Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Всъщност Одзава последно води тази игра: http://forum.boinaslava.net/forumdis...B1%D0%B8%D1%81
    Като гледам - бая отдавна е било, преди 8 години.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      Dinain написа Виж мнение
      Аз съм във форума от 2006 г. само съм чувал за легендарния конфликт Гоги-Одзава. Той (Одзава) и тогава вече пишеше рядко, а да модерирано - хич. Последните години е писал само по 2-3 поста в някакви форумните игри и толкова.
      хм? чак легендарен? аз да съм му казал че е леке, той да се е показал като такова и да ме е баннал за половин година. След която аз не съм и писал особенно защото покрай работата ми се запознах с хора които това работят и/или имат достъп до разни архиви и с които е безкрайно по-интересно да си говори човек, и дори д акажем ако споделя нещо която те с ами показали тук ми скачат разни болни тролчета.А за тази снимка тук сума неприятности си навлякох...смешното е че от този форум снимиката плъзна по руските форуми (от където и моите хора разбраха) и беше много забавно да се чете.
      Големият панаир по онези времена беше с Ройтер, за който 2-3 само знаеха че първо с епознавахем извън форумна и после го прикоткат и че всеки 5 поста тука завършваха с 20 мин телелфон да се доизясним...което ме подсеща че трябва д аму се изхваля каква книга ми дойде вчера......Д9 2006? вярно...мен ми се върти спомен за една форумна среща до университета.

      Comment


        messire Woland написа Виж мнение
        Предложените тук в тази тема модератори мен лично не ме устройват, като съдя по форумните им изяви.
        Доколко следиш отблизо форума в последно време? Цялата тема е гротеска, тъй като не я възприемате насериозно. Защо въобще пишете в нея?


        mechoka написа Виж мнение
        ...
        Мечо, не се обиждай(пък ако искаш се обиждай, дреме ми на шмайзера), но от твоят тип ме е страх най-много. Щастлив собственик си на богат вътрешен свят(жалко че не се познаваме на живо), който нямаш търпение да споделиш с форума. И като пластелиново парче от пъзел, можеш да го нагодиш на всяка тема. Обаче ако във всяка тема се натворят в напоително количество постове с филосовско-оборна закваска, аз ще спра да пиша в нея, или да я чета. Липсава информация. Ти би ли чел този форум ако мненията в него са преобладаващо твой тип?
        Нали разбираш че като влизам в този форум, не е за да се информирам дали ебеш жена си в 4 сутринта и да се възхитя как хубаво навръзваш изречения?
        Last edited by Amazon; 28-05-2016, 19:56.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Amazon написа Виж мнение
          Доколко следиш отблизо форума в последно време? Цялата тема е гротеска, тъй като не я възприемате насериозно. Защо въобще пишете в нея?
          Следя го, всичките теми малко или много. Най-малкото ги преглеждам. Така че да, определено имам мнение.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            Аз бих предложил Амазон* и Ник*, ако имат време разбира се


            * Водка пия :-)
            Сънят е слаб заместител на кофеина!

            Comment


              ValBo написа Виж мнение
              Аз бих предложил Амазон* и Ник*, ако имат време разбира се


              * Водка пия :-)
              Подкрепям*

              *Пия основно бира и вино (червено, бяло и розе), по-рядко ракия, ром, уиски, коняк, лятно време джин и мента, но и на водка не се назлъндисвам. В краен случай и мастика няма да откажа.

              Comment


                ValBo написа Виж мнение
                Аз бих предложил Амазон* и Ник*, ако имат време разбира се


                * Водка пия :-)
                На Ник съм му предлагал, но той е доста зает; както и да е, той така или иначе ще ти отговори.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  Извънредно съм поласкан от мнението ви за мен, но действително съм доста зает с Gunboards. Колкото свободно време имам го използвам за четене и за публикуване на оръжейни теми тук. И от време на време някой руски цитат, колкото да разроша перушината на неколцина.

