Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Леко Стрелково Оръжие

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Мад Ман-в момента Манлихер М95 не се произвежда никъде.Единствените страни където се тачи тази пушка това са Австрия и България и то по обясними причини. Боеприпаси не се произвеждат също за тази пушка-впрочем австрийците все още ги произвеждат като ловен вариант, но аз не съм виждал в България да се продават.
    Моят съвет е стани ловец купи си ловна карабина съвременна и стреляй с нея.Не разваляй историческото оръжие. И защо искаш оптически мерник?Стреляй с механичният-удоволствието е по-голямо.
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #62
      Mr.MadMan, съгласен съм с теб, че предназначението на оръжието е да стреля, но само на новото! Ще призная, че и аз не съм устоявал на изкушението да гръмна с нещо, произведено преди повече от 100 години, но не трябва да се прекрачват границите на разумното. Виждал съм много револвери и пушки, съсипани от такива изпълнения, а съм чувал, пък и мога да гадая, какво се е случило със съсипалите ги пишман-стрелци. Повярвай, СТАРОТО ОРЪЖИЕ Е ИСТОРИЯ, а не инструмент за експерименти. А и какво по-хубаво от това, да се хвалиш с дядовата пушка на стената, докато разглеждаш с приятели новата си карабина.

      Comment


        #63
        OK.И аз вече тъй или иначе размислих.Просто съм Българин и много бих се гордял да имам такава Манлихера.А колкото до оптиката,просто сам почитател на снайперите и ме е яд,че нямаме такав снайпер,като Маузер или Мосин-Нагант,или Спитфайер,или греша. :bulgaria:
        България

        Comment


          #64
          Чудих се къде да постна тези снимки и реших, че мястото на патроните е при пушките.
          Та ето какви боеприпаси са използвали през ПСВ нашите врагове.....

          Comment


            #65
            Здравей, Вал!

            Какво е книжлето - или пък списанието? "Войната в картинки" или нещо подобно?

            Имаш ли потвърдени данни за използуване на дум-дум по "меки цели"? Доколкото ми е известно, патроните са създадени за пристрелване (определяне на дистанция и отнасяне) в дневно и нощно време; дават пламък и облаче пушек при удар в твърда цел. Затова и имената им са "пуля пристрелочно-зажигательная" и "ranging bullet" съответно на руски и английски. Използувани са и за стрелба по балони и цепелини. Досега обаче не съм срещал сериозна информация (не пропаганда) за предумишлената им употреба по "меки цели". Не че сигурно не се е случвало...
            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

            Comment


              #66
              Здравей, Ник !
              Тук не става дума за пристрелочни куршуми, а за такива с повишен смъртоносен ефект.
              А книжлето е точно "Войната в картинки"

              Comment


                #67
                Тая книжка я има един от нашите антиквари, но синът му е много запален и за нищо на света не я дава. Мисля обаче да се опитам да го убедя да я снимам.
                А куршумите с хидрошоков ефект например, са ползвани още през Руско-Турската война - имам патрон за Снайдер с кухина отпред на куршума.

                Comment


                  #68
                  Mauser написа
                  Тая книжка я има един от нашите антиквари, но синът му е много запален и за нищо на света не я дава. Мисля обаче да се опитам да го убедя да я снимам.
                  А куршумите с хидрошоков ефект например, са ползвани още през Руско-Турската война - имам патрон за Снайдер с кухина отпред на куршума.
                  Много любопитно! Снимки, снимки! Обаче едва ли са преследвали този ефект, защото куршумите без риза се деформират и без това. Тази кухина по всяка вероятност е да подобри външната балистика, тогава е експериментирано доста с различни форми на куршума. Някои от тях са просто кух цилиндър; опитите са успешни, но тази конструкция не се налага по една или друга причина.
                  Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                  A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                  Comment


                    #69
                    Моето скромно мнение е, че като те "цапне" 14.66мм куршум на "Снайдер"-ра отиваш директно в Рая и не ти трябва да правиш дупки по него. Но кой знае, как се мислили предците ни!
                    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                    Comment


                      #70
                      Parabellum написа
                      Моето скромно мнение е, че като те "цапне" 14.66мм куршум на "Снайдер"-ра отиваш директно в Рая....
                      То си зависи от човека. Някой в Рая, друг в Ада..... :twisted:
                      Куршума от "Снайдер" си е направо "хуманен" в сравнение с "теллията", който е бил много на почит при хайдутите.

                      Mauser написа
                      Тая книжка я има един от нашите антиквари, но синът му е много запален и за нищо на света не я дава. Мисля обаче да се опитам да го убедя да я снимам.
                      Книжките са цяла поредица. Кой номер и от коя година е тази на антиквара?
                      Last edited by ; 12-07-2005, 07:26. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                      Comment


                        #71
                        Трябва да проверя, при него са поне 20 бр. от поредицата.

                        Comment

                        Working...
                        X