Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    О, има - то е част от форумния софтуер. Споменавано е и по-рано в темата. Идеята е, че всеки с модераторски права след като прочете рапорт за мнение или когато види мнение, което според, него нарушава правилата, може освен да редактира или изтрие мнението, да даде "наказателни точки", като изборът е между една или две (доколкото помня). Всяко подобно наказание трае един месец. За една точка нищо не се случва, ако получиш наведнъж две точки или пък ти се натрупат две, получаваш автоматичен бан за две седмици. Поне сега е настроена така, по-рано имам чувството, че трябваха повече точки, но може и да греша. Повече от половината банове (по спомени) са резултат от това - някъде си получил една точка, другаде - друга и се стига до тази ситуация.
    В конкретният случай си получил две точки за оня пост (репортнат няколко пъти от различни потребители).
    Това е.

    Comment


      Предлагам същите строги форумни мерки да се вземат и по отношение на американофилите,зеленофилите и прочие фенове на тероризма и ислямизма.Като ще се тъпче нашмърканото русофилството,да се тъпче и нашмърканото американофилството!

      Comment


        Ясене, в случая мярката е резултат от това, че трима потребители едновременно са докладвали един и същи пост на кало. Т.е. ако искаш подобни мерки, най-малкото докладвай всеки пост, спрямо който (и чийто автор) смяташ, че е необходимо да се вземат мерки. Няма гаранция какво ще се случи, но ако модераторът прецени, може да цензурира или дори изтрие поста, а ако провинението му се стори достатъчно, може и да сложи на автора някоя наказателна точка (навремето и аз съм сглагал по някоя и дурга наказателна точка: по лична преценка, трябва бая да ти е писнало от някого, за да го направиш; от друга страна, навремето прагът беше различен и май трябваха поне три, ако не и повече точки за автоматичен едноседмичен бан, т.е. най-често слагането на една точка нямаше никакъв реален ефект). Особено ако няколко души докладват един и същи пост. Разбира се, един поглед към темата с доклади показва, че не рядко докладите нямат никакви последици, а докладите, които водят до наказателни точки не са много. Но никога не се знае.
        Впрочем, активните модератори да си кажат как преценяват. Макар че имам съмнения, че, да речем, на Динаин могат да му сложат наказателна точка - дори и Торн (или пък на мен, ако е за въпрос: не че съм се отпускал да троля напоследък, но ако реша да го правя).

        Динаин написа
        Сега пък съм бил знаме. Никакво знаме не съм, най-много байряче.
        Ти сам си знаеш, но въпросът е, че така те виждат част от потребителите, според мен.
        Дето имаше едно романче, развейте още знамена . Шарено да стане.

        Comment


          Dinain написа
          Не, но си близо - възхвала на Империята/The New Order

          ПП Русофобска система
          Хахааа, не. Беше някакъв постинг срещу мрънканията срещу новия епизод 7. Вярно - ползвах там някои епитети като "инфантилни" например, ама бан от две седмици за това ми е ту мач . Ти добре знаеш, че беше се разписал по темата.

          Comment


            Разчистих темата. Оплакваният по принцип до нищо няма да доведат. Останалото е съвсем простичко и ясно - всеки си пише каквото го интересува и не се опитва да дразни нарочно останалите. Опитите за провокиране, тролене и т.н. в крайна сметка до добро няма да доведат.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              И къде са моите опити за провокиране, тролене и т.н., господин модератор, та не мога да пиша в "Модерна епоха и съвремие"? Ето какво ми съобщавате, когато се опитам да пиша там, ще падна от смях:
              "Vassiln, нямате право на достъп до тази страница. Причините за това може да са:

              Вашата регистрация може да няма необходимите права за достъп до тази страница. Може би се опитвате да промените нечие чуждо мнение, да влезете в административна или друга привилегирована система? Проверете форумното Ръководство за Потребителя за справка относно правата Ви на достъп.
              Ако се опитвате да пуснете мнение, администраторът може да е деактивирал Вашата регистрация, или може би още не сте я активирали?
              Новите регистрации нямат права за писане в продължение на първите 7 дни след активиране!
              "
              Иначе благодаря за разчистването, освен заяжданията на двама-трима, и моите въпроси са изтрити. Пак ще го пиша - ако отговориите са толкова поверителни, пишете ми на лично съобщение.

              Comment


                vassiln написа Виж мнение
                И къде са моите опити за провокиране, тролене и т.н., господин модератор, та не мога да пиша в "Модерна епоха и съвремие"? Ето какво ми съобщавате, когато се опитам да пиша там, ще падна от смях:
                "Vassiln, нямате право на достъп до тази страница. Причините за това може да са:

