Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сравнение на някои типове леко пехотно оръжие

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Todor Pavlov написа Виж мнение
    Някой пробвал ли е това ?
    Аз. Да си призная хвата на калашника стана изключително неудобен. Въобще не ти трябва.

    Comment


      .38 Super написа Виж мнение
      И това не съм пробвал но съм го държал и разглеждал, мисля 75 патронен пълнител. М-у другото по изложенията са известни като "български" барабани за АК и минават за едни от доброкачествените. То общо взето всичко що е "българско" при АК се продава само, качеството наистина е много добро.

      В случая и машината и тулумбата са от Ижевск . Хват , не знам , ама прикладването с АКМ е неудобно . То верно намалили отката като просто вирнали приклада , ама мерните прибори си останали на място . И настава едно гърчене на вратове ... То всичко съветско -руско е направено за да се пригажда войската към него . Иначе групираността му е добра- на 100 м. си правя редовно 10см. групи .
      Не знам някой обобщавал ли е в темата основните недостатъци на фамилията "Калашников" , не че не са обсъждани многократно , но :
      - липса на гърловина на входа за пълнителя ,
      - открити мерник , който много често при носене в положение "през рамо" се закача в дрехи и обръща ,
      - жесток предпазител и превключвател на огъня- в студено време е голям кеф да го чоплиш с нокти ,
      - невъзможност за стрелба с една ръка / освен другаря Сталоун разбира се / ,
      -липса на затворна задръжка / тук не говоря за чешки или прочие разновидности /.
      Освен това , левичарите виждат зор с енергичната ръкохватка на затвора .

      Comment


        От изброените недостатъци като по-сериозни може да се посочат липсата на затворна задръжка и трудностите за левичарите. Пък за стрелба с една ръка...Трудно, с каквото и да е дълго оръжие. Донякъде само "булпап".

        Comment


          Todor Pavlov написа Виж мнение
          В случая и машината и тулумбата са от Ижевск . Хват , не знам , ама прикладването с АКМ е неудобно . То верно намалили отката като просто вирнали приклада , ама мерните прибори си останали на място . И настава едно гърчене на вратове ... То всичко съветско -руско е направено за да се пригажда войската към него . Иначе групираността му е добра- на 100 м. си правя редовно 10см. групи .
          Не знам някой обобщавал ли е в темата основните недостатъци на фамилията "Калашников" , не че не са обсъждани многократно , но :
          - липса на гърловина на входа за пълнителя ,
          - открити мерник , който много често при носене в положение "през рамо" се закача в дрехи и обръща ,
          - жесток предпазител и превключвател на огъня- в студено време е голям кеф да го чоплиш с нокти ,
          - невъзможност за стрелба с една ръка / освен другаря Сталоун разбира се / ,
          -липса на затворна задръжка / тук не говоря за чешки или прочие разновидности /.
          Освен това , левичарите виждат зор с енергичната ръкохватка на затвора .
          По тази логика излиза, че и АК 74 също е неудобен за стрелба или още образно казано кво рзбира Калашников, че да вземе да ми създаде нещо ново и скапано.
          За зареждане с лява ръка нещо не съм съгласен.
          Иначе даси кажа откровенно ЗИГ 550, 551 и 552 може еднакво добре да се борави като с лява така и с дясна ръка, като най големия + на швейцарския калаш е задръжката.
          Стреляш с дясна ръка.... свършва пълнителя сменяш с лява .... натискаш нагоре задръжката и ...щрак патрона е вкаран.
          Стреляш с лява .... сменяш с дясна..... дръпваш затвор и си готов.
          За предпазителя си прав но пък си има тънкости които се прилагат и всичко е

          Comment


            Todor Pavlov написа Виж мнение
            .................................................. ..................
            Не знам някой обобщавал ли е в темата основните недостатъци на фамилията "Калашников" , не че не са обсъждани многократно , но :
            - липса на гърловина на входа за пълнителя ,
            - открити мерник , който много често при носене в положение "през рамо" се закача в дрехи и обръща ,
            - жесток предпазител и превключвател на огъня- в студено време е голям кеф да го чоплиш с нокти ,
            - невъзможност за стрелба с една ръка / освен другаря Сталоун разбира се / ,
            -липса на затворна задръжка / тук не говоря за чешки или прочие разновидности /.
            Освен това , левичарите виждат зор с енергичната ръкохватка на затвора .
            Освен затрудненията за левичарите, не мисля че останалите са недостатъци. По-скоро особености на оръжието. Простотата на конструкцията увеличава надеждността, но намалява ергономиката.

            Comment


              DDD написа Виж мнение
              Освен затрудненията за левичарите, не мисля че останалите са недостатъци. По-скоро особености на оръжието. Простотата на конструкцията увеличава надеждността, но намалява ергономиката.
              Ами аз еднакво добре с него борявя като с дясна така и с лява ръка, същото важи е са стрелбата

              Comment


                А как стои въпроса с гилзите при лява стрелба?
                Май няма да с априятни усещанията
                Освен ако не се стреля само с торбичка
                Сънят е слаб заместител на кофеина!

                Comment


                  ValBo написа Виж мнение
                  А как стои въпроса с гилзите при лява стрелба?
                  Май няма да с априятни усещанията
                  Освен ако не се стреля само с торбичка
                  Няма проблем. Проблбеми има пр оръжията, които са система бул-паб, но и там при някой е решен проблема с начина за отразяване на гилзите.

