Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агент Пикадили

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Качвам тук нещо, в което може добре да се види сачмата.

    http://www.youtube.com/watch?v=T0zxU6Rj1uI

    Шест части е филмчето, вие си ги изгледайте всичките.
    В момента нямам време за повече.

    Comment


      #62
      кало написа Виж мнение
      под доказателство разбирам установяването на такъв факт, който да е достатъчно убедителен в установяването на причинно-следствена връзка, сочеща, че:

      - Георги Марков е убит (демек - насилствено е причинена смъртта му от друго лице/лица, дори и без да установяваме формата на вина)
      - убит е от агент на ДС (демек от човек, свързан с българската Държавна сигурност, получаващ пари и задачи от нея)
      - че убийството е по поръчка на ДС (демек, че ДС е заповядала и целяла убийството)

      чакам факти.
      Сачмата е намерена в бедрото на Марков от мед. екип, снимана и изследвана милион и осемстотин хиляди пъти - това е неоспорим факт!
      Но с фактите до тук.
      Доказателства кой е извършителя, кой е поръчителя няма...наистина...е трябва малко да се замисли човек, но замислянето не е доказателство, я...
      Факт е, че дисидентите падат, като круши в Англия...Марков сачма в бедрото...Литвиненко отнесе конска доза полодий...

      Полевия командир Хатаб получи писмо /опипа хартията/ и падна, като ударен с парен чук...

      Сега моята теза е че това го правят западните служби за да злепоставят руските такива...

      Доказателства има ли някой срещу тезата ми???
      Повтарям!
      Има ли някой доказатества срещу моята теза?

      И моля без параноидни шизофрении...може да допусна, че провидението наказва враговете на Русия...ама не повече...

      п.п. Да допълня...Русия официално обявява, че терориста Хатаб е ликвидиран със спец операция.

      Но откога признаването на нещо е доказателство!

      Може да е чиста дезинформация... ми ако следваме логиката на Кало има ли документи доказващи тази спец операция...
      1. Филм /подложен на експертиза/ и показващ изготвянето на въпросното писмо, писмените заповеди за започването и провеждането на операцията...
      2. къде са МАТЕРИАЛИТЕ???
      3. МИ НЯМА ГИ!
      4.Логично-уравновесеният ум не би приел тази операция за чиста и доказана еднозначно истина...
      Last edited by Fil; 18-09-2008, 14:29.

      Comment


        #63
        Не забравяйте и отравянето в същия стил на Виктор Юшченко. Човекът оцеля случайно, но какво ли щеше да стане, ако не беше оцелял? Русия-ЕС, САЩ - Русия-Грузия ряпа щеше да яде.

        Comment


          #64
          ъъъ, има разказ на агента на ФСБ, внедрен сред най-приближените на Хатаб, който е достави отровата. не в хартия, а в храна. признаването, или по-скоро хвалбата на ФСБ за тази операция е с по-сериозна доказателствена тежест - все пак те те са страната с мотив, средства и опит за осъществяване на акцията. те открито са поставили смъртта на Хатаб (полеви командир кво ше да рече, аз викам - терорист с оглед на доказанато и признато от него неколкократно участие в терористични акции на територията на РФ) като своя цел.

          Литвиненко - полоНий. освен това не е дисидент.


          Но откога признаването на нещо е доказателство!
          самопризнанието винаги е било доказателство. но не решаващо, ако не съответства на останалата част от доказателствения материал.

          Comment


            #65
            случайно прелитащ написа Виж мнение
            Не забравяйте и отравянето в същия стил на Виктор Юшченко. Човекът оцеля случайно, но какво ли щеше да стане, ако не беше оцелял? Русия-ЕС, САЩ - Русия-Грузия ряпа щеше да яде.
            Виж сега...отиваш прекалено далеч и ти...Не оспорвам на никой правото да се разправя подобаващо с враговете си.
            Гледал ли си как роденият в Йордания наемник Хатаб разстрелва за удоволствие пленени руски бойци ??? После кланета и т.н.
            Е какво е това?
            Доста го бавиха...ако зависи от мен бих дал заповед за удар с тактически ракети просто толква ми е акъла и го казвам напълно сериозно!
            После, като Кало ше питам и повтарям има ли някой доказателства, че съм дал заповед да унищожа 8 села ?
            Ама да не се мрънка, а да се ПОСОЧАТ! Причинно-следствените връзки също!
            В заключение правото е на силата...ама да сме по-умерени в наглостта...предлагам...

