Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хладни оръжия. Стомана 4Х13

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    ---

    Не знам за двуръките мечове защото в ръчичките и все още такъв не е падал истински, ама мога да ти гарантирам че моят викингски може да е маневрен само в десницата на сегашния ми губернатор (бат Арни).
    Виж, един ятаган е съвсем различна работа (въздишка). Най-маневрени обаче трябва да са шпагите и рапирите, и от оръжията с дълъг клин по-леки и по-бързи от тях няма. Пък и са доста дълги и би трябвало с тях с лекота да се справиш с някой, въоръжен с тежък меч или сабя, стига този някой да няма по себе си сериозна броня. Няма идеален меч, всичко зависи от ситуацията.

    Comment


      #47
      Абе мен много не ми допадат че не стават за сечене а само за мушене пък и малко трудно някоя шпага ще парира разсичащ удар от какъвто и да е меч/ятаган/сабя.Освен това малко броня или щит и ебах е ф шпагата.Мен много ме кефи ромфеята пък и няма как иначе нали съм роден и живея в земите на бесите 8)
      ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

      Comment


        #48
        Хайде честито още веднъж от Мен
        Да знаеш, че покрай Теб и аз ще взема да си купя едно такова изродско оръжийце
        Но за сега ще почака.Като се върна от БГ-то
        Жената ще колабира като ме види с такова нещо в ръце, но ще трябва да свиква.
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          #49
          Абе мен много не ми допадат че не стават за сечене а само за мушене пък и малко трудно някоя шпага ще парира разсичащ удар от какъвто и да е меч/ятаган/сабя.Освен това малко броня или щит и ебах е ф шпагата.
          Ами те /шпагата и рапирата/ навлизат с популяризирането на огнестралното оръжие. Броните не могат да осигурят нужната защита, и постепено са отхвърлени. Така че, ако боец с двурък меч или сабя в сражение от 16 век има шанс да се оправи, то някой с рапира/шпага в битка от 9 - 10 век рискува бързо да бъде посечен!



          ...
          ..И кажи ми ти страннико,
          чувал ли си звук,
          по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

          Comment


            #50
            Мерси на всички които ми честитиха придобивката. За шпагата мисля че в дуел, ако двама бойци не са бронирани и единият е с тежък меч/сабя а другият с рапира/шпага то този с меча няма големи шансове, защото само докато замахне и вече ще е прободен 3 пъти.
            Иначе в битка бих предпочел меча, защото в мелето си е по-добре да имаш нещо с което да можеш да сечеш наляво надясно и именно за това в армиите стандартното хладно оръжие са сабите и палашите, а шпагите са само за носене и от време на времем някое дуелче.
            Но идеална сабя няма, защото дори и най-добрата катана няма да може да направи нищо срещу някои, облечен с максимилианови доспехи.
            Да се борави с меч или сабя освен това съвсем не е лесно и изисква доста повече умения отколкото размахването на брадва или боздуган. С моя меч се чувсъвам малко като Ибн (Антонио Бандерас) от Тринадесетия Воин. Напълно го разбирам човекът че не му беше лесно.

            Comment


              #51
              Ами този с меча ако замахне?Ако не отскочи момъкът с шпагата не виждам с туй желязце как ще парира удара а наистина има оръжие за всяка ситуация но е факт че доста дървари са правили смешни доста добри фехтовачи
              ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

              Comment


                #52
                Струва ми се че при нормални обстоятелства първата атака винаги е за този с по-бързото оръжие, стига да приемем че и двамата са добри фехтувачи. Чисто теоретично, а практически е сложно да се предположи каквото и да е. За да замахне някой с меч, първо трябва да вдигне или изтегли меча, а този с рапирата има само едно движение напред и с малко повече късмет това движение може да реши двубоя. Впрочем, страхотните дуели от по няколко минути съществуват само във филмите, в реалността дуелите се решават много бързо, с няколко удара. Най-добрите майстори на меча в Япония пък са били тренирани да убият противника само с едно движение, т.е. със самото изваждане на меча от ножницата. Ето това вече си е майсторлък.

                Comment


                  #53
                  А като малки ба балкана си играехме само с оръжия(от бъз си правехме самурайски мечове защото даваха "Ескеноске") и наистина боищата приключваха доста бързичко но всичко е според зависи.Под двурък меч всеки си представя нещо от рода на шотландските но има и доста по малки и по леки.Абе според зависи и от личните предпочитания.По принцип хладното оръжие е въппрос на лична преценка-воинът иска такова оръжие което му е най-удобно.
                  ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                  Comment

                  Working...
                  X