Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познай битката по снимка! ¹2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Точно така и за двете - много си бърз

    Comment


      То е от много четене на сериозна литература.
      Загадката обаче беше приятна и изпълнена със спомени. След малко ще пусна нещо и аз.
      Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

      Гюстав Льо Бон

      Comment


        Загадката е:
        Attached Files
        Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

        Гюстав Льо Бон

        Comment


          Французи и англичани в залива Абу Кир?

          Comment


            По скоро на мен ми прилича на Тафалгар?

            Comment


              Не, джентълмени, героите са същите, за които пишете, но действието не се развива в Средиземно море или около европейските брегове. Ето и още един жокер от същото сражение:
              Attached Files
              Last edited by Sula; 22-04-2009, 12:33.
              Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

              Гюстав Льо Бон

              Comment


                Sula написа Виж мнение
                Не, джентълмени, героите са същите, за които пишете, но действието не се развива в Средиземно море или около европейските брегове. Ето и още един жокер от същото сражение:
                Правите нарочно задачите по-трудни ли, подавайки невярна информация?

                Битката в залива Киберон


                Comment


                  Хана,

                  Права си за битката и със забележката. Извинявам на всички, но не знам за какво съм мислил докато съм пускал поста с разясненията. Стана малко като онзи с персийците и руснаците, но не беше нарочно.

                  Давай с твоята загадка!
                  Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

                  Гюстав Льо Бон

                  Comment


                    Преотстъпвам правото си на всеки, който има нещо подходящо. Нямам под ръка нищо, не съм мислила какво да е, а пък сега на прима виста да пускам - ще е нещо много лесно

                    Comment


                      Успех!
                      Attached Files

                      Comment


                        Някоя от войните, в които участва херцог Марлборо (Джон Чърчил, предтеча на често обсъждания в този форум Унистън Чърчил ). Така като гледам - от войните за испанското наследство. Мисля че е тази при Бленхайм, 02.08.1704 г.. Това трябва да е детайл от стенописите в двореца Бленхайм, по повод на сражението. Бият се англичани и съюзници срещу французи и баварци. Побеждава, разбира се, херцог Марлборо .

                        Comment


                          Точно така. Ам-гъл,ти си на ход.
                          Ето линк за повече информация: http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Blenheim

                          Comment


                            Ок, една бърза от мен.
                            Attached Files

                            Comment


                              Предполагам, че битката е между англичани и французи (не знам дали не са и американци), но си нямам и идея за битката
                              Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

                              Comment


                                Battle of Barrosa

                                Отстъпвам си реда за нова битка.

                                Comment

                                Working...
                                X