Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Последната ми придобивка :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Мелиса, изкараваш ме от търпение, при вида на тези хубави нещица.Откъде ги купуваш?Говориш за смешни цени.Бравос!
    Хайде сега бачо ви Парабелум да помогне-нали уж съм бил корифей тук във форума
    Не че не е Американска, ами направо си е американска тази сабя от Гражданската война и се води "Лека Артилерийска Сабя образец 1840 ", но твоята е произведена през 1859 година.
    Ето снимки
    Attached Files
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #32
      Браво на Парабелума, абсолютно прав е. Пуснах снимките и в един англоезичен форум и там получих абсолютно същия отговор относно модела на сабята, като бяха забелязали и несъответствието в ефесите. От там смятат, че инициалите JH са инициали на инспектора, който е удобрил острието преди да постъпи на въоръжение, като значат Джозеф или Джон Ханис (John or Joseph Hannis). Все пак този образец е базиран на френски такъв, така че не съм бил съвсем далече с първоначалния опит за отгатване. Ето впрочем и една страничка:
      http://www.arms2armor.com/Swords/1840lart.htm

      Comment

      Working...
      X