Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Имам предложение мненията в темите да се направят с възможност да показва Одобрение и Неодобрение от регистрирани потребители , може би с непомалко от 100 коментара в темите и форума ( или друга бройка ). Нещо като харесвания ( и нехаресвания ) и списък с тези "ЗА" "Против" .

    Comment


      Подкрепям Ако може да е по-шаренко

      Comment


        Кухулин написа Виж мнение
        Подкрепям Ако може да е по-шаренко
        Не е нужно да има кич , само като инфо. .

        Comment


          iasen ianakiev написа Виж мнение
          peshev2000 защо мислиш,че темата за Сирия е станала затворен фен клуб?
          Ясене, съфорумци, и моето впечатление е като на Пешев2000, за съжаление. Явно целта беше да се фитрират тролове, но определено не се смятам за трол (ако някой мисли обратното моля да се аргументира).
          И така гледам хора с регистрация от примерно една година, и под 100 мнения тук, да пишат в сирийската тема, но аз нямам тази привилегия. ОК, добре, но поне ми обяснете защо? Ако е на някакъв принцип, кажете го какъв е, за да не се чудя. А ако е въпрос на лични симпатии - не се срамувайте, споделете! Като сложихте блокировката, имаше указание да пишем на модераторите, ако искаме права. Два-три дни по-късно Торн сложи пост да не му пишем, повтарям, да не му пишем за права. Писах на поне един модератор, но даже съобщението ми не се вижда в "изпратени". Все едно не съм го писал. Ами тогава какво да правя?
          И да използвам случая - напоследък качеството на сирийската тема наистина се вдигна, и благодаря на пишещите там. Но първо, според мен не трябваше да се блокира целия раздел, второ - вижте по-горе.

          П. С. Извинете, второто ми писмо до модераторите не е изчезнало.Не че виждам резултат де.
          Last edited by vassiln; 08-02-2016, 22:22.

          Comment


            vassiln надявам се,че въпросите не са отправени към мене,щото и аз като тебе съм един обикновен потребител на форума.Относно темата за Сирия мога да кажа,че нивото и се вдигна наистина след филтрацията.За проблемите които визираш трябва да питаш модераторите!Ако не става при Thorn,пиши на друг модератор!Ще използвам случая да призова всички следящи и интересуващи се от темата за Сирия да вземат по-активно участиев и да пишат в нея.Колкото повече гледни точки и мнения има,толкова по-добре!Щото като гледам в темата пишем 7-8 души само,а другите предимно четат.
            Last edited by iasen ianakiev; 08-02-2016, 22:39.

            Comment


              Айде,айде...Всяко чудо за 3дни.Според мене дори и с личния състав който има в момента достъп да пише в темата е само въпрос на време "да му бъде изтърван края" и пак да се почне да се пише както преди...Ще минат няколко седмици,на модераторите ще им писне и ще се получи пак "как всегда".Наченки на подобни процеси даже виждам последните 1-2дни,въпреки че я чета сирийската само по диагонал.
              Да пишат в темата в момента могат кат гледам поне 30-40души.Поне толкова са писали откак се въведоха ограниченията.
              Ако сега някой ми опре ножа на гърлото и ми каже да посоча някой от тях който може да пише без да влага емоции и пристрастия,ей Богу-нищо не мога да му отговоря щото се не сещам за такъв...Делията и Голъм може би,но те пък не пишат в темата.
              Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

              Comment


                mechoka да се пише пак "как всегда" няма да стане!Твоята прогноза едва ли ще се збъдне!А до това кой бил безпристрастен,такива тука нема!Въпроса е да не си истерично емоционален.И да те питам ти като четеш темата за Сирия,по диагонал защо изобщо даваш мнение за въпросната тема?
                Last edited by iasen ianakiev; 09-02-2016, 11:17.