                  ПП. Пия "Руски стандарт", златен етикет. Със съответното мезе и в подходяща обстановка.
                  Attached Files
                  Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                  A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                  Comment


                    . Пия "Руски стандарт", златен етикет.
                    Ха, току-що допих такава бутилка . От Путин директно (за радост на форумните фило-фоби).
                    Иначе, въпреки противопоставянето по най-различни, най-вече - напълно измислени или въображаеми причини, между част от форумните участници, именно в спора е животът на един форум - обмяната на мнения и аргументирането им. Иначе, няма смисъл, наистина.
                    Получавал съм заслужени, и не толкова, банове тук, но все пак - това е едно от малкото места, където все още цивилизованият спор/диалог е възможен - на теми, както настоящи, така и исторически.
                    Ся се каня още на това, донесено от брачеда от LA:
                    Click image for larger version

Name:	IMG_1377.jpg
Views:	1
Size:	672.0 КБ
ID:	553326

                    Но, ако някой иска да се борим, съм готов:

                    Click image for larger version

Name:	IMG_1096.jpg
Views:	1
Size:	508.0 КБ
ID:	553325
                    Attached Files
                    Last edited by кало; 29-05-2016, 00:46.

                    Comment


                      кало написа Виж мнение
                      именно в спора е животът на един форум
                      Точно така, нужни са спорове, дискусии, несъгласие, плурализъм. Спокойна е само блатната вода.

                      И като стана дума за плурализъм, ето как го практикувам аз (че да не ме обвиняват в сляпо русофилство) :
                      Attached Files
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        Amazon написа Виж мнение
                        Мечо, не се обиждай(пък ако искаш се обиждай, дреме ми на шмайзера), но от твоят тип ме е страх най-много...
                        Няма от какво да се обиждам от написаното,а и не се обиждам лесно.Не отричам че си падам малко лаладжия,но гледам да е с мярка.А и тук все пак е раздел "Общи приказки"-да се сърдиш че в него има спам е все едно да се сърдиш че има вода в морето.Тук може човек и да се разпищоли малко повече.А за всичко останало си има модератори-ако някъде прекаля с общите приказки-да трият.
                        Колкото до секса-и секса както и всичко останало има място във форума,погледнат през призмата на историята.От всички революции които са се случили през последните 3века-най-голям отпечатък върху човечеството е оставила не Френската,не Октомврийската,не Иранската,а Сексуалната революция.
                        В крайна сметка тия неща са история...Ако не военна,то поне история са със сигурност.И понеже горе се изказа мнение че форумите се изчерпвали след един момент в който нямало вече за какво да се говори.Не,не е така-изчерпват се хората,тематиката не се изчерпва.А отделно и някои неща ако да са много важни за историята,то не са толкова важни за участниците тук,които в немалка част ги интересува геополитическото злободневие,филствата и фобствата им и т.н.
                        А ми кажи колко теми има във форума за:
                        -Доколумбова Америка.
                        -Сексуалната революция.
                        -Движенията за изборни права на жените от началото на века.
                        -Възхода на феминизма след това през втората половина на 20ти век.
                        -Хипи движението.
                        -Майските събития във Франция 68ма.
                        -Възхода на новото ляво-Франкфуртската школа,Маркузе,Фром.
                        -Движенията за права на чернокожите в САЩ от втората половина на 20ти век.
                        -ЮАР през втората половина на 20ти век.
                        -Тероризма през 70те.
                        -Ватикана през 70те и началото на 80те.Оставям атентатът настрана,за него си си е нужна съвсем отделна тема,но там има доста събития и освен него.
                        -Сивите вълци.
                        -Турция от края на ВСВ до последния преврат.Айде да спазим 20годишното ограничение...
                        -Епохата на застоя.
                        -Надпреварата във въоръжаването.
                        -Юговойните.За тях поне има тема,но и има още бая какво да се спомене...
                        -Светската ядрена програма.
                        -Хрушчов.
                        -Ирак на Саддам и баасизмът по принцип.
                        -Египет след ВСВ.
                        -Великите географски открития.
                        -Борбата за Полюса от началото на века.(не,това не е само география,има си и достатъчно история там).
                        -Една история на рока дори да вземеш...
                        За история на науката и откритията да не говорим-там колко са дисциплини и открития само през 19-20век-цял раздел може да се напълни...
                        Е виждаш колко благодатни теми има,сещам се и за още много.Все неща по които могат да се изпишат доста тлъпсит теми и ако не друго-човек да научи нещо любопитно...
                        Не всичко в историята на човечеството е свързано с дрънкане на оръжия...Да не кажа че тия тихите неща,случили се без много залпове оказват далеч по-голямо влияние върху човешката цивилизация отколкото това кой бил спечелил една война.В крайна сметка във форума не е проблем да се обсъжда историческа тематика,която не е военна,нали!?
                        Ама не-хората ги не вълнуват тия неща.Те им е важно кой ще го извади по-голям в Сирия-Путин или Обама...
                        Last edited by mechoka; 29-05-2016, 04:21.
                        Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

