, нито в НСО, нито в бригатда "Специални сили"... Има няккави насила пробутани бройки в Жандармерията.
          После гледам draka е от Жандармерията - мнението му е компетентно мисля. Аз съм имал вземане, даване с Шипката, а и познавам хора, които са гърмяли с него не малко. кало не го знам какъв е, що е, но и неговото мнение е сходно.
          Много наизист говориш!
          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

          Comment


            #95
            AYB написа
            Това толкова калпаво по вашите думи оръжие, почти всеки ден го гледам по новините Няма операция на ГДБОП или Жандармерията, в която да не се вижда този картечен пистолет Щом с него са въоръжени елитните звена на правоохранителните държавни органи, това доказва, че притежава безспорни качества. Или може би подценявате професионализма на експертите...
            На елитните звена НИ го дадоха,както се казва-помирисахме го,опитахме го на вкус,не ни хареса и сега само хваща паяжина в оръжейната
            Не целя да обиждам никой,просто това е реалната картинка

            Comment


              #96
              Странно... Темата отдавна се върти, а чак сега "избухнаха" някакви пламенни страсти и емоции. На мен честно казано, ми е безразличен целия този спор - няма смисъл просто. Нито аз ще ви убедя в моите вижданя, нито вие мене във вашите, но както и да е :tongue5:

              Comment


                #97
                тоест, това, че хората, които пряко ползват посочения продукт и имат всъщност най-меродавно мнение и оценка за него, не може да те убеди в тази оценка? при условие, че дори не си ПИПАЛ посоченото нещо?

                Comment


                  #98
                  Аз Ламборджини Галардо не съм карал (Need for Speed не се брои...), даже не съм и виждал на живо... Но снощи прочетох данните му в сайта на производителя и смятам, че е много смотана кола.
                  Никой не може да не убеди в обратното, тъй като си имам собствено мнение.

                  PS Надявам се схаванхте иронията и сори за офтопика.
                  Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                  Comment


                    #99
                    Това си е лично тяхна преценка за нещата. Според мен "Шипка" е едно добре замислено съвременно оръжие от среден клас. Вярно, не може да се мери с Хеклер и Кох, но едва ли такава е била задачата на разработчиците му.

                    Comment


                      Никой от критикуващите досега не каза нищо за замисъла на оръжието, като изключим невъзможността за единичен огън - на хората не им харесваше изпълнението. Нали правиш разлика между проект и конструкция от една страна и материали и изработка от друга?
                      Освен това на базата на личните преценки на разни хора, наречени потребители, се гради колективната оценка на дадено изделие. Като има много лични негативни преценки, дори и "Работническо дело" трудно може да създаде колективна положителна оценка.
                      Не знам доколко всичко това има общо с темата. Но за пореден път се убеждавам в един свой емпиричен извод - руснаците, а в случая българите, са много добри в изобретяването, конструирането и изработването на единични изделия, ама когато се стигне до масово и серийно производство, нещата се развалят (да не използвам по-неприлични думи).

                      Comment


                        Не знам доколко всичко това има общо с темата. Но за пореден път се убеждавам в един свой емпиричен извод - руснаците, а в случая българите, са много добри в изобретяването, конструирането и изработването на единични изделия, ама когато се стигне до масово и серийно производство, нещата се развалят (да не използвам по-неприлични думи).
                        Във времена като сегашните - и малкото прилича на много!!!

                        Comment


                          bsb написа
                          Никой от критикуващите досега не каза нищо за замисъла на оръжието, като изключим невъзможността за единичен огън - на хората не им харесваше изпълнението. Нали правиш разлика между проект и конструкция от една страна и материали и изработка от друга?
                          Освен това на базата на личните преценки на разни хора, наречени потребители, се гради колективната оценка на дадено изделие. Като има много лични негативни преценки, дори и "Работническо дело" трудно може да създаде колективна положителна оценка.
                          Не знам доколко всичко това има общо с темата. Но за пореден път се убеждавам в един свой емпиричен извод - руснаците, а в случая българите, са много добри в изобретяването, конструирането и изработването на единични изделия, ама когато се стигне до масово и серийно производство, нещата се развалят (да не използвам по-неприлични думи).
                          липсва едини4ен огън
                          2-нека4ествено е изработено,предпазителят след около година употреба,се разхлопа,тоезт и при най лек контакт се мести
                          3-при стрелба регулярно трябва да си търся болта държащ ложата ,на земята-пада от вибрациите при стрелба явно
                          4-липсва регулируем по дължина приклад,да не говорим ,4е този е така закрепен,4е когато прикладваш по стабилно,при стрелба се мести наляво-надясно от там
                          5-4есто заси4а и то със боеприпаси произвеждани у нас ,от създателите и
                          Замисълът сигурно е бил добър,но горепосочените недостатъци са твърде
                          много за оръжие претендиращо да изпълнявя зядачи във високорискови ситуации
                          Аз коментирам само крайния продукт

                          Comment


                            1 и 4 са явно конструктивни недомислия /като го видях за първи път, си помислих, че приклада на МП-38, 40 е по-свестен/. За качеството на изработка и материали е ясно, същата работа като при Аркуса. Ресурс- 5000 изстр. ?
                            Quae fuerant vitia, mores sunt.

                            Comment


                              "Шипка" е младо оръжие и като такова подлежи на доусъвършенстване и развитие. Първите образци на АК и М16 също не са били перфектни - напротив, дълги години са доработвани и изчиствани от грешки, и слабости.

                              Comment


                                Ами да, но вместо чуждите грешки да са отчетени още на ниво разработка, то сега ще откриваме топлата вода. Например, липсата на единична стрелба и редове по 2-3 изстр, прозрачен пълнител, ергономика и допълнителни аксесоари като свястно фенерче и пр. А и този 9x18, който е със стоманен сърдечник и е крайно неподходящ в градска среда, отделно дето на ниво стоп-ефект и дулна енергия е скръб. Няма и вариант с вграден приклад. Всички тези неща е можело да предвидят преди производството, но кой да мисли... Аз съм твърдо на мнение, че е по-добре да се плати повече за нещо като МП-5/10 и частите да имат свястно и проверено оръжие, от колкото да се държи на родното, само защото е родно- без да се гледа що за стока е.
                                Quae fuerant vitia, mores sunt.

                                Comment

                                Working...
                                X