If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
В статията има следната мъдрост "Минималната далечина на прицелната стрелба трябва да е 500 метра."
Очевидно на по-малки разстояния няма да се стрелят прицелно .
А какъв въобще е смисълът на този термин "прицелна стрелба"? Имам в предвид колко често по тактически съображения се налага използването на неприцелна такава? И то на разстояния от порядъка от половин километър?
This is my signature. There are many like it but this one is mine.
Терминът си има смисъл - указва максималното разстояние, на което може да бъде поразена типова цел с дадено оръжие, съответно с единичен/автоматичен огън и разхода на боеприпаси за това.
Просто в цитираната статия са написали бисер.
Имам в предвид колко често по тактически съображения се налага използването на неприцелна такава?
Подозирам, че доста често - при бързи, изненадващи сблъсъци с цел висока плътност на огъня, при безпокояща или отвличаща стрелба, при стрелба за подтискане на дадена огнева точка, позиция...
Suppresive fire му викат. Ако няма картечница, и автоматът е картечница.
А това в статията явно се има предвид, че автоматът трябва да има прицелна стрелба на поне 500 метра. Което си е пак, хм... обичайните цифри за показуха по брошурките.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."
(Richard III - William Shakespeare)
Проблемите на STEYR-A СА ГЛАВНО с механизма му защтото е направен от пластмаса и често се поврежда.Не казвам ,че оръжието е боклучаво.
.
Извинявай, но би ли обяснил коя силно натоварена част от механизма на AUG е направена от пластмаса /или по-скоро мателиал, който не отговаря на якостните изисквания/ и по подразбиране се чупи често?
булпъп схемата така и не получи много широко разпространение , въпреки че всяка сериозна страна и оръжейна фирма има такава разработка (включително и България) , което се дължи на някои недостатъци на тази конструкция . Колкото до автомата на 21-ви век - като гледам как древните калашници сеят смърт по целия свят , едва ли ще е нещо кой знае колко различно . Огнестрелните оръжия вече са достигнали сериозна зрялост , което прави развитието им доста бавно . Безгилзовите патрони са тема с 30-40 годишна давност и факта че никой не ги използва масово е показателен за недостатъците им . Металургията също се развива бавно в последно време , така че използването на скъпи материали в оръжието го превръща в непродаваемо . По-скоро въпросът там е до най-добрия конпромис
основните насоки в развитието на личното огнестрелно оръжие в момента са постигане на по-добра ергономичност , по-добра групираност при автоматичен огън и най-вече развитието на модулните конструкции , даващи възможност да се използва възможно най-подходящия боеприпас за дадената ситуация със едно и също оръжие . И всичко това без значително усложняване на конструкцията и повишаване на цената . Тактическите доктрини в момента разчитат на по-голяма плътност на огъня и използване на все повече тежки оръжия за огнево превъзходство на противника и все по-малко стандартно въоръжени войници
Comment