Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сравнение на някои типове леко пехотно оръжие

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Сравнение на някои типове леко оръжие... ами да сравним тогава. Например пушките с правоходови затвори, дето уж не били много разпространени.

    Някой може ли да ги изброи?
    Attached Files
    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      Sailor_Malan, идеята беше, че самата А4 няма автоматичен режим на стрелба. SAM-R, да те перефразирам, не е толкова оръжие, колкото конкретен "пакет". Не на базата на А4, а баш А4, с добавки.

      Ник - почти съм сигурен, че нито една от пушките на снимката не може да стреля автоматично.
      http://rayofhalifaxproductions.com/26662

      Comment


        Ник, това е страхотна идея за нова тема. Естествено ти си най-запознат с материята, но това не пречи да си почешем езиците и ние.

        Comment


          beri_cd написа Виж мнение
          Sailor_Malan, идеята беше, че самата А4 няма автоматичен режим на стрелба. SAM-R, да те перефразирам, не е толкова оръжие, колкото конкретен "пакет". Не на базата на А4, а баш А4, с добавки.

          Ник - почти съм сигурен, че нито една от пушките на снимката не може да стреля автоматично.

          beri, М16 във всичките й варианти за военните има автоматична стрелба. Да, тук-там - с отсечка по три изстрела, но това пак е автоматичен режим.

          Comment


            beri_cd написа Виж мнение
            Ник - почти съм сигурен, че нито една от пушките на снимката не може да стреля автоматично.
            Да де, ама първо, темата не се казва "Автоматично пехотно оръжие". Второ - по-важното за мен - бъдещите автоматични оръжия са основани на някои от показаните конструкции (имам предвид най-долната пушка - сещаш ли се коя е тя?).
            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

            Comment


              Не ви се сравнява? Аз си мислех, че тази конструкция ще ви бъде интересна, тъй като повечето автоматични оръжия използват именно нея - СВТ, СКС, БРЕН, MAS 49, FN 49... брой нямат конструкциите с вертикално заклинване на затвора. А на снимката е прародителят им (името на файла казва що е то):
              Attached Files
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                Като гледах тези затвори, ми стана ясно защо не е имало по-добра система от Маузер! Добра колекция Ник!

                Comment


                  DDD написа Виж мнение
                  Като гледах тези затвори, ми стана ясно защо не е имало по-добра система от Маузер!
                  Коментар и въпроси:
                  • За кой именно Маузер става дума, те са доста и с различна конструкция?
                  • Говориш за система - нима можеш да съдиш за цялата система само по затвора?
                  • Защо реши, че Маузер е най-добрата - по кои параметри?
                  • Ако критерий е затворът, то Маузер е отстъпва на Енфийлд по бързина и технологичност, отстъпва много на МАС по простота и технологичност, а затворът на Маннлихер не му отстъпва по нищо.

                  Ето няколко Маузерови затвора редом с други.

                  Първо три от британската империя - SMLE, P14 & Ross. Затворът на Р14 е на основата на Маузер 93, но не се налага нито във Великобритания, нито в САЩ:
                  Attached Files
                  Last edited by Nick; 12-05-2012, 04:42.
                  Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                  A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                  Comment


                    Затворът на френската MAS 36 - ненадминат по простота и технологичност (Маузер курит нервно в сторонке, както се изразяват братушките):
                    Attached Files
                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      Маузерите са много, но ето няколко от бездимните:
                      Attached Files
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        Мога да покажа много други сравнителни снимки, но мисля, че е твой ред (на DDD) за обосновка след това категорично мнение за "най-добрата" система...
                        Attached Files
                        Last edited by Nick; 12-05-2012, 04:50.
                        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                        Comment


                          Ник,какво означава на български-"Маузер курит нервно в сторонке, както се изразяват братушките"?..............да показваш и да питаш за "най-долната пушка",бива ли така,ние се интересуваме, само от групата на М16?
                          "Смъртта на бойното поле,приятелю,не е сред най-изящните на този свят" У. Шекспир

                          Comment


                            Абориген написа Виж мнение
                            ние се интересуваме, само от групата на М16?
                            Брей, къде го пише това в заглавието на темата?
                            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                            Comment


                              кало написа Виж мнение
                              beri, М16 във всичките й варианти за военните има автоматична стрелба. Да, тук-там - с отсечка по три изстрела, но това пак е автоматичен режим.
                              В това, което си дал като снимки/сканове се прави именно разграничението напълно автоматична стрелба (за по-лесно често се нарича просто "автоматична") и автоматична стрелба на редове от 3 изстрела (за по-лесно - редове, burst). На всички ни е ясно за какво говорим, де, да, няма смисъл да продължаваме в тази насока.
                              http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                              Comment


                                Nick написа Виж мнение
                                Мога да покажа много други сравнителни снимки, но мисля, че е твой ред (на DDD) за обосновка след това категорично мнение за "най-добрата" система...
                                Nik, не ми се доказват отдавна доказани неща; Имах впредвид М98; А примера с MAS-36 не е съвсем удачен, тя е от по-късно време, пък и не виждам нищо превъзхождащо маузеровия затвор в него.
                                Като говорим за различните качества на затворите, не се сещам нито една съвременна карабина (примерно ловна, пък и бойна) със затвор на базата на MAS-36, нито на базата на SMLE; Що ли е така, като са толкова добри според теб?
                                Между другото, американците бързо оценяват и копират маузеровия затвор в Springfield M1903 и после в U.S. Enfield M1917;
                                Далеч съм от мисълта, че затворът на М98 няма недостатъци, но за Първата световна, пък и за Втората световна, това си остава най-добрата болтова карабина;

                                Comment

                                Working...
                                X