Sailor_Malan написа
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Щурмова карабина - "Бакалов"
Collapse
X
-
Гост
-
Ами AYB то по-горе вече го обясних за армейските части. Англичаните берат много ядове с тяхната булпап пушка в Ирак, а едно армейско специално подразделение трябва да има оръжи годно да действа без да причинява ядове във всякакви климатични условия, докато Бупапа май е подходящ главно за умерен климат без много прахолякКървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Comment
-
Sailor, за проблеми със SA-80 се говореше още през първата война в Ирак, но не със самия автомат, а с оптиката - затова я сваляли и карали с металния мерник. Едва ли бул-пап системата е толкова уязвима откъм прах, след като 1) са я взели на въоръжение в Саудитска Арабия, Тунис, Мароко и т.н. и 2) Израел разработи TAR-21.
Now in service with the Austrian Federal Army for more than eight years, the AUG has also been adopted by Saudi Arabia, Oman, Tunisia, Malaysia, Djibouti, and Morocco. It is also used by the U.S Navy Seals, the British SAS, and the Cambridge (England) police.
ПП Малайзия е заменила Щаер-а с М4 тази година."No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."
(Richard III - William Shakespeare)
Comment
-
Гост
Каква връзка има схемата "Бул-поп" с климатичните условия? Като се има предвид, че в случея с ЩКБ, става въпрос, както вече се установи, за Калашников с преместена пред пълнителя ръкохватка (в общи линии е това). Автоматиката излиза, че е същата като на АК, така че проблеми не може да има. Не е сериозно да се твърди противното.
Comment
-
AYB написаКаква връзка има схемата "Бул-поп" с климатичните условия? Като се има предвид, че в случея с ЩКБ, става въпрос, както вече се установи, за Калашников с преместена пред пълнителя ръкохватка (в общи линии е това). Автоматиката излиза, че е същата като на АК, така че проблеми не може да има. Не е сериозно да се твърди противното.
Едно единствено оръжие се е доказало до момента като устойчиво при всякакви климатични условия - АК. Ненапразно въпреки че руснаците имат булпап разработки, те са само за износ, няма част на руската армия която да ги ползва. Сериозни армии като израелската и американската също не ползват Булпап оръжия(никъде)Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Comment
-
Гост
Ама всичко се свежда до избора на автоматиката и нейното изпълнение. Дали е "Бул-пап" или класическата схема на разположение на пълнителя, няма значение в сучея. На англичаните явно толкова им е добро оръжието, щом създава проблеми.
При "Бул-пап" има друг много сериозен проблем, който не е позволил масовата му употреба; схемата на разположение на пълнителя и ръкохватката, и необходимостта от задължително прикладяване при стрелба (почти невъзможно е да се стреля, като оръжието се държи само с ръце), създават сериозен проблем при провеждането на бойни действия в населени места. Стрелецът, който стреля с оръжие тип "Бул-пап", скрит зад ъгъла на някоя зграда (примерно), заради нуждата от прикладяване се налага да се открие твърде много и от тук става месна мишена, особено за снайперисти. При класическата схема, същата работа можеш да свършиш успешно и със здраво държане на оръжието само с ръце, без прикладяване, това позволява да се прикриеш по-успешно.
Comment
-
Сейлър, стига вече с тия мюнхаузенщини, не е смешно.
из държави като Ирак те могат да стигнат от +50 през деня до -30 градуса през нощта защото пясъка стине много бързо
Сериозни армии като израелската и американската също не ползват Булпап оръжия(никъде)
АУБ написасъздават сериозен проблем при провеждането на бойни действия в населени места.
АУБ написаПри "Бул-пап" има друг много сериозен проблем, който не е позволил масовата му употреба;
ПП Системата на Никонов - ето за това може да се каже, че няма масова употреба."No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."
(Richard III - William Shakespeare)
Comment
-
Гост
Е, стига сте преувеличавали де! Британската, френската, австрийската и не знам колко още армии в Африка и южна Азия са въоръжени изцяло или отчасти с оръжия бул-пап - ако това не е масова употреба, здраве му кажи!
