Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как е на цвят, а? :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Galahad написа
    Я вижте руснаците как се хвалят с оцветени снимки.
    Тези точно не са оцветени. С.Прокудин-Горский е един от бащите на цветната фотография. (Подробна информация за използваната от него технология има на сайта на Конгресната библиотека на САЩ, където са съхранени и дигитализирани плаките на Прокудин-Горский.)
    А иначе оцветяването на снимки си е етап в историята на фотографията.
    Ето и една от българската история - турски военнопленници по време на Балканската война, 1912 г.
    Attached Files
    "ДОЙДЕМ ЛИ НА ВЛАСТ, ВСИЧКИ ХОРА ЩЕ БЪДАТ СВОБОДНИ И ВСЕКИ ЩЕ ИМА НАЙ-МАЛКО ПО ТРИМА РОБИ..."
    Предизборна програма

    Comment


      #17
      хм нещо мнението ми от следобед се е затрило
      Last edited by Imperial; 01-05-2005, 22:22.

      Comment


        #18
        И пак ще се затрие
        Вземи прочети форумния правилник преди да постваш...
        We don't see things as they are, we see them as we are
        ---Anais Nin----

        Comment


          #19
          не е ли точно това целта на темата - да се покажат оцветени от нас черно-бели снимки
          а и не мисля, че образът на хитлер в форум на историческа тематика ще се счита за... не знам изобщо как да го нарека

          Comment


            #20
            Снимката дето си я сложил не съм я видял обаче в интернет има достатъчно цветни на Хитлер. Я помогни с цветни на Химлер и не ги слагай тук а ми ги прати. хихи.

            Comment


              #21
              off/
              само ако предоставиш снимки с подходящ размер и качество
              /off

              Comment


                #22
                Я стига с тия немци.

                Искам тази тема да е само за български снимки.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #23
                  Добре де, добре

                  Comment


                    #24
                    Капитан , с малко закъснение и аз те поздравявам Не виждам какво лошо има
                    да се съживяват старите образи чрез модерната техника - автентичността на
                    самата снимка е непокътната , напротив така се вижда историческата действи -
                    телност и съвременният наблюдател получава по-точна представа за нея .
                    И колкото по-точно , толкова по-добре .

                    Comment


                      #25
                      Добре, само сега някой да ми каже в какъв цвят точно да оцветявам
                      Attached Files
                      Last edited by mellisa; 02-05-2005, 16:54.
                      "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                      Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                      Comment


                        #26
                        не знам, но си избрала доста трудна за оцветяване картинка

                        Comment


                          #27
                          mellisa написа
                          Добре, само сега някой да ми каже в какъв цвят точно да оцветявам
                          Можеш ли да постнеш картинката в по-голям размер? Не се вижда каква е пушката...

                          Comment


                            #28
                            valo написа
                            Можеш ли да постнеш картинката в по-голям размер? Не се вижда каква е пушката...
                            Този въпрос трябва да го зададеш на bukvite, аз само взех приложена от него снимка в един друг постинг и скрих кръпките
                            "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                            Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                            Comment


                              #29
                              Цветни снимките са много по-хубави от черно-бели, въпреки че оцветяването е изкуствено. Трудностите свъзрани с оцветяването, като изключим чисто техническите, които както виждам не са пролем за много хора тук (за мен са, но това е друга тема), се състоят в правилния подбор на цветовете, така че да отговарят на автентичните. Струва ми се, че точно в тези форуми имаме хора с достатъчно познания по камуфлажи, цветове на униформи и т.н.т., така че точно тук е най-доброто място за извършването на едно такова оцветяване. Предлагам готовите снимки да бъдат пускани в тази тема и след това, като бъдат одобрени от всички специалисти по въпроса, да бъдат пускани в галерията към Бойна Слава в съответния албум (например България ВСВ Бойна Техника и т.н.т.)
                              Last edited by Док Холидей; 03-05-2005, 15:12. Причина: "одобрени"

                              Comment


                                #30
                                ДА, подобен род занимание е много пирятно само време да има. Ето, Мелиса, един опит набързо :
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X