Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    KIZIL DELI написа Виж мнение
    Добре де как по-ясно да го кажат хората, че да го разберете. Ще прилагат безкомпромистност както намерят за добре. На мен, на теб и всеки, който не е модератор общо взето не ни влиза в работата. Можем да приемем нещата каквито са или да им теглим една майна и да си ходим. Те толкова е просто.
    Абсолютно. Не разбирам какво има толкова за подсмърчане. Ясно е, че има правила. Ясно е, че те не важат за всички. Ясно е, че дискусиите в модерните теми са по-скоро нежелани. Нет широк, на който не му харесва да търси друго.
    С уважение контрол_alt.

    Comment


      контрол_alt написа Виж мнение
      Абсолютно. Не разбирам какво има толкова за подсмърчане. Ясно е, че има правила. Ясно е, че те не важат за всички. Ясно е, че дискусиите в модерните теми са по-скоро нежелани. Нет широк, на който не му харесва да търси друго.
      А бе там е проблемът, че не си търсят друго, а продължават да подсмърчат тук, да раздават съвети и да заплашват как ще си отидат и форумът ще приключи с това
      We don't see things as they are, we see them as we are
      ---Anais Nin----

      Comment


        Олеле, я отскочи от имиджа на детегледачка и виж колко хора ги няма . Не им се участваше в наддумванията, маскирани като "дискусии" ... Най-вече заради двойният стандарт, морал .

        Comment


          dibo написа Виж мнение
          А бе там е проблемът, че не си търсят друго, а продължават да подсмърчат тук, да раздават съвети и да заплашват как ще си отидат и форумът ще приключи с това
          Dibo, ако не ми отговориш на личните съобщения и аз ще напусна!
          "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
          И. В. Сталин

          Comment


            piston написа Виж мнение
            Dibo, ако не ми отговориш на личните съобщения и аз ще напусна!
            Какви лични съобщения?
            We don't see things as they are, we see them as we are
            ---Anais Nin----

            Comment


              dibo написа Виж мнение
              Какви лични съобщения?
              Тук във форума ти писах - за писалките-бомби...
              "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
              И. В. Сталин

              Comment


                piston написа Виж мнение
                Тук във форума ти писах - за писалките-бомби...
                От август е последното, което съм получил и отговорих. А иначе по темата - нямам новини от архива, затова и не съм писал.
                We don't see things as they are, we see them as we are
                ---Anais Nin----

                Comment


                  dibo написа Виж мнение
                  От август е последното, което съм получил и отговорих. А иначе по темата - нямам новини от архива, затова и не съм писал.
                  Извинявай, все пак да не кажеш, че съм се надрусал...Click image for larger version

Name:	diboman.JPG
Views:	1
Size:	53.6 КБ
ID:	548694
                  "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                  И. В. Сталин

                  Comment


                    Не го намирам. Вероятно кутията е била пълна. Обаче не пречи да пишеш отново.
                    We don't see things as they are, we see them as we are
                    ---Anais Nin----

                    Comment


                      dibo написа Виж мнение
                      Не го намирам. Вероятно кутията е била пълна. Обаче не пречи да пишеш отново.

                      Здраве да е... ти знаеш какво съм питал, а и в темата писах, ако се обади някой или твой човек ходи до архива, ще кажеш...
                      "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                      И. В. Сталин

                      Comment


                        То и аз искам да намеря отговорите, така че не съм загубил интерес по темата.
                        We don't see things as they are, we see them as we are
                        ---Anais Nin----

                        Comment


                          Уф, едно и също вече - колко, - десет години? Ако толкова страст и време се влагаха да се пише по някоя тема във форума...
                          За разговорите (ок, "дискусиите") - те са едната и много важна половина и то не според това дали някой щял или не щял да си промени мнението (едва ли целта на разговорите е тази; ако е за въпрос, аз съм си променял мнението въз основа на разговор стотици пъти в този форум и вероятно повече от десетина съм си признавал), а защото идеята е, че тук се събираме хора със сходни интереси. За да разбереш какво знаят другите хора (и какво можеш да научиш от тях) трябва да разговаряш с тях, да изложил своето мнение и аргументите му и да го "провериш" спрямо това, което другите знаят и разбират. Това е целта, поне за мен.
                          Да, има го и информационния елемент, но той е само част и то не толкова важната. В крайна сметка, благодарение на гугъл мога да намеря откъде и какво да чета по дадена тема, но след като го намеря и го осмисля, ще ми се иска с някого да го споделя и да проверя в каква степен съм прав, какви са възможните възражения и прочее. Няма как да се случи това, ако няма как и къде да се води разговор.
                          Така че проблемът не е в разговорите, проблемите идват, когато се участва в такива не с цел да се изложи/провери мнение, т.е. да се стигне донякъде, а само за да се защити позиция. Това неизбежно води до израждане на разговора в надвикване, в което троленето става основа на всяко участие. Вероятно почти всички в един или друг момент сме го правили.
                          ---
                          Проблемът не е в модерните теми като такива - същото се е случвало и с исторически теми. Едва ли има смисъл да припомням, че подобни неща ставаха около ВСВ (Резуновите дискусии), около произхода на прабългарите. Случвало се е и другаде - не си спомням всички случаи. Проблемът идва от хората, които искат да защитават определено мнение. Не да го обсъждат, проверяват, да разговарят за темата (т.е. да търсят да разберат нещо за нея в разговор с други хора,, споделящи същия интерес), а да защитават определена позиция на всяка цена. Т.е. да агитират с цената на всичко. Винаги това е било проблем в този форум и дейността на модераторите (включително, измислянето на правила) по идея е била насочена срещу това. Лошото е, че и самите ние (т.е. почти всеки, който е участвал във форума - аз със сигурност съм в тази категория) в един или друг момент изпада в същата ситуация, т.е. да защитава с пяна на уста определено мнение като позиция, вместо да го възприема като етап в търсенето на информация по темата.
                          Та, предложението ми е - вземайте се по-малко на сериозно и пишете само по темите, в които искате да научите нещо. Ако подтикът ви да напишете нещо някъде е дразнене - някой троли/обижда/напада нещо скъпо за вас, по-добре се откажете и не го правете. Хем ще си спестите време и емоции, хем и форумът ще спечели от това.