А иначе, като разновидности, май "Бул-пап" не отстъпва по вариации, поне в последно време. Гледам, че голяма част от най-новите разработки, са конструирани именно по тази схема. Мисля, че това е по-скоро модернизъм, отколкото необходимост. Класическата схема е по-добрата, доказала се е убедително в практиката и без съмнение може да се твърди, че най-забележителните образци автоматично стрелково оръжие, са създадени по тази схема.
Comment
-
Някъде по-горе писах нещо в смисъл , че основния недостатък на с-мите булпап е в изместването на центъра на тежестта на оръжието назад,породен от местоположението на пълнителя.За да има групирана стрелба , оръжието трябва да има непроменен баланс и при първия и при последния изстрелян патрон. /Това е общия недостатък и при системите с подцевен тубуларен магазин./ Ще цитирам по памет великолепния оръжейник Маркевич , който обобщавайки опита в обсъжданата област , повтаря старата истина , че оръжието трябва да е като лодка. Отпред и отзад трябва да е леко , а центъра на тежестта му- в средата .Различни са хитрините , използвани при булпапите за преместване този център в средата на оръжието , затова ми се струва , че просто механичното пренасяне на ръкохватката пред пълнителя и монтиране на задтилък/спестявайки 25см/ няма да допринесат за най-необходимите качества на оръжието -маневреност и групираната стрелба.
Comment
-
Гост
Съгласен съм с това, което казваш! Аз затова подчертах вече, че при оръжията построени по схемата "Бул-пап" е наложително прикладяване при стрелба. Именно промяната на центъра на тежестта, породена от местоположението на пълнителя и твърде приближените точки на захват (пистолетна ръкохватка - ложа), налагат задължително употребата, и на трета опорна точка, чиято роля изпълнява приклада опрян в рамото на стрелеца. То разбира се е възможно да се стреля с тях и без да се прикладява, но ефективността на такава една стрелба ще бъде почти нулева.
Comment
-
За да има групирана стрелба , оръжието трябва да има непроменен баланс и при първия и при последния изстрелян патрон.
Освен всичко това, с днешното изобилие на "аксесоари" е просто абсурдно да се опитваш да балансираш оръжие по този начин - има модели с подцевен гранатомет, оптически, нощни и какви ли не прицели, фенери, един куп джобове за пълнители/джаджи на самото оръжие и т.н. И тези неща се подменят непрекъснато, променяйки всеки път центъра на тежестта.
АУБ написаТо разбира се е възможно да се стреля с тях и без да се прикладява, но ефективността на такава една стрелба ще бъде почти нулева."No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."
(Richard III - William Shakespeare)
Comment
-
Гост
-
Какво от това - нищо съществено не е написано. Аз се интересувах от спусъка, защото явно той е една от главните промени. Само че не се намери някой да коментира странното решение за регулиране режима на стрелба. Един чертеж на оръжието също няма
Мисля че всяко оръжие, имащо претенции за основно армейско от днес и в бъдеще, трябва задължително да има т.нар. "релси" за монтиране на аксесоари. Без тях заникъде - една модерна армия трябва да е способна на действия през нощта, което автоматично означава поне 2 взаимозаменяеми мерника - за през деня и за през нощта..."No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."
(Richard III - William Shakespeare)
Comment
-
Гост
Dinain написаКакво от това - нищо съществено не е написано. Аз се интересувах от спусъка, защото явно той е една от главните промени. Само че не се намери някой да коментира странното решение за регулиране режима на стрелба. Един чертеж на оръжието също няма
Мисля че всяко оръжие, имащо претенции за основно армейско от днес и в бъдеще, трябва задължително да има т.нар. "релси" за монтиране на аксесоари. Без тях заникъде - една модерна армия трябва да е способна на действия през нощта, което автоматично означава поне 2 взаимозаменяеми мерника - за през деня и за през нощта...
За това, че няма никакви чертежи и мене много ме е яд. Ако имаше, по-лесно щяхме да разберем, какви параметри и възможности притежава оръжието.
За спусъка, така както е упоменато, че работи, вече писах. Няма да се повтарям...
За релсите: Има си релси, ти явно не си разгледал внимателно снимките. На първата снимка, гранатомета и оптическия прицел, как мислиш са монтирани?! Има задължително или релси, или специални гнезда за монтаж на аксесоари.
Comment
Comment