Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интересни Неща по еВау

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Интересни Неща по еВау

    За съжаление тази е доста скъпичка, иначе изглежда супер:

    #2
    Някой да иска махайра?

    Мисля че е необходимо да има една тема, в която като някой види нещо по-интересно по еВау с произход нашите земи да го пуска, за да имат възможност всички да го видят и евентуално някой при добро желание и възможност да го откупи, за да го съхрани за любителите на военната ни история. Ето и една махайра, все още на съвсем прилична цена:
    Last edited by TVV; 16-12-2004, 07:50.

    Comment


      #3
      Той само парадния колан струва стотина долара /в БГ имам предвид/, като цяло цената не е висока, човекът е много свесен, познавам го от разни чужди форуми... но всичко това не променя факта, че ми е далеч над възможностите
      На нож!

      Comment


        #4
        kapitan написа
        Той само парадния колан струва стотина долара /в БГ имам предвид/, като цяло цената не е висока, човекът е много свесен, познавам го от разни чужди форуми... но всичко това не променя факта, че ми е далеч над възможностите
        Уви, и на мен. Все пак ние не можемд а знаем кой влиза в тези форуми, възможно е да дебне и някой с по-големи възможности от нашите и той да прибере униформата. Рядко се срещат толкова добри униформи, жалко само че го няма кортика, ама тогава щеше да струва три пъти повече поне.

        Comment


          #5
          Гледам сега е качена отново, след като предния път не се е продала, с намалена цена на $500. Още 9 пъти така и ще почне да става по нашите възможности Не че го вярвам, де.

          Comment


            #6
            Тази униформа така и не се продаде, въпреки че по мое мнение цената й беше прилична. Е, може би защото не е перфектна - буквата Б с корона е премахната от крилото на гървите, пагоните са похапнати от молци... но първото е жива история, второто почти неизбежно, така че поне за мен не я развалят много тия неща...
            Ето я тук, в колекцията на този човек, заедно с още други благинки... Включително части от униформата на генерал Бойдев! :aaa: :aaa:

            На нож!

            Comment


              #7
              Капитане, много сме говорили по този въпрос. Тези униформи трябва да са в нашите музеи, а не навън. Всъщност кой му е продал тази униформа? Може би роднините на генерала?Някой знае ли?
              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

              Comment


                #8
                Те хубаво да са в България ама ако са в частната колекция на някоя мутра все тая. Този холандец (нали холандец беше?) поне е направил сайт и е сложил снимки на нещата в него, може би ще е добра идея да ги запазим в галерията.

                Comment


                  #9
                  Мутра и сайт.Какво ще кажеш а? Те мутрите униформи не ценят.Те ценят ментетата
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    #10
                    Мисля, че човекът е американец. А как е попаднала там униформата - нямам идея. Бойдев е доживял живота си като обикновен бояджия в Троян. Може от там да са излезли... или пък да са му били взети още след войната и да са стояли някъде другаде... само догадки!
                    На нож!

                    Comment


                      #11
                      Ох ама те са е продали за 40$ :1087: :wall:
                      Last edited by Araslan; 31-01-2005, 18:19.
                      ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                      Comment


                        #12
                        Толкова да, обаче има нещо дето ме смущава и то е че само този търговец изкарва по една махайра средно на месец. Намирисва ми малко на манифактура, все пак не е толкова трудно да направиш някое ръждиво желязо в такава форма. От друга страна аз хич не съм и специалист. Пък и ако купиш от него, го окуражаваш да изнася антични оръжия от България и да ги продава по еВау, дори и всичко да е оригинално. Тази махайра така и няма да се разбере къде е била изровена, което е най-важно от чисто историческа гледна точка.
                        Виж, вече за униформата да те е яд, защото когато един ден след много години имам $500 за такова нещо, то вече ще е 5,000.

                        Comment


                          #13
                          Аз мислех, че ген.Бойдев е убит около 09.09.1944 г. Докога е живял в Троян?

                          Comment


                            #14
                            А понеже аз не рова из и-бей някой ако забележи нещо тракийско,българско,маджарско,монголско да свирка.ТВВ най-вече теб имам в предвид така че не се ослушвай
                            ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                            Comment


                              #15
                              Не съм сигурен, но поне 20-30 години след войната живее. Иначе Айрянов - при него е по-зле работата. Осъден е на 15 години затвор, излежава ги и.... изчезва. Ликвидиран е, уж е излежал, освободен, песнат /измиват си ръцете/, но близките му така и не го виждат повече...
                              На нож!

                              Comment

                              Working...
                              X