                Comment


                  mechoka написа

                  Надявам се модераторите да са ограничили по същия начин и писането в нея на Ризар,Кало и Монте Кристо...
                  Не се притеснявай. Монте Кристо не може да пише повече в темата за Сирия. Но понеже той е горд и свободолюбив (пък и не обича да се вайка пред Стената на плача, считайки всичко това за анахронизъм), та надали ще прави опити да се свързва с модераторите, че да му дават нишан за писане... Монте Кристо отдавна е писал и предсказал как ще свърши войната в Сирия. То има ли и смисъл да пише, след като той от години твърди, че го разбират само и единствено интелигентните и начетени (образовани) хора. А не всички от пишещите и четящите в сирийската тема са с висок КПД на сивото вещество. За сметка на това, Монте Кристо определено разбира от Близкия Изток...


                  mechoka написа

                  Няма да коментирам че имаше постове на Ризар,Монте Кристо,Дядо Крим и т.н в които те съвсем откровено си казваха че дадена новина е партенка, но въпреки това я пускаха.На това в интернет му се вика "тролене",а в обикновения живот-"дразнене".
                  Хайде, пак Монте Кристо е виновен. Виж, Мечо, дай да се разберем - Графът (фактически) не дава почти никакви линкове, водещи към новини-партенки. Той просто не си пада по сводките. Така, че тук - с партенките от Монте Кристо - си в грешка.

                  Монте Кристо определено дразни само глуповатите хора. Ами... така излиза - да! Например той не тролеше в сирийската тема, а констатираше въпиющото безхаберие на бившият модератор Динаин по дадени въпроси[1], -----------------------, и просто никога няма да има.

                  [1] Лицето не разбира войната в Сирия, щом не знае какво означават такфиристките организации; щом не знае, че за шиитите Махди не е пророк, а имам; и т. нат. и т. нат. Лицето е един платен агент на злото, щом папагали от западни медии и се явява стожер на ислямистката пропаганда. Дали Иля Еренбург би се справил по-добре?!?
                  Last edited by Thorn; 10-02-2016, 10:58.

                  Comment


                    iasen ianakiev написа Виж мнение
                    А до това кой бил безпристрастен,такива тука нема!
                    Е ми щом чистосърдечно си го признаваш.Само да вметна че форума е за ИСТОРИЯ.Историята е наука.И макар и хуманитарна такава е една от най-точните науки измежду хуманитарните.А място в една наука за лични пристрастия няма и няма как да има.Това не е мач между Левски и ЦСКА и да се надвикват двете агитки.
                    Над 50% от новите постове всеки ден в тоя форум са с рускоезични линкове познай за какво...Тва ли е смисъла на тоя форум?Щото преди 5години не беше така.И макар и да имаше дрязги за произхода-дори и те бяха далеч по-приятни за четене и на далеч по-високо интелектуално ниво.
                    Половината от тия рускоезични линкове,да ме прощаваш ама-може да слезеш най-доле в на егера темите-има снимки на фьолкишер беобахтер-дори и те са далеч по-малко тенденциозни и едностранчиви.
                    То да ти писне да слушаш как едната страна от конфликта съставена от "маймуни-бабуини групирани във бандитски формирования от сенатор Палпатин,пардон Маккейн"(и строго забранена на територията на с едикойси указ)е вечно заобградена,на ден дава хиляди жертви изпепелени от триплазмени огньове,остъпва на ден по 500км и губи ежедневно по 5хиляди дезертьора и ехе-ехе утре ще капитулира.
                    И преди да кажеш "ми опонентите да носят и те от другото дере вода".Къв е смисъла от това нещо-освен да се превръща едно хубаво място в арена за политпропаганда и тъпи боричкания?Колко полит-форуми има в БГ интернет пространство-не може ли там,та трябва да се осере и тук!?
                    Някои хора тук сте се превърнали в някакви "интернет плюшкиновци".И къде каквото видите по бунищата на интернет пространството-бързате да го донесете вкъщи...
                    Ми кат не могат да пишат руснаците нормална статия-не им ги мъкнете тук умствените фекалии...
                    Пак казвам-преди едни 5-10 години с всичките кагета,професори,галахади и прочие-форума беше едно далеч по-високоинтелектуално място от сега.
                    Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

                    Comment


                      Да ама кагетата, професорите и галахадите бяха изгонени.