                  Comment


                    Аз никога не съм сменял рамото при стрелба с калашник, но като знам как ги разхвърля...
                    ..пък и не един път се е случвало да пълнят моя врат или аз на някого, с горещичка гилза. Това усещане, определено оставя белези;-)
                    Сънят е слаб заместител на кофеина!

                    Comment


                      ИМХО - изхвърлянето на гилзите не пречи при стрелба с лява ръка - има преместване с няколко сантиметра в ляво - и това е - гилзите отново си летят в същата посока.
                      Иначе - недостатъците на АК са много, а противоречията около тях- още повече.
                      Основният е сочен и сред основните предимства - масивното газово бутало заедно с по-неплътната компоновка - от една страна позволяват висока надеждност, от друга - правят стрелбата неточна, разсейването на къси редове - голямо, а продължителната прицелна автоматична стрелба - невъзможна. Друг недостатък - късата мерна линия.
                      Липсата на гърловина на входа на пълнителя, обаче, е по-скоро предимство - неслучайно се отказват от нея, въпреки примера на Stg44 (АК-46 има такава).
                      При АК и АКМ недостатък е твърде голямата тежест на празен пълнител (при някои от тях - и появилият се отнякъде надлъжен бая остър ръб).

                      И едно преимущество на АКС-74 (взимам го от форума на Криле) :

                      Comment


                        кало написа Виж мнение
                        ИМХО - изхвърлянето на гилзите не пречи при стрелба с лява ръка - има преместване с няколко сантиметра в ляво - и това е - гилзите отново си летят в същата посока.
                        Иначе - недостатъците на АК са много, а противоречията около тях- още повече.
                        Основният е сочен и сред основните предимства - масивното газово бутало заедно с по-неплътната компоновка - от една страна позволяват висока надеждност, от друга - правят стрелбата неточна, разсейването на къси редове - голямо, а продължителната прицелна автоматична стрелба - невъзможна. Друг недостатък - късата мерна линия.
                        Липсата на гърловина на входа на пълнителя, обаче, е по-скоро предимство - неслучайно се отказват от нея, въпреки примера на Stg44 (АК-46 има такава).
                        При АК и АКМ недостатък е твърде голямата тежест на празен пълнител (при някои от тях - и появилият се отнякъде надлъжен бая остър ръб).

                        И едно преимущество на АКС-74 (взимам го от форума на Криле) :

                        Ами я да видим какво ще кажеш за М16 и клонинги или за ЗИГ. Аз предпочитам зига защото е с почти същата компановка, като на АК. Алуминий американски боклуци неискам.
                        П.П. За мен зига има два недостатъка: Когато се постави на мерник 1 прицелването става малко трудно за разлика от останалите мерци, които са тип диафрагма; възвратната пружина е на стеблото на буталото, което привидно спестява нещо , но лично аз нещо немога да вдяна, как ще поставиш пружина на място, където има толкова много горещи газове инак пък си има + , че се изстъргва стеблото по лесно.
                        Last edited by tconiotconev; 15-06-2009, 12:21. Причина: оправяне на правописна грешка и пунктоация

                        Comment


                          от личен опит - нищо не мога да кажа. Зиг не съм пипал, с М16 и М4, каквито съм пипал достатъчно, не съм стрелял.

                          Comment


                            кало написа Виж мнение
                            от личен опит - нищо не мога да кажа. Зиг не съм пипал, с М16 и М4, каквито съм пипал достатъчно, не съм стрелял.
                            Аз съм пуцал, но с R15 VTR

                            Стрелях с този на снимката.
                            Аз съм зад фотоапарата.
                            Мога да покажа и тунинг на SLR ама установих,че телескопичния приклад в стил М16 неструва + дисковия пълнител.
                            П.П. Този клонинг на М16 е ловен вариянт и е произведен от фирмата римингтон. Характерно е за него, че цевната му кутия горната и долната част са от кован алуминий и след това фрезован, което пък допринася да е по здрава за разлика от армейския вариянт при който е лята под налягане. Отделно цевта е по прицизно и качествено изработена и дори е оребрена.
                            П.С. Някъде окола 4 часа след снимката с това пушкало се изстреляха около 100 патрона / 20 тина бяха от мен/ и вътре стана леш, а това при по голямо замърсяване ще доведе до много задръжки. Характерно е ,че предпазителя се включва само ако е заредено оръжието. Прахозащитното капаче пада само, веднага след, като се издърпа затвора с ръкохватката за зареждане в задно положение.
                            Attached Files
                            Last edited by tconiotconev; 15-06-2009, 13:14. Причина: Допълване на текс

                            Comment


                              телескопичния приклад в стил М16 неструва
                              разхлабва се и шава при стрелба?

                              Comment


                                кало написа Виж мнение
                                разхлабва се и шава при стрелба?
                                Повече тракаше от сгъваем приклад на АКС-47, отделно въобще невдъхва доверие по отношение на здравина. Като тръгнеш да го ръзпъваш излиза.
                                Не предпочитам си този дето се разгъва от доло или встрани нищо, че телескопичния си има предимство ако си с бронежилетка и позволява да го регулираш, като дължина, но пък си има нещо друго няма армейско оръжие на което приклада да не е по къс , но си има защо.
                                П.П. Значи между приклада на R15VTR и армейския вариянт като дължина няма разлика, а при нашия SLR и АК има, като на SLR ра приклада е по дълъг общо взето недомислена работа.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X