                          Comment


                            Голум, никой не е против да се трият мнения и да се гонят потребители.
                            За хиляден път се казва, че проблемът се състои в двойният стандарт.
                            Затова периодично се започва този разговор и все за това се говори. Но явно друго се чува.
                            Сънят е слаб заместител на кофеина!

                            Comment


                              За хиляден път се казва, че проблемът се състои в двойният стандарт.
                              Не, не е в това проблема - това е проблем, ако възприемаш форума като бойно поле, на което се води борба между различни разбирания за света. А проблемът, с който започва всичко, е самата представа, която описах. Основната цел на модерацията е да откаже онези хора, които мислят по този начин. Това е, просто и ясно.
                              Усещане за несправедливост се корени в тази представа - само в нейните рамки има място за тези неща.
                              А критика към модераторите винаги ще има, най-малкото от всеки, който е модериран. За него, разбира се, това събитие е несправедливо и някой друг трябва да е облагодетелстван. Нали никой не вижда какво реално е изтрито и модерирано, освен собствените му постове, затова и трудно може да оцени доколко обективна или не е работата на целия екип. Никой не вижда, да речем, колко поста на Динаин са изтрити последната седмица от "онази" тема, защото нарушават правилата. Никой не вижда кой трие постовете и затова се вика, че онзи или този извършва произвол. И после се тролства и за самия форум, и за хората, които го модерират и за собственика му, подхвърлят се разни предположенийца и прочее. А единственото, което издават е възприятието на пишещия ги за това какво според него е форума.
                              Внасянето на самата идея за "несправедливост" и "справедливост" издава корена на проблема. Тези работи нямат значение - има значение дали се обсъжда реален исторически проблем или се защитава нечия идея за това кой е крив и кой прав.

                              --
                              към Кухулин - ако можеше да водим разговор за геополитика без веднага да намесим "двойни стандарти", "крив", "прав", "добър", "лош", вероятно нямаше да има никакъв проблем да се обсъжда геополитика. Ама, хей, на, не може, емоциите веднага излизат отгоре и оттам-насетне се вика на принципа "нашата агитка да надвика вашата".

                              Comment


                                gollum написа Виж мнение
                                Нали никой не вижда какво реално е изтрито и модерирано, освен собствените му постове, затова и трудно може да оцени доколко обективна или не е работата на целия екип.
                                Никой не вижда, ако не следи темите. Хората, които следят темите, виждат тези неща достатъчно ясно.

                                gollum написа Виж мнение
                                към Кухулин - ако можеше да водим разговор за геополитика без веднага да намесим "двойни стандарти", "крив", "прав", "добър", "лош", вероятно нямаше да има никакъв проблем да се обсъжда геополитика. Ама, хей, на, не може, емоциите веднага излизат отгоре и оттам-насетне се вика на принципа "нашата агитка да надвика вашата".
                                ИМХО, проблем винаги ще има. Някой модератор, който посещава форума веднъж седмично и няма идея за какво иде реч, ще мине и ще делне нещо, щото не му харесва. След това друг ще мине и ще делне друго. И понеже няма двама модератори с едно и също виждане кво да се трие, проблема е принципно неразрешим.

                                Някакво решение може да се намери на персонална почва, примерно "постовете на Голъм принципно да не се трият". Но пак някой разбрал-недоразбрал ще се направи на умник и ще почне да ръчка.

                                Така виждам нещата аз - модераторите като цяло са неспособни да модерират (както и администраторите - да администрират). Писал съм го и преди в тая тема. Всичко останало е следствие от тези две неща, вкл. и прекалените емоции по някои теми.

                                Comment

                                Working...
                                X