            Comment


              #66
              Фил, малко поомесваш понятията и категориите.

              Убийствата на Георги Марков, Литвиненко са ПРЕСТЪПЛЕНИЯ.
              Ликвидирането на Хатаб е, напротив, изпълнение на закона, а не нарушаването му.

              но с последното си завихряне темата пак се отдалечи от това, за което е.

              Comment


                #67
                кало написа Виж мнение
                Фил, малко поомесваш понятията и категориите.

                Убийствата на Георги Марков, Литвиненко са ПРЕСТЪПЛЕНИЯ.
                Ликвидирането на Хатаб е, напротив, изпълнение на закона, а не нарушаването му.

                но с последното си завихряне темата пак се отдалечи от това, за което е.
                Законите, понятията и категориите, Кало са си омесени и винаги относителни...като всичко впрочем...
                Ако цъфне тук еди чеченец ше поиска ДОКАЗАТЕЛСТВА защо убийството на бореца за свобода Хатаб да е изпълнение на закона?

                После ше се появи опонент и точно по темата ше каже, че ликвидирането на изменника на Родината Г. Марков е именно изпълнение на тогава действащите закони от НК на НРБ.

                И ще покаже доказатества...НК от онова време...е за да се изпълни смърна присъда трябва да има съд и влязла в сила присъда ама стават и пропуски...

                Comment


                  #68
                  Fil написа Виж мнение
                  ...Гледал ли си как роденият в Йордания наемник Хатаб разстрелва за удоволствие пленени руски бойци ???
                  О, не е за удоволствие. На глава организацията на Бен Ладен изплаща стабилна сума от порядъка на милиони.
                  Целта е показно да се демонстрира безсилието на съответната страна. Такива са случаите с отвличания и убийства на посланици, служители и обикновени хора в Ирак, Чечня и другаде. Затова и всички случаи са прилежно документирани и показвани. Жертвите нямат никакъв шанс. Освен ако тяхната държава не се съгласи да плати повече. Мисля, че е имало такива случаи, друг път хората са били освобождавани по други съображения, напр. размяна с ислямистки затворници, както стана в един от последните случаи в Ирак с италиански журналист.

                  Но това, за което говорим, е друга работа.
                  Сещам се за информация, че съветските служби прилагали върху враговете зад граница вещество, при вдишването на което се получава сърдечен пристъп и което не оставя следи в тялото.
                  Нямам док-ва и източници - просто неща, видяни по разни предавания и запомнени.
                  Където е текло до 70-те години явно пак е започнало. Политиката без завеси е сложно нещо!

                  Comment


                    #69
                    НК от онова време
                    Фил, спри да се излагаш по теми, от които, видно е - бъкел не разбираш

                    Comment


                      #70
                      Местя темата, дотам докъдето я докарахте - до форум Общи приказки.
                      We don't see things as they are, we see them as we are
                      ---Anais Nin----

                      Comment


                        #71
                        кало написа Виж мнение
                        Фил, спри да се излагаш по теми, от които, видно е - бъкел не разбираш
                        A къде са доказателствата, че се излагам?
                        1.Посочи ги!
                        2. Под номера!
                        /техническа сбъркана буква д или н или къде точно е била отровата не променя смисъла на тезите ми...просто опитах да следвам логиката ти буквално и прогнозирам, че след около още 3-4 постинга ше стигнем до плътни абсурди...
                        п.п.Изобщо, Кало с доказателствата които потърси неколкократно и найсточиво...няма начин темата да не я преместат или затрият...ше видим до къде ше я докараме...

                        На глава организацията на Бен Ладен изплаща стабилна сума от порядъка на милиони.
                        Ако се даваха милиони за главата на руснак русите ше са на изчезване...това е абсурд...

                        Comment


                          #72
                          вкарването на разговора в инфантилщини не е основание да ти отговарям. Ако приемаш която и да е теза първосигнално и все още не си осъзнал смисъла на думичките, не съм човекът, който ще ти помага в този, очевидно, безнадежден за теб процес.

