Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кухулин написа Виж мнение
    Нещо си се объркал.
    Той така каза!
    И аз му вярвам... :-)
    Сънят е слаб заместител на кофеина!

    Comment


      dibo написа Виж мнение
      Точно така! А както всички от тях може би ще се съгласят - преди десет години бяхме по-млади, по-толерантни, вероятно по-оптимистично настроени спрямо другите и най-важното с доста повече свободно време.
      Добре, тогава защо претоварените модератори не се откажат от тежката корона? Все пак когато се е поемал ангажимента, е било ясно, че доброволно ще се върши някаква работа за общото благо. В момента, в който на някого му идва много, достойното поведение е да се оттегли и да дойдат нови хора.
      С уважение контрол_alt.

      Comment


        контрол_alt написа Виж мнение
        Добре, тогава защо претоварените модератори не се откажат от тежката корона? Все пак когато се е поемал ангажимента, е било ясно, че доброволно ще се върши някаква работа за общото благо. В момента, в който на някого му идва много, достойното поведение е да се оттегли и да дойдат нови хора.
        Така е и доста хора от началният екип вече не модерират по една или друга причина. Gollum е такъв пример. Също така БС приема нови хора за модератори - 1951 е последният нов засега, ако не се лъжа и ако не се е отказал и той междувременно. Проблемът обаче идва от факта, че все повече участници не стават и за потребители, камо ли за модератори, особено за форум, уж военноисторически, в който вече преобладаващата маса се интересува от съвременните конфликти и то не толкова от изучаването им, колкото от налагането и пропагандирането на своята гледна точка за тях.
        We don't see things as they are, we see them as we are
        ---Anais Nin----

        Comment


          Да, модераторскитя екип досте се е променял през години. В началото бяхме шепа хора - аз, Воланд, Империал, Одзава. През годините към това се прибавиха (сигурно пропускам някого и може някъде и да бъркам реда) сър Грей (дори е странно като си помисля, че в началото беше потребител, с когото не се познавахме), Анти (мисля че и той за известно време беше модератор), dibo, Даниц, Торн (той дойде от форумите на дир.бг като потребител, после стана модератор на Средновековие, после въобще модератор), Ги, Албирео (за известно време беше модератор, после се отказа, сега и не пише тук), Деймос (сега е администратор), Манщайн (беше модератор, впоследстиве се откажа, вече не пише във форума), Ханс (той беше модератор, за известно време изнасяше основната тежест (мисля че тогава за кратко и Хана беше модератор, но може и да греша), после се отказа, за съжаление вече и не пише - за мен е човекът, който най-много разбираше от военно-теоретични въпроси от писалите някога във форума), Пилот, 1951. Със сигурност пропускам някого (например, някои хора, които после се отделиха в "Традиция"). Т.е. през годините модератори са били около двадесетина души. От тях в началото бяхме 4-5 (съвсем в началото и по-малко), повечето вече не са модератори - в момента екипът е от 7-8 души. Разбира се, хората коти имат някакъв глас в решенията около бъдещето на форума са повече. Но модераторите са толкова.
          Та, мисълта ми е, че екипът значително се е разширявал и променял през годините, хора се включваха, отиваха си, нещата се променяха. Ако някой е останал с идеята, че във форума има един екип, който е непроменен от началото - 2003 г., до сега, то той греши. От началния екип почти никой не е останал (май само Воланд е модератор все още), всички други са хора, които са се включвали като потребители, впоследстве са поели тази роля. Впрочем, ако се хванем съвсем от началото (преди настоящия форум) - всички бяхме потребители. Щом има нужда, хората преценяват и се търси подходящ човек, ако той приеме, нещата продължават нататък. Повече хора са били модератори са се отказали, което е водело до търсене на нови, отколкото са останали от началото до края. И, между другото, някога работата беше много по-тежка от сега, защото не знам колко от вас имат активни впечатления как стояха нещата с разговорите в българсикя Интернет преди десетина и повече години, но бяха трагични. Хе, каква борба беше дасе наложи писането на кирилица, да речем. Борбата с общоприетата тогава форма на възражение - да обидиш опонента си. Да не говорим, че и форумът бе доста по-активен на моменти, особено раздела за ВСВ в началото, после българското средновековие...
          Обаче се боя, че ще се съглася за пореден път с констатациятана Дибо.

          Comment


            Момчета, оправдавате се като в детската градина.
            Тежко било, повечето се отказвали и тн.
            Не сте прави!
            От своя опит в тази сфера ще ви кажа, че модераторът трябва да е като родител - винаги е прав!
            Дори когато греши.
            А ако модераторът прекали, колегите му се оправят с него.
            Иначе започва да прозира несигурност в действията и съответно потребителите започват да не го вземат на сериозно.
            В момента нещата по една или друга причина са изтървани и потребителите не Ви вярват.
            Сега е времето, вместо да се оправдавате, да покажете, че сте хора на място.
            Всякакви оправдания - колко тежко било, как сте уморени, как нямате време и т.н., вместо да предизвикат съчувствие, само Ви скапват авторитета.
            Вземете се в ръце, решете какъв искате да е форума и действайте. Ще има недоволни, ще има обидени, но поне нещо ще сте направили.
            Сънят е слаб заместител на кофеина!

