Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дами и Господа!

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Дами и Господа!

    Братя по оружие! Дойде нашият час!
    Както виждате форумът вече не е същият. Тази промяна се готвеше от доста време насам , и вчера тя беше вкарана в действие.
    Тази тема ще разглежда бъдещето на нашата част-Хоби и Традиция! Никой вече няма да се меси тук. Всякакви въпроси относно създаването на нови теми, реконструкция и модернизация на нашето кътче ги задавайте тук или чрез Лични съобщения на Мен и на ТВВ. Ние двамата с ваша помощ ще се грижим за нашето дете. Повече няма да има притеснения от странични личности. Ако случайно се появят некакани гости веднага да бъде съобщено на Мен или ТВВ за да реагираме навреме. Целта ни е да създадем онова нещо, за което винаги сме си мечтали .Да създадем място в което да няма разногласия и размирици, място в което барута и оружието ще царуват. Нека заедно да запретнем ръкави за нашето общо благо.
    На Страничните посетители ще заявя едно: Ако искате да помогнете с нещо-заповядайте при нас. Това тук са форуми на колекционерите - всеки който събира марки, монети оружие и прочие е Добре дошъл! Тук се задават специализирани въпроси и се получават специализирани отговори свързани с Хобитата ни. Всички други въпроси който не са свързани с раздел Хоби ще бъдат изтривани.
    Аз казах!
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    #2
    Парабелум е направил отлично обръщение. Аз само искам да добавя, че макар че и този форум да е предимно насочен към колекционерите, всички останали, които се интересуват от оръжията, униформите, или някоя друга от така любимите нам теми, са добре дошли тук също.
    Добре дошли на всички и успех в съответното хоби!

    Comment


      #3
      :tup: Е, дойде му времето най-сетне да има къде да се надушваме ние, краставите магарета, дето се вълнуваме от най-разнообразни боклуци, за ужас на близките ни. :mhehe: Предлагам тази част от форума да я забраним за роднини, тъщи и тем подобни зложелатели на святото ни дело по съхраняване на исторически ценности. (Майтапя се, разбира се)

      Comment


        #4
        Хайде по-смело чакам предложения. Мисля, че името "хоби" на нашият форум е много семпло и "прозрачно". Дайте идеи да го сменим.
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          #5
          Абе, семпло е, но според мен е най-подходящо. Може да се раздели форума на подфоруми според хобитата, но пък това ще го усложни излишно. Така си е добре, май.

          Comment


            #6
            Така не ми харесва много, супер недоправено и невзрачно изглежда :sm271: Говоря за първата страница, от където се влиза в различните форумни раздели, трябва малко да се разкраси :mazacho: Според мен, не е нужно да се вижда каква е последната тема и от кого е, по-скоро да пише примерно "Хоби" с големи букви и отдолу или наоколо картинки на колекции, оръжие, възстановки... Като лого на раздела. Може би Хоби, добре открояващи се букви върху фон от споменатите картинки...

            Иначе много хубаво да си имаме своя си кочина, дето да не си врът носа разни цивилни :lol: Добре де... и аз съм цивилен... :lol: Само дано Шефа пооправи оформнлението, че ни е много грозна къщичката в момента :not: :lol:
            На нож!

            Comment


              #7
              Защо бе, нека влизат жени, тъщи, приятелки и други такива, току виж се породил у тях някакъв интерес или поне разбиране. Например моята тъща, малко преди да ми стане такава, след като ми разгледа колекцията взе, че за именния ми ден ми подари поставка за саби и/или мечове.
              Пък и добре е за тях да виждат, че има и други откачалки, които харчат сума ти пари за оружие.
              А с шефа положението не знам как седи, ама временно сигурно няма да може да върши много работа по форумите и тяхното художествено оформление. Само се чудея, дали ако си направим картинки в основната страница, няма да нариушим стилистичната издържаност на цялата заглавна страница на форумите. Но вече като веднъж някой влезе ж този раздел, нищо не пречи н а картинките да са изведени в един хедър. Какво ще кажете?

              Comment


                #8
                Ами, да пробваме как ще изглежда, и после ще дойдат нови идеи. А за тъщите - предполагам че е полезно отвреме на време да им се показват купищата пушки и саби, за да си имат едно наум и да слушкат...

                Comment


                  #9
                  За вида на страницата

                  Уважаеми колеги!!! Предлагам работен вариант на страницата Хоби. Приемам всички предложения и след като избистрим концепцията предлагам Парабелум да я направи във вид удобен за ползване.
                  Ето какво имам предвид:

                  ХОБИ

                  Оръжия
                  -огнестрелни,
                  -хладни,
                  -аксесоари, принадлежности, зип,
                  -боеприпаси,
                  -литература.

                  Униформи
                  -български,
                  -балкански,
                  -други,
                  -принадлежности и аксесоари към униформите,
                  -литература.

                  Други воени потреби (всичко в чантата на войника, в обоза, в окопа и пр.)

                  Ордени, медали, знаци и пр.
                  -български,
                  -балкански,
                  -други,
                  -неизвестни.
                  -литература.

                  Снимки свързани с тематиката.

                  Колекционерски открития, търсения, датировки, изясняване на намерени предмети.

                  Проблеми по запазването, реставрирането и експонирането на отделните експонати.

                  Борса на всичко което се предлага за продажба.

                  Борса на всичко което се предлага за размяна.(могат да бъдат и заедно)

                  Правни проблеми на колекционирането на огнестрелно оръжие.

                  Всичко друго за което не съм се сетил.

                  Колекциониране на всички други обекти на интерес от страна на събирачи и ценители(марки, значки,кибрити, канални капаци и пр.

