Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познай битката по снимка! ¹2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    добре....айде аз съм значи......
    Attached Files

    Comment


      Предполагам, че е някоя от израело-арабските войни...?

      Comment


        нъц........

        Comment


          Единият войник има АК-47 (или във всеки случай, "Калашников") на гърба си, оръдието ми прилича на съветска 152 мм гаубица (може би 2А65, но не съм сигурен, може и Д-20 (или дори 122 мм Д-30, като се замисля, защото формата на дулната спирачка не е много ясна и ми напомня малко на нейната) да е или друга подобна гаубица). Периодът очевидно е по-нов, вероятно след седемдесетте. Войниците ми приличат на съветски, но може и да греша. Бих рискувал с предположението, че е някое сражение от Афганистанската кампания. Разбира се, може и да греша, съветско оръжие е използвано на твърде много места .

          ПП Малко ме озадачава това на главата на войника най-вляво, но ако е шапка, а не каска (малко е неясна снимката), то се връзва сякаш с предположението ми. Във всеки случай, съвременните конфликти не са ми силна страна.

          Comment


            отговара ми е като предишния...тоест:

            Comment


              Югославските граждански войни от 90-те? Впрочем, със същия успех може да е и от първата война в Чечня. Във всеки случай, съветско оръжие и съветско изглеждащи каски (макар че може и да не са, това е достатъчно разпространена форма).

              Comment


                само ще подскажа...снимката е черно-бяла.......
                в югославия и чечня снимките са малко по цветнички...

                Comment


                  Абе прав си за това, но зависи, аз съм попадал на твърде много черно-бели от Чечня (колкото и да може да се види някому странно подобно нещо). Във всеки случай, оръдието и автомата предполагат да е поне от 60-те години насетне, поне според мен.

                  Comment


                    то в повечето модерни конфликти оръжията са от този период..имам предвид съветските......за улеснение ..по време на конфликта ссср е съшествувал

                    Comment


                      Е, това го разбрах вече от предишния ти намек. Лошото е, че кой ли не използва съветско оръжие през последните 40-50 години. Между 60-те и (следвайки предишния ти намек) 80-те конфликти много. На мен поне не ми хрумва нещо друго.

                      Comment


                        понеже ме рзбихте с предишните снимки за това се опитвам да ви поизмъча този път за да избия малко комплекси......
                        предполагам разковничето е в униформите,не в оръжието.....ясно е че не са натовски войници...загледайте се в облеклото...

                        Comment


                          Е, това е ясно (че не са НАТО-вски), на мен ми заприличаха на съветски униформи. Сега си прехвърлям из главата разни конфликти в този период, в които може да участва съветско оръжие, но това са почти всички. Може би е някъде в Африка (такива конфликти там има достатъчно), но лицата не се виждат и е трудно да се познае. А за униформи - не разбирам много (особено пък по-нови). Други ще трябва да познаят.

                          Comment


                            добре нека да чуем още предположения,ако не ще дам по-силен жокер.......и пояснявам че става въпрос за война а не за битка...

                            Comment


                              Виетнам някой споменавал ли го е относно тази снимка?

                              Ако в Корейската война е рано за тези АК-47, и щом Афганистан, Чечня и Босна са прекалено късно, като изключим конфликтите в Близкия Изток, то остана единствено Виетнам да е използвано руско оръжие от подобен на снимката порядък.
                              GOTT MIT UNS!

                              Comment


                                peterpetroff, Нещо не ми се вярва във Виетнам да са използвани такива гаубици, а и имам смътното усещане, че униформите им изглеждаха различно. Но за другото не си прав, остават доста конфликти. Първо, разни африкански събития (обаче ми се струва малко вероятно, макар че ако са по към 80-те години не е изключено) и, второ, Ирано-иракската война е добър кандидат (тогава това трябва да са иракски артилеристи - въобще не се сещам как им изглеждат униформите обаче).

                                Comment

                                Working...
                                X