Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как е на цвят, а? :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Как е на цвят, а? :)

    Реших, че раздел Хоби му е мястото, в края на краищата хоби е събирането на марки, колекционирането на ножове, дялкането на корабчета и... вапцането на снимки Лично аз се кефя да видя историята в цвят. Известни са ми само 2 оригинални цветни снимки от времето на българската царска авиация, но ето, че с малко игра с Фотошоп всички могат да станат цветни Та, как ви се струва? А пък ако се захване някой с повече умение и търпение, може да стане много много по-добре... така че, що не се пробвате?

    ....я да добавя и оригинала, да се види от къде се почва.
    Attached Files
    Last edited by kapitan; 29-04-2005, 22:22.
    На нож!

    #2
    Страхотно е, а как го правиш?

    Comment


      #3
      еее дядка добре бе :rock: :tup:

      Comment


        #4
        Много е просто - взимаш черно-бяла снимка, отваряш я във Фотошоп, избираш /маркираш/ определен детайл и със Color Balance му променяш цвета - интередното е, че се оцветява, без да се променя... де да знам, същността му... Много е лесно и приятно, надявам се да се намерят още ентусиасти и да си пооцветим част от историята
        На нож!

        Comment


          #5
          Супер! Умрях от удоволствие като я видях тази снимка. Само една молба - може ли да сложиш по-голяма снимка, та като я отпечатам на хартия да не губя качество? Ще си я сложа в офиса и ще обяснявам на моите колеги-янки как сме им сваляли крепостите като круши.
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            #6
            Разбира се! Няма проблем, ето ги. И цветна, и черно-бяла в голям размер. Само дето на цветната, като е голяма, изскачат всички проблеми.... щото нали съм малко начинаещ в тая работа, пък и малко така набързо я направих... Та ако някой с опит и търпения се запали по това благородно дело, много добри резултати може да видим!
            Attached Files
            На нож!

            Comment


              #7
              Интересно! Браво!

              И аз ще се пробвам и ако резултата не ме разочарова, ще го споделя с вас.
              Dulce et decorum est pro patria mori

              ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
              СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
              НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
              СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

              Comment


                #8
                Чудесно! Успях и да я отпечатам, и да я покажа на колегите. Да видят, че доматите не ги ядем с колците...

                В момента снимката е ламинирана и окачена на видно място, готово пособие за политпросветна лекция.

                Благодаря, капитане!
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  #9
                  Страшен си, браво!
                  Станало е страшно
                  "Нима, Създателю,
                  съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
                  мигар аз самият съм те молил
                  от мрака да ме извлечеш?"

                  Comment


                    #10
                    Наречете ме, ако искате стара пуристка, но не разбирам защо да се оцветяват снимки, които са били създадени черно-бели. Историята е такава, каквато е и да се променят °цветовете й° в прекия и преносния смисъл на думата не е нужно. Това е един вид фалшифициране. Освен това аз лично, като аматьор фотограф изпитвам голям респект към снимките от началото на това изкуство, но част от чара им е именно в тяхната вдуцветност. Не си представям цветни филмите на Чарли Чаплин...
                    "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                    Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                    Comment


                      #11
                      Стара пуристка! :p :sm113:

                      Принципно си напълно права, снимките са си най-хубави в оригинален вид, но за мен това е начин да погледна назад в историята по...някакъв особен начин, да видя нещата по-близки, по-реални...

                      Малко да изчанчим дискусията, всъщност самите снимки са фалшификат и изкривяване на истината и историята, тъй като всичко е било цветна, а не черно-бяло
                      На нож!

                      Comment


                        #12
                        kapitan написа
                        Малко да изчанчим дискусията, всъщност самите снимки са фалшификат и изкривяване на истината и историята, тъй като всичко е било цветна, а не черно-бяло
                        Снимката е станала супер... :rock:
                        На практика оцветяването на снимките се явява нещо, като възстановяване на историческата истина. Което не може да се каже за другите видове оцветявания - например гримирането или изрусяването.
                        За съжаление, аз съм много зле с английския и това ми пречи да се пробвам с някоя програма за фотообрабтка. :not:

                        Ето, такива снимки ми харесват !

                        Comment


                          #13
                          Я вижте руснаците как се хвалят с оцветени снимки.

                          Цветовете на отминалия свят

                          и още оцветени снимки

                          виждал съм и сърбите, напр. един семеен портрет на Никола Черногорски.

                          И ние трябва да си спретнем някой друга галерийка.

                          Comment


                            #14
                            Добре е станало. Отдавна ми се иска и аз да си поиграя така, обаче не ми остава време.

                            Най-добре обаче ще е ако изчистиш първо всичкия цвят (това не е черно-бяла картинка) с един desaturate и след това мацаш отгоре цвят.

                            Освен това снегът просто не може да е червен, освен ако цялата гама не е яко изкривена към червено.
                            Attached Files
                            Last edited by Imperial; 01-05-2005, 07:37.
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              #15
                              10x шефе! Това е от сканирането, леееко червеникав оттенък, наби ми се на очи след като вече бях боядисъл доста много :1087: :1087:
                              На нож!

                              Comment

                              Working...
                              X