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        mechoka,пак ти казвам като не те кефи не го чети,никой не ти е длъжен точно на тебе с нищо!Не приемам критиките ти и не мисля да споря с човек,който има 5 поста на кръст,и то половината без никакъв смисъл!Това е от мен,жив и здрав!
                        Last edited by iasen ianakiev; 09-02-2016, 18:05.

                        Comment


                          Thorn написа Виж мнение
                          Да ама кагетата, професорите и галахадите бяха изгонени.
                          То хубаво ама природата не търпи празни пространства и се населиха нови...Сложи си ръка на сърцето и кажи-даваш ли един едновремешен професор за сто ДядоКрима и Ясена!? При всичката паисиева енергичност на втория...
                          Не знам,може би сте всеки ден тук и не ви прави впечатление.Аз едно известно време четеех по-рядко форума и после още с влизането ми направи рязко впечатление силния спад в нивото на дискусиите и принизяването им до някакви неприятни рабоче-крестьянски нива.Отвори някоя тема отпреди Украйна и сравнявай.
                          Не ми е работа да се меся но все пак...Форума преди години беше място в което четеех много стойностни неща.Сега понамаляха.Някои бях прогонени.Други си тръгнаха сами и силно се съмнявам заради его че ще се върнат,дори и да бъдат поканени наново.
                          Въпреки всичко си мисля-дали не е по-добре форумната управа да подхване някакви усилия да събере прашинките разпиляни от тоя форум по бгнауки,насам,натам.Вместо да се опитвате да вкарвате в правия път разни нови хора.Които нито се знае стават ли като тесто и имат ли потенциала,нито защо въобще са тук.Защото хубав форум без хубави хора не става.
                          Честно казано начина на писане и знанията на Хана,на Николай,на Албирео-няма в момента кой да ги запълни.Щот тия хора са живи,не са умрели.Ана от време на време я чета във фейсбук примерно.
                          Като казвам усилия-нямам впредвид да се тръгнат някакви патетични призиви и със сълзи и сополи "елате си обратно,какво ще правим без вас тюх тюх".Имам впредвид че навремето хората от тук се събираха къде на лекции,къде просто пиеха бира.Един-двама да се върнат към духа на форума-пак нещо ще е...Не е казано че трябва да пропишат отново,дори и само да го следят,те ако преценят и им идва отвътре-ще пропишат и отново-то насила хубост не става...
                          Щото то сега да ти се отще да пишеш даже.Ейоге-то десет пъти те пита едно и също "кат не те интересува-що пишеш тук" и репертоара му стига само дотам.Ти ако си на мое място,кво ще му отговориш!?
                          Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

                          Comment


                            Добре се дискутираше с професора, да. Наситени спорове, с много мисъл, по същество. Ама Къзъл Дели и Стан му забучиха нож в гърба, много подло

                            Comment


                              mechoka няма какво да ми отговаряш,аз нищо не съм те питал!Айде води си безмислените тиради,пък на който си му интересен да ти обърне внимание,ама се съмнявам,че ще има такъв.Аман от дървени философи като теб,дето не са написали два смислени реда във този форум,ама иначе дават акъл,без никой да му е искал.Айде стига толкова внимание към теб,щото си е чисто губене на време!
                              Last edited by iasen ianakiev; 09-02-2016, 21:06.

                              Comment


                                mechoka написа Виж мнение
                                Пак казвам-преди едни 5-10 години с всичките кагета,професори,галахади и прочие-форума беше едно далеч по-високоинтелектуално място от сега.
                                Те и шоколада така развалиха!
                                Едно време от две парчета цяла нощ не спях, а и жената с мен.
                                Сега и 3 да изям... ... жената пак се радва на здрав сън
                                А 69 големият сняг като беше - ехе...
                                Сънят е слаб заместител на кофеина!

                                Comment

                                Working...
                                X