Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познай битката по снимка! ¹2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Няма никакъв водоем.Това, което замаглява гледката е газ.В дясно ясно си личи каската на войникът, което трябва да ви насочи към страната, която представлява в конфликта.
    Last edited by AggressiveRefrain; 30-01-2011, 11:06.
    Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

    Comment


      гас(з) казваш! Ами освен да е втората битка при Ипр...(гадая)
      И най дългия път има своята първа стъпка...

      Comment


        Не е, иначе щеше да е твърде лесно.Битката пак е 1915, есента

        Съжалявам за правописната грешка, рано сутрин е (поне за мен)
        Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

        Comment


          Няма да гадая докато налучкам! Ти каза достатъчно. Нека отговори някой Знаещ!
          Леко се бъзикам с гаЗа, не се сърди, всички грешим! Хубава неделя!
          И най дългия път има своята първа стъпка...

          Comment


            О, аз по никакъв начин не съм "знаещ", но е тази битка. 25.09.1915 г., голяма британска офанзива.
            Сравнително известно сражение е, мисля че за пръв път четох за него в онази история на ПСВ от Дейвид Стивънсън. Но нямаше да се сетя, докато не спомена газова атака и годината - оттам-насетне беше лесно (големите сражения с използване на газ през 1915 година не са толкова много, а се съмнявах, че ще сметнеш за "лесно", ако беше някой малък сблъсък). За мен снимката бе твърде неясна и така и не различавам особено каската на войника в дясно (вижда се, че в ляво има някакъв офицер с фуражка, но не е много ясен; а това на преден план дори прилича на сняг).

            Comment



              Давай сега пак корабчета, да мъдрим!
              И най дългия път има своята първа стъпка...

              Comment


                Е, добре, няма проблем. Но от тези, които бях приготвил ми остават две. И двете са много лесни (просто картините ми харесват). Ще оставя на случайността да определи и излезе тази. Мисля че няма нужда от подсказки.
                Attached Files

                Comment


                  Битката при Цушима?
                  Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

                  Comment


                    Мисля си за Руско-Японската, Цусима?

                    Comment


                      Не.

                      Comment


                        .
                        sigpic

                        Sword song and horn sound

                        Comment


                          Битката за Японско море (август 1904) ?
                          Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

                          Comment


                            Че моряците ми мязат на япончета а и на единия крайцер байряците са японски като че ли?

                            Comment


                              Не, не е битката за Японско море. Като подсказване качвам четири от главните участници в сражението при Тсушима - два японски и два руски броненосеца. Сравнете ги с корабите, изобразени на картината и мисля ще се сетите.

                              ПП Между другото, втората ми загадка беше за Тсушима, но сега няма особен смисъл да я пускам, затова я прикачвам към този пост - просто защото картината ми харесва . Става въпрос за zagadka2.jpg.
                              Attached Files

                              Comment


                                Порт Артур ?
                                Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

                                Comment

                                Working...
                                X