Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Хм, на теб май концепцията за Личните Съобщения ти е напълно непозната
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      Интересно ми е, дали това е било употребявано наистина? Знам, че го има като проект, но само толкова.
      Бронираната моторетка също е била неудачна, за нея знам, че си е останала само като проект.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        хмм, оправих картинката в предишния си пост, пробвайте се!
        Не оръжията,а хората убиват. И да не забравямe, че войната е нещо наистина ужасно!

        Comment


          Ааааа, еееееее! Моторът изби рибата с лопата! Край
          :nworthy: :nworthy:
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            Сега съм в работата си и нямам достъп до архива си (а пък вечерта заминавам на почивка, та съвсем), та затова едно бързо предположение - това на снимката прилича на лека безоткатна немска гаубица - вероятно 105 мм (имат и 75 мм от същия тип).
            Използвали са се в парашутните войски, макар че за маскировка са ги назовавали "леки". Безоткатността им се състои в това, че при изстрел дъното на гилзата изгаря, а газовете се отвеждат зад оръдието от специална дюза. Поради тази причина оръдието е много леко (няма нужда от механизми за компенсиране на отката), но пък е твърде шумно, а и издава позицията си (струята реактивни газове, които изхвърля зад себе си са основната причина и за двете).

            Comment


              Сега ми остана малко време да се поразтърся (нещо няма работа в края на работния ден ), та съвсем определено е 7,5 см LG 40 (сиреч леко оръдие модел 1940 г.). Ето и една друга негова снимка:

              Comment


                ако туй дето го е пуснал
                messire woland въобще е загадка
                щото не се пояснява е въоражена
                с максимка измишльотина на госин франклин симс .
                а другото след малко.

                Comment


                  КВО СТАНА С ФОРУМА БРЕ??????

                  Comment


                    Битка за Москва

                    dragunov написа
                    КВО СТАНА С ФОРУМА БРЕ??????
                    Какво имаш в предвид? Форума си е тук!
                    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                    Comment


                      Ето и поредната загадка. Кой е този самолет?
                      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                      Comment


                        Dewoitine D.27

                        Comment


                          Kelly написа
                          Dewoitine D.27
                          Иииииииии че почакай мъничко .Нека и другите се опитат да познаят
                          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                          Comment


                            Среща на българските фенове на японската анимация в Пловдив!

                            E-e-e.. добре де


                            аде сега нещо лесничко:

                            Comment


                              и малко по-трудничко:

                              Comment


                                Хм първият е английският "Лайтнинг", второто ми мяза на Аермаки МВ-339 или на някое Канадско хвърчило
                                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                                Comment

                                Working...
                                X