bobber написа
Виж мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Казарма?
Collapse
X
-
Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
Проект 22.06.1941 г.
"... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©
-
Преди е работело добре, доколкото см слушал. А и тогава службата беше задължителна за всички. Голямата част от циганите са попадали в СВ заради нисък образователен ценз. Освен това ги "разреждаха" с българи. Основно за да има някой образован сред войниците, който да се занимава с отчетност, контрол и т.н.
Сега нямаш никакъв шанс да събереш каквито и да е малцинствени групи в някакви строителни войски, защото нещото ще си е и дефакто и деюре мека форма на концлагер/трудов лагер на расистки принцип.This is my signature. There are many like it but this one is mine.
Comment
-
messire Woland написа Виж мнениеЗависи колко назад във времето искаш да слезеш Когато са били създадени (по-точно трудовата повинност, на базата на която са създадени по-късно), по времето Александър Стамболийски, целта и идеята е била друга: всички победени страни с ограничена армия са търсели начин да заобиколят правилата и при нова военна заплаха да разполагат с обучен резерв. Така че и тази цел е била валидна някога.This is my signature. There are many like it but this one is mine.
Comment
-
bobber написа Виж мнениеПрехвърлих темата набързо и никъде не видях една друга гледна точка за казармата.
Мисълта ми е за трудовите войски като средство за:
1. Намаляване на безработицата и престъпността в малцинствените групи;
2. Даването на занаят на нискообразованите (само с основно образование);
3. Намаляването на обществените разходи чрез строителството и поддръжката на публична инфраструктура.
Comment
-
С 1 и 2 се занимават различни ПО и НПО за насърчаване на (пре)квалификацията на застрашените социо-групи в днешно време. На доброволчески принцип, разбира се.
3 е, ъ... какво - робство, ангария, принудителен труд? Това просто са неща от миналото, няма как да се приложат днес в България."No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."
(Richard III - William Shakespeare)
Comment
-
Дори и да се приложи нещо подобно, то ще решава "проблема" за една или две години. След което пак имаш човек, който си няма работа или място в обществото и тепърва следва да си го търси. Логично, според мен, би било цялата тази задача да се насочи към системата, която по идея е предназначена да подготвя членовете на обществото, за да си намират място и възможност за развитие в него (образованието).
Comment
-
Тази тема ми се струва най-подходящата такава, в която да пусна следната новина:
Всички младежи, които не са ходили в казармата, ще бъдат водени на отчет в армията
Армията ще води на военен отчет и младежи, които не са ходили в казармата след отмяната на наборната военна служба. Министерството на отбраната (МО) е ...
Откакто сме въвели професионалната армия, резервът бил станал много малък и по този начин се надявали да го увеличат. Начинът, по който щели да се завеждат на отчет младежите (18-32 години), предстои да се уточнява.
Comment
-
"Лично съм ругал хиляди пъти и със се питал къв е смисълът от маршировките. Докато в един момент, ако се абстрахираш от дебилите, които си мислят, че смисълът е да ходиш красиво в крак с още един куп като теб, установяваш какъв е смисълът - просто един от инструментите за превръщането на човек в част от коренно различна от цивилната система - армията"
Специално за маршировките. Трябва да ги има но в умерени количества както в американската армия примерно, а не комунистически крайности като в северна корея.
Comment
-
SkyShadow написа Виж мнение"Лично съм ругал хиляди пъти и със се питал къв е смисълът от маршировките. Докато в един момент, ако се абстрахираш от дебилите, които си мислят, че смисълът е да ходиш красиво в крак с още един куп като теб, установяваш какъв е смисълът - просто един от инструментите за превръщането на човек в част от коренно различна от цивилната система - армията"
Специално за маршировките. Трябва да ги има но в умерени количества както в американската армия примерно, а не комунистически крайности като в северна корея.
Comment
-
ValBo написа Виж мнениеИзвинявай за неудобният въпрос, но каква военна подготовка имаш?
И колко реален опит от организация и обучение на войници?
Историята показва каква е разликата в жертвите, когато една командна армия (РККА), дори и да е отлично подготвена (началния период на войната, когато е имала години за подготовка) и да има сериозно числено превъзходство и превъзходство в качествата на оръжието, попадне на армия разчитаща на гъвкавата мисийно ориентирана тактика.
Comment
Comment