                  :nworthy: Предложените статии се подразбира, че ще съдържат отделни групи от тематикака. Например огнестрелните оръжия естествено се разделят на кремъчни, капсулни, еднопатронни, многозарядни, автоматични и пр. За по-лесно ориентиране е по-добре всички оръжия да са на едно място и от там да се търсят по детайлно. По подобен начин са направени страниците на един руски сайт : talks.guns.ru/ , който може да се разгледа като модел. Очаквам предложения!:nworthy:
                  От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                  Comment


                    #10
                    А едно малко форумче дека да се цуваме нема ли да има? Хич тъй без нищо бива ли?

                    А на по-сериозна нота, такива форуми имат много сайтове. Наречени са по най-различен начин - Минното Поле, На Свой Риск, Не-модериран Форум и т.н. Хората там отиват да пуснат малко пара - нещо като кушетка на психоаналитик.
                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      #11
                      Много оръжейни теми останаха извън "Хоби"/Оръжието на Апостола и т.н./
                      Има ли възможност да си ги приберем тук?
                      Nick написа
                      А едно малко форумче дека да се цуваме нема ли да има? Хич тъй без нищо бива ли?
                      :mhehe: :mhehe: :mhehe:
                      Attached Files
                      Last edited by ; 06-07-2005, 17:53.

                      Comment


                        #12
                        Вал, схващам ти го тънкио намек, ама оно без цувни нема да ни се размине. Всичко останало е утопия, сладък сън, мечта за братство и равенство. Затова, по-добре да ги канализираме и обособим в отделен форум. Като в Холандия - легализирай каките и дрогите и всички са доволни
                        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                        Comment


                          #13
                          Nick написа
                          Вал, схващам ти го тънкио намек, ама оно без цувни нема да ни се размине. Всичко останало е утопия, сладък сън, мечта за братство и равенство. Затова, по-добре да ги канализираме и обособим в отделен форум. Като в Холандия - легализирай каките и дрогите и всички са доволни
                          Виш за дрогата съм категорично против :twak: но за някоя огнена жена и за няколко люти ракики с салатка съм за и със двете ръце :rock: .:mhehe: :mhehe:

                          Comment


                            #14
                            valo написа
                            Много оръжейни теми останаха извън "Хоби"/Оръжието на Апостола и т.н./
                            Има ли възможност да си ги приберем тук?
                            Ако можете дайте линковете на тези теми и те ще бъдат върнати в лоното на "Източното Православие"
                            Лека полека ще се организираме. Нека да се посъвземем от "шока"

                            танкиста от Харков написа
                            Уважаеми колеги!!! Предлагам работен вариант на страницата Хоби. Приемам всички предложения и след като избистрим концепцията предлагам Парабелум да я направи във вид удобен за ползване.
                            Ето какво имам предвид:

                            ХОБИ

                            Оръжия
                            -огнестрелни,
                            -хладни,
                            -аксесоари, принадлежности, зип,
                            -боеприпаси,
                            -литература.

                            Униформи
                            -български,
                            -балкански,
                            -други,
                            -принадлежности и аксесоари към униформите,
                            -литература.

                            Други воени потреби (всичко в чантата на войника, в обоза, в окопа и пр.)

                            Ордени, медали, знаци и пр.
                            -български,
                            -балкански,
                            -други,
                            -неизвестни.
                            -литература.

                            Снимки свързани с тематиката.

                            Колекционерски открития, търсения, датировки, изясняване на намерени предмети.

                            Проблеми по запазването, реставрирането и експонирането на отделните експонати.

                            Борса на всичко което се предлага за продажба.

                            Борса на всичко което се предлага за размяна.(могат да бъдат и заедно)

                            Правни проблеми на колекционирането на огнестрелно оръжие.

                            Всичко друго за което не съм се сетил.

                            Колекциониране на всички други обекти на интерес от страна на събирачи и ценители(марки, значки,кибрити, канални капаци и пр.

                            :nworthy: Предложените статии се подразбира, че ще съдържат отделни групи от тематикака. Например огнестрелните оръжия естествено се разделят на кремъчни, капсулни, еднопатронни, многозарядни, автоматични и пр. За по-лесно ориентиране е по-добре всички оръжия да са на едно място и от там да се търсят по детайлно. По подобен начин са направени страниците на един руски сайт : talks.guns.ru/ , който може да се разгледа като модел. Очаквам предложения!:nworthy:
                            Това което предлагаш е чудесно, но има едно мъничко "НО" не сме пораснали още!
                            Аз предлагам на този етап следната схема- в никакъв случай не искам да се съгласявате с мен:

                            ХОБИ

                            Оръжия
                            -огнестрелни,
                            -хладни,
                            -аксесоари, принадлежности, зип,
                            -боеприпаси,
                            -литература.

                            Униформи
                            -български,
                            -други,
                            -принадлежности и аксесоари към униформите,
                            -литература.

                            Ордени, медали, знаци и пр.
                            -български,
                            -други,
                            -неизвестни.
                            -литература.

                            Снимки свързани с тематиката.

                            Проблеми по събирането, запазването, реставрирането и експонирането на отделните експонати, открития, търсения, датировки, изясняване на намерени предмети.Правни въпроси .

                            Борса за покупко-продажба-ако интересът стане прекалено голям ще бъде разделена
                            Last edited by Parabellum; 07-07-2005, 01:17. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              #15
                              Parabellum написа
                              Ако можете дайте линковете на тези теми и те ще бъдат върнати в лоното на "Източното Православие"
                              Мечове, брадви, доспехи, лъкове и др. месарски прибори.



                              Comment

                              Working...
                              X