            Comment


              То положението явно вече е изпуснато по твоите критерии, след като обясненията се приемат като оправдания
              Но в критиката ти има основания - аз например нямам спомен да съм банвал някого като модератор, винаги съм опитвал с предупреждения и обяснения, а така като гледам май не съм бил прав - трябва доста хора да бъдат прогонени от форума, включително и от пишещите в тази тема, защото предупрежденията и обясненията вършат работа само при потребители, които съзнават, че може и да не са прави понякога.
              И все пак в края на краищата форумът е хоби, а не някаква форма на обществено задължение, така че като критикувате форумните модератори винаги имайте едно наум - "Във форума Бойна Слава никой не ми е длъжен с нищо". В този смисъл дали потребителите вярват или не - това не е кой знае какъв проблем, поне за мен.
              We don't see things as they are, we see them as we are
              ---Anais Nin----

              Comment


                Имах един умен старшина, рядкост сред останалите, който ми даде няколко урока как се ръководят хора.
                Та той казваше:
                - Има два начина да си начело на колоната. Единият е да си водач и да те следват, а другия да си отпред, а останалите да се хихикат зад теб!
                Сънят е слаб заместител на кофеина!

                Comment


                  Е, мисля че никой от нас не си се е представял/представя в ролята на водач или пък някакъв вид "командир". Нито пък форумът като строго йерархична структура. Както и да е, в момента се обсъждат нещата, ще има поредна промяна, може би голяма. Но няма да стане веднага, т.е. най-вероятно ще минат поне 1-2 седмици в "междуцарствие".

                  Comment


                    gollum написа Виж мнение
                    Е, мисля че никой от нас не си се е представял/представя в ролята на водач или пък някакъв вид "командир". Нито пък форумът като строго йерархична структура.
                    Форумът няма йерархична структура, но правата са на кастов принцип с групи привилегировани потребители. Там е работата обаче, че кастите без йерархия се разпадат от вътрешните си противоречия.
                    С уважение контрол_alt.

                    Comment


                      Според мен, да се ограничи форума на военноисторически до 1990 година - каквото предложение е имало, ще си е голяма загуба. Все пак и след 1990 имаме история и развитие на военното дело.
                      Лично аз, съм изчел доста по темите "Втора световна война", "Средновековие", "Военоморски флот и въоръжение".. но се интересувам и следя със интерес съвременното развитие на света.
                      А за потребителите, които нарушават правилата на форума и добрия тон - си има съответните наказания които се определят от модераторите. И надявам се, и за модераторите които престъпват правилата - също трябва да има последствия. Все пак, всички сме хора.

                      .
                      ..И кажи ми ти страннико,
                      чувал ли си звук,
                      по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                      Comment


                        Какво става с темата за Украйна? Много тихо стана на Източния фронт. Моля модераторите да ни информират за статута на темата, ако той е променен.
                        Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

                        Comment


                          Примирие, какво може да се пише в момента? За пленени руски войници, унищожени про-киевски доброволци и периодични артилерийски двубои може и във в. Шок да се прочете
                          Last edited by Sharana; 11-09-2014, 11:22.

                          Comment


                            Какво става с темата за Украйна? Много тихо стана на Източния фронт. Моля модераторите да ни информират за статута на темата, ако той е променен.
                            Не съм модератор, но имам информация. Статутът на темата не е променен за момента. Обсъжда се по мащабна промяна, както вече писах, но не е нещо спешно, т.е. когато се реши, ще стане ясно какво е решено . Има някои предложения (аз споделих тук моето). Ще видим какво ще се реши.

                            Comment


                              Явно повредата е била в моят приемник - досега не "виждах" постовете от последните два дена и предвид съобщението за предстояща промяна рекох да попитам.
                              Off topic
                              Предвид липсата на тактически шум, примирията са благоприятно време за стратегически анализ.
                              Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

                              Comment


                                Нещо като бърз ъпдейт по отношение на евентуалните промени във форума. Снощи имаше сбирка, обсъдиха се нещата и в крайна сметка се стигна до следното решение:

                                1) във форума отпадат забраните за теми, издигнати в миналото, както и повечето индиректни забрани и прочее спънки пред започване на различни дискусии.

                                2) пред-модерацията пада като метод (който не срещна подкрепа и одобрение от почти никъде). Кога технически ще стане това не знам. Но ще стане.

                                3) по отношение на воденето на дискусии модераторите ще следят най-вече за директни обиди и прочее лични нападки, останалите неща са по-скоро препоръчителни, но няма да се следят особено. С оглед на понамалелия напоследък екип, желателно е хората сами да реагират чрез докладване на мнение, а не чрез отвръщане на лошото с лошо, когато се почувстват обидени.

                                4) няма да се въвежда времево ограничение на дискусиите (имаше предложение за 1990 г., а в хода на разговора и по-радикални - от 1945 г. (атомната бомба), та до 3000 г. пр. н. е. ), нито пък някакво строго следене за военно-историческа тематичност. Естествено, остава разделението по раздели и форуми.

                                5) единственото активно ограничение, което остава е за дискусии по все още не приключили конфликти (като Украйна, арабските "пролети" и прочее - всеки сам може да се сети какво означава конфликт, който още не е приключил). Ако се започне такава тема и в нея се стигне до остра полемика между участниците, темата ще бъде затворена докато конфликта се превърне в история, т.е. приключи (не конфликта между форумните потребители, а войната).
                                Формулировката е проста: ако собственика (Империал) реши, че дискусията Х (съвременна, остро полемична, влошаваща общата атмосфера на форума) не го кефи, темата ще бъде затворена. Просто и ясно.

                                ПП Най-вероятно в някакъв момент ще бъде оформено официално съобщение по въпроса, но това е по същество.

                                Comment

                                Working...
                                X