                          Comment


                            #73
                            Хайде по-сериозно. Въобще има ли смисъл от тази тема още?

                            Comment


                              #74
                              gollum написа Виж мнение
                              Хайде по-сериозно. Въобще има ли смисъл от тази тема още?


                              Уважаеми Голъм, според мен смисъл от подобна тема имаше и има. Защото е на път да се постигне доста по-голяма степен на яснота по случая с убийството на Георги Марков, благодарение на усилията на един човек, който е взел присърце този случай. Бих казал, че той е последователен и смел в тези си усилия и най-малкото успя да предизвика разгорещен дебат по въпроса, плод на което беше новото насочване на общественото внимание към делото и дори подмяната на досегашните следователи. Този човек не е "професионалист" следовател, не е детектив, но съумя да стори нещо подобно на онова, което на запад наричат разследваща журналистика. Може да е имал за цел и да стане известен, незнам. Да, книгата му широко се рекламираше от определени медии, излизаше на части в определени вестници. На места ми се струваше, че той даже предпоставя определени заключения, преди да ги е доказал. Но в крайна сметка куражът му да извади на бял свят сериозно насочващи улики към евентуалния убиец на Марков - агент Пикадили, документите по награждаванията на агента от българските тайни служби, спечелването на делото срещу НРС за предаването на досието "Пикадили", за да стане то достояние на обществеността - всичко това намирам, че са забележителни постъпки на Христо Христов. Какъвто и да е той като политически убеждения, като личност и т.н. Омразата или завистта на някои (включително негови колеги) не ме впечатляват особено - това е нещо естествено и няма отношение към разследването на Христов.
                              А в центъра на това разследване е лицето Ф. Гулини. Целият тласък по тази следа, който бе предизвикан ме накара да пусна тази тема. Точно това беше замисълът - да бъдат разгледани документите, да се запознаем с тях, включително и не само от този форум - защото би ми излязало скъпо да сканирам приложенията на документи в книгите на Христов. След което да се обсъди към какво насочват тези документи и да се опитме да направим свои умозаключения, възоснова на тях, в случай, че тези на Христов не ни допадат. Или пък да ги допълним с по-съществени изказвания.
                              Така че не мисля, че темата заслужаваше да отиде в съседство до теми като "Някой знае ли кой е Петко багера?". Уваженията ми към Дибо, но вместо да констатира в какво "сме превърнали" темата можеше да се намеси преди срутването на нивото почти до дискусийте във форумите на "Дневник". Някои потребители, които тихомълком вече признаха, че става дума за убийството на Георги Марков отдавна трябваше да се преместят не в "Общи приказки", а направо в "Майтапи" с ритмичните си "показателства" на неосведоменост. Тогава може би щяхме да продължим с останалите да си опонираме по въпроса кой е убиецът и откъде е бил вербуван, но нямаше да си губим времето с елементаристики от типа "Убийство не е доказано".
                              Ако искаш заключи темата, защото не знам какво кой знае колко конструктивно може да се каже по нея под титула "Общи приказки".

                              Edit - Dibo: Ако имаше "по-съществени изказвания" щях да продължа да се опитвам да модерирам темата. Но за съжаление във форума очевидно е пълно предимно с първосигнално реагиращи потребители, убедени в своята правота. Нямам нищо против те да си обсъждат помежду си всевъзможни теми, но в съответния форум.

                              P.S. Модераторът не е главен редактор, че да отговаря за качеството на написаното в темата. Всяко мнение си е отговорност на съответния потребител и функция от неговото интелектуално равнище и култура .
                              Last edited by dibo; 19-09-2008, 13:57.

                              Comment


                                #75
                                Ако искаш заключи темата, защото не знам какво кой знае колко конструктивно може да се каже по нея под титула "Общи приказки".
                                И аз така мисля, та съм съгласен. Ако някой реши, че има нещо смислено да напише по нея, то да ми пише на ЛС, за да преценя. А може би е най-добре да пише на Дибо и ако той прецени, че има за какво, да върне статута на темата в неговия раздел.

                                Comment

                                Working...
                                X