                Вашата регистрация може да няма необходимите права за достъп до тази страница. Може би се опитвате да промените нечие чуждо мнение, да влезете в административна или друга привилегирована система? Проверете форумното Ръководство за Потребителя за справка относно правата Ви на достъп.
                Ако се опитвате да пуснете мнение, администраторът може да е деактивирал Вашата регистрация, или може би още не сте я активирали?
                Новите регистрации нямат права за писане в продължение на първите 7 дни след активиране!
                "
                Иначе благодаря за разчистването, освен заяжданията на двама-трима, и моите въпроси са изтрити. Пак ще го пиша - ако отговориите са толкова поверителни, пишете ми на лично съобщение.
                Както беше писано и в тази тема и също така както пише в съобщението в модерния раздел: не всеки има право да пише там. Преценката е въз основа на мненията на потребителя за периода, предшестващ въвеждането на новите правила за писане в раздела. Толкова.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  Благодаря, второто изречение от отговора съдържа информация, която досега не ми беше съобщавана. Не знам какво значи "преценка въз основа на мнения" за някакъв период, нито колко дълъг е бил този период, но беше хубаво да го напишете и в съобщението до "наказаните", което излиза, когато се опитаме да пишем. Така че тези, които:
                  не сте нови,
                  не се опитвате да промените нечие чуждо мнение,
                  не се опитвате да влезете в административна или друга привилегирована система,
                  администраторът не е деактивирал вашата регистрация,
                  или сте я активирали успешно,
                  не сте с нова регистрация (до 7 дни след активиране),
                  и най-важното - не сте тролове,
                  вече може да сте спокойни, ако сте като мен - без права да пишете в модерния раздел. Всичко е наред, преценено е от някой въз основа на периода "от преди".
                  Всичко разбрах, а вие?

                  Май беше по-лесно или искрено някой да напише "Абе не ме кефиш и това е!".
                  Така ли е, Някой?

                  Comment


                    Не се коси. Приеми че в случая те третират като най-долна безправна рая.

                    Между другото, може и да бъркам, но имам чувството, че и тук яко е трито. То щом човек вече не може и се оплачи......почва не да мирише, а направо да смърди на тоталиризъм.

                    П.П. За тия, дето са от Пловдив и района поне има алтернатива - на ул. Турист ¹ 2 се намира арменската църква Сурп Кеворк, та могат да ходят да се жалват на арменския поп.

                    Comment


                      vassiln написа Виж мнение
                      Благодаря, второто изречение от отговора съдържа информация, която досега не ми беше съобщавана. Не знам какво значи "преценка въз основа на мнения" за някакъв период, нито колко дълъг е бил този период, но беше хубаво да го напишете и в съобщението до "наказаните", което излиза, когато се опитаме да пишем. Така че тези, които:
                      не сте нови,
                      не се опитвате да промените нечие чуждо мнение,
                      не се опитвате да влезете в административна или друга привилегирована система,
                      администраторът не е деактивирал вашата регистрация,
                      или сте я активирали успешно,
                      не сте с нова регистрация (до 7 дни след активиране),
                      и най-важното - не сте тролове,
                      вече може да сте спокойни, ако сте като мен - без права да пишете в модерния раздел. Всичко е наред, преценено е от някой въз основа на периода "от преди".
                      Всичко разбрах, а вие?

                      Май беше по-лесно или искрено някой да напише "Абе не ме кефиш и това е!".
                      Така ли е, Някой?
                      Ми аз периода "отпреди" ти го помня и в сирийската тема участието ти се свеждаше до емоционални постове с русофилски и проасадистки напъни. Не я чета въпросната тема от отдавна,но честно казано тогава когато я четеех не съм запомнил с нещо стойностно да си допринесъл в нея... А повечето ти постове и хващаха пепел.
                      Ся,разбирам че светът ти е крив заради това че някой в интернет е написал нещо и ти не можеш да му натриеш носът показвайки му коя е истинската правоверна религия...Но все пак-форума не е място за политиканстване.
                      За твое успокоение-и аз не мога да пиша в "оня" раздел.В знак на протест отивам след малко да се хвърля гол в банята.
                      Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

                      Comment


                        Stan написа Виж мнение
                        Не се коси. Приеми че в случая те третират като най-долна безправна рая.

                        Между другото, може и да бъркам, но имам чувството, че и тук яко е трито. То щом човек вече не може и се оплачи......почва не да мирише, а направо да смърди на тоталиризъм.

                        П.П. За тия, дето са от Пловдив и района поне има алтернатива - на ул. Турист ¹ 2 се намира арменската църква Сурп Кеворк, та могат да ходят да се жалват на арменския поп.
                        Бяха изтрити голямо количество лични нападки между участниците в дискусията (главно от вчера вечерта, 10-12 мнения, повечето от ред-два). Вероятно се забавляват, но все пак идеята на тази тема е друга
                        Може и на лични съобщения да го правят.
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          Военен форум уж, уж корави мъже пишат, а тук цари хленч и женски сълзи...

                          Comment


                            Мечок,
                            Радвам се че изобщо ме помниш "оптреди", то и аз не помня какво толкова съм писал тогава - вече е 20 страници назад. Но наистина много ми е мъчно, че не мога да му натрия "носът" на този, и да му обясня за "истинската религия". Добре си ме разбрал, по-добре отколкото някога изобщо ще се доближа до повърхността на проблематиката... Но щом каза, повече спирам да политиканствам. Но обещавам, сега ще отделя една вечер да видя какви са ми били "напъните". Човек като се изчете след време и на трезво, и наистина може да оцени нещата по-обективно. Пък и ти пробвай утре.

                            Comment


                              "Военен форум уж, уж корави мъже пишат, а тук цари хленч и женски сълзи..."

                              А в "оплакванията и препоръките" (виж заглавието на темата, в която сме) какво да пише, хвалебствени поздрави и благодарности вероятно? Или да пеем маршове?
                              Едит: Да не би да имаш предвид, че ще е по-военно и мъжествено да се псуваме?
                              Last edited by vassiln; 24-04-2016, 23:23.

                              Comment


                                Да беше вложена всичката тази енергия в някоя нова историческа тема... Аз все се каня да изровя нещо ново за замбураците, но все не ми остава време.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X