                        Comment


                          mechoka написа Виж мнение
                          А ми кажи колко теми има във форума за:
                          -Движенията за изборни права на жените от началото на века.
                          -Възхода на феминизма след това през втората половина на 20ти век.
                          Напълно съм солидарен с теб, липсват много теми. Колко теми има за пистолетите на Рудолф Фромер? Ни една. А те са много интересни. Налага се да ги илюстрирам:

                          Снимка ¹1 - Фромер М1912 (инградиенти за облак, арменски коняк, пастърма, луканка и врат)
                          Снимка ¹2 - Фромер 37М (мастика и суджук, Лахти и Смит & Уесън)
                          Снимка ¹3 - Фромер М1912 разглобен. Абсурдно сложна конструкция с дълъг ход на цевта.

                          Attached Files
                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment


                            Nick написа Виж мнение
                            ... че да не ме обвиняват в сляпо русофилство) :
                            Австроунгарофил, такъв ! Приемай предложението !

                            Comment


                              Todor Pavlov написа Виж мнение
                              Австроунгарофил, такъв ! Приемай предложението !
                              Приемам, че съм австроунгарофил... mea culpa!
                              Attached Files
                              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                              Comment


                                Nick написа Виж мнение
                                Напълно съм солидарен с теб, липсват много теми.
                                Бъзикаш се ти със суфражетките и феминизма ама бая отражение имат върху съвременния свят.И скоро САЩ за добро или за лошо след изборите ще се запознае с едно от тях.Не че съм поддръжник на такива неолевичарски движения,имеется хас-мъж съм все пак...
                                Новото ляво,Маркузе и Фром,отделно Хъксли и Оруел се превъплащават всеки ден наживо във съвременния свят.Та ако искаме да разберем защо е той такъв какъвто е днес,няма да е лошо да пообсъждаме и по-отдалаче нещата именно покрай въпросните четирма люде.А и там материята е малко по-философска и отдалечена назад във времето,така че може политиканите да им е скучно и да не замърсяват толкоз.
                                Разбира се и оръжието.Там се не меся,щото съм невежа в тая област и си го признавам.В най-долните три раздела съм само Read Only.Имам един приятел,който беше един от основните инж-конструктори на...абе на един завод за мелнички за чер пипер по нашия край,човек доста ерудиран.Тряя кат го видя да му пусна мухата за тоя форум да се регистрира-определено има какво да се научи от него,щот бая мелнички са му минали през ръцете.Даже по едно време гърмя пусти завод,щото много ни лют пиперят...За което може да се приказва свободно де,щот там нещата знаеш как са...Но пък и има и приватни методи за комуникация и форумни сбирки...
                                Мисълта ми е че теми за разговор-бол.Библиотека е сайта,да-ама са засегнати едва ли има и 10% от тематиката.
                                Кво имаме,една ВСВ,прабългарите и съвремие.Всичко останало е споменато тук-таме с тема-две но още бая пачи пера има да се изтъркат по тия въпроси...
                                Уф,ай наздраве и лека!Че на вас се смея ама и аз прописах в четири нощес.С къвто се събереш-такъв станеш.
                                Па твоята е простена че си на другия край на светът.
                                Last edited by mechoka; 29-05-2016, 05:01.
                                Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

                                Comment

                                Working...
                                X