Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дами и Господа!

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    А раздел "самоделки"?..
    Имам предвид - хладните оръжия и ризници, дето сме ги спретнали по работилниците, къде ще ги "приютим"?..

    .
    ..И кажи ми ти страннико,
    чувал ли си звук,
    по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

    Comment


      #17
      BAGA_TUR написа
      А раздел "самоделки"?..
      Имам предвид - хладните оръжия и ризници, дето сме ги спретнали по работилниците, къде ще ги "приютим"?..

      .
      Отиват при хладните оружия на първо време. Аз лично смятам-от показаното дотук-че вашите т.нар. самоделки са си много добри реплики на Средновековното хладно оружие. Плюс това като видях дядо Благо какви ги чука в своята ковашка работилница -ченето ми направо падна на земята. Браво на Вас! :nworthy:

      Всичко е прехвърлено при нас вече
      Last edited by Parabellum; 08-07-2005, 01:45. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        #18
        За схемата на страницата

        :nworthy:Добре е и така стига да се получи. А действително средновековните оръжия, и нападателни, и предпазни, могат да се пускат при хладните оръжия. Самоделките ще отидат към огнестрелните оръжия, на нивото на което са самоодялани. Ако са капсулни при капсулните, ако са патронни при патронните.:sm186: Нъл тъй!!!:stupid:
        От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

        Comment


          #19
          ....капсулни при капсулните, патронни при патронните, самодеецът при самодейците /в затвора/ :sm186: Нъл тъй!!!:stupid:
          тъй, тъй! :mhehe: :lol: :lol:

          /моля за извинение за "оперирания" цитат /
          На нож!

          Comment


            #20
            :sm166: Ами фитилните и искроворотационните къде ще ги денем? :nut: :sm186: Май по-удачно ще е всичко преднопълнещо да е в един раздел /без минохвъргачки и РПГ-та естествено/ :mhehe:

            Comment


              #21
              :cry: Последната версия за темите е доста цензурирана. Не може ли да има малко място и за някои по цивилни неща. Ама хора, вие даже крепостите сте пропуснали - нещо като макетчета, реконструкции, снимки. Също значки (не медали). Също монети - като левчето с паметника на Альоша. :shrug:
              Така като гледам май ще мога да си покажа само старите черно-бели снимки от "STAR WARS" в
              Снимки свързани с тематиката.
              :starwars:

              Comment


                #22
                Galahad написа
                :cry: Последната версия за темите е доста цензурирана. Не може ли да има малко място и за някои по цивилни неща. Ама хора, вие даже крепостите сте пропуснали - нещо като макетчета, реконструкции, снимки. Също значки (не медали). Също монети - като левчето с паметника на Альоша. :shrug:
                Така като гледам май ще мога да си покажа само старите черно-бели снимки от "STAR WARS" в :starwars:
                Лека полека всичко ще си дойде на мястото нека да не избързваме. Аз съм съгласен да направим раздел за снимки, марки и монети-самият аз събирам и имам доста прилично количество антични и средновековни монети включително и Български от ВБЦ. но да не избързваме.Ако се появи такъв интерес аз съм готов веднага да се направи отделен раздел.
                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                Comment


                  #23
                  Той форума не се ли казваше "Бойна слава", все пак? Аз също събирам монети, и то от 1989 г., но ще се отклоним доста от първоначалната цел.

                  Comment


                    #24
                    Аз също събирам монети, и то от 1989 г., но ще се отклоним доста от първоначалната цел.
                    Аз не събирам монети. Но на тях има изображения на въоръжение. И най-хубавото за античните и средновековните е, че можем да го свържем с точно определен период и владетел. Така вместо да си изсмукваме от пръстите какво е било въоръжението, просто може да го видим.

                    Може да се покаже не всичко, което сме събирали, а това, което е свързано по темата. Освен войничета :sm229: събирах и картички от тези дето са като хармоника (диплянки), и покрай тях разбира се разни книжки, като напр. пътеводител за Плиска.

                    Ако съм направил правилно прикачването, трябва да се види меч от археологическите разкопки при Нитра - великоморавско селище, там около 830г. слав. княз Прибин построил смятания за първия ист. известен замък в някогашната Чехословакия. Разбира се нямам меча, а само снимка. Но пък мисля, че е свързана с форума.
                    Attached Files

                    Comment


                      #25
                      Този шлем малко викингски тип си пада (като се има предвид че са ковани в Германия, по Рейн, не е изненадващо). Разбира се, че всичко, свързано с тематиката, има място, вкл. макетчета на укрепления, чертежи, стенописи с изображения на воини и т.н.т. На тези изображения реенакторите ще се зарадват най-много.

                      Comment

                      Working...
                      X