Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    То реално въобще не става въпрос за "Свобода на словото" в случая е агресивно вдигане на рейтинга, журналистите и карикатуристите са знаели какво правят, предполага ли са какво ще стане, те са търсили ескалация. Нищо лично, всичко е просто бизнес! Но понякога бизнеса не потръгва.

    Comment


      Щях да напиша нещо умно, ама пусто пиене-замина ми дар словото преди години още.Та ще ви препредам думите на един умен и уважаван от мен човек по случая с Шарлито.


      Je ne suis pas Charlie - I am not Charlie
      Politics / Propaganda
      Jan 10, 2015 - 02:16 AM GMT
      By: Nadeem_Walayat

      Politics
      The terrorist attack on the offices of the satirical magazine Charlie Hebdo that left 12 dead Wednesday in an apparently well organised assault by subsequently identified two French born brothers of Algerian decent, an attack that they said was conducted in the name of Islam as an act of vengeance against a series of cartoons depicting Islam published by the French magazine over a number of years which prompted world wide condemnation that manifested itself in the slogan 'Je Suis Charlie' , 'I am Charlie'.






      However, unlike most I wanted to actually take look at these cartoons that prompted such murderous action before I too proclaimed myself as ''Je Suis Charlie". Now, I am no friend of religion that I see as being ancient superstitions that for mankind to survive needs to grow out of before modern technology delivers the end of the world prophecies that the adherents of virtually all major faiths require so that they may ascend into paradise for eternity. However, a lot of the Charlie Hebdo material I found appears to be designed to cause maximum offense, it's not just ridiculing Islam but wanted to specifically hurt muslims to the maximum extent possible. Maximum Offense. In fact it is RACIST!

      This is not Freedom of Expression, Freedom of Speech or Liberte, this is something else. It would be interesting to see what hand the French State and Intelligence agencies have played in what clearly resembles the extreme end of a propaganda war which given the material is literally along the lines of that which Goebbels could have come out with against the Jews of the 1930's. Some of it is literally that bad! It's not funny, if I as a non subscriber to the 'Man in the Sky' cults find a lot of the material offensive than how do the vast majority of muslim adherents find it. Let alone the psychologically corrupted by fundamentalist ideologies to the extent of committing murder who in all probability were just looking for any excuse to commit cold blooded mass murder.

      I would go as far as saying that such material is the mirror image of Islamic fundamentalists hate speeches of the Mad Mullahs out there. For it amounts to extremist material, what is the purpose of setting out to cause maximum offense to a segment of the population, and I don't mean just insulting muslims, or causing limited offense with a comedic aspect but to deliberately setting out to cause MAXIMUM OFFENSE. Such as protraying the Boko Haram kidnapped Nigerian School girls as pregnant sex slaves all shouting "Don't touch our benefit payments!" (link). What's worse is that Charlie Hebdo was picking on the worst off of the French population, those right at the very bottom that populate the Paris slums.

      A simple test to reveal the racist nature of much of this material is to replace the muslim persons in the cartoons with Jewish persons and then see how far the French slogans of Freedom of Expression and Speech go, for it is an illusion because this is not freedom of expression this is racist hate speech propaganda.

      Therefore whilst I am outraged at the terrorist attack conducted by crazy lunatics who have no any justification whatsoever, and I am glad to see that their murderous campaign has been brought to swift end, however I Cannot be Charlie, given what Charlie Hebdo is.



      I am not charlie, I am Ahmed the dead cop.
      Charlie ridiculed my faith and culture and I died defending his right to do so. #JesuisAhmed

      You can't win arguments through HATE SPEECH, the only way to the other side of the 'Age of Religion' is through secular education. Islam, Judaism, and Hinduism amongst the rest are destined to go the route of Christianity but at hyper speed for the fundamental fact that they would not need to go through the painful process of discovery from Galileo to Darwin to Einstein to Planck to Watson and Crick, for the knowledge already exists! It would be totally unnecessary for Islam to be as blind as the first century of the Christian Reformation was that only slowly opened its eyes over several centuries. Whereas the Islamic Reformation towards a mirror of western secularism could take place within a few short decades for which the focus of the West should be to foster secular education.

      Въпроса с бана на Егуо е решен и едва ли ще се промени нещо.Но какво ли би било отношението на света към Шарли, ако карикатурите му осмиваха ортодоксалните евреи например.Дали отдавна не би било закрито списанието като антисемитско?
      Въпроса с ба

      Comment


        Трябва много да съм те жегнал за да прибягваш до такива плиткоумни закачки. Не ти прави чест, особено, ако си собственик на форума. Аз изказвам мнение, не съм искал да ти наранявам чувствата. А тази тактика дето уж ме цитираш, а всъщност отговаряш на някакви въображаеми въпроси и мнение, е хитра, но не ми е интересна. Аз с недомлъвки не говоря и пет годишен ще разбере какво казах- другата ти тактика е да се правиш, че не си разбрал. Остани си със здраве и не се чувствай задължен да ми отговаряш.
        П.С. Има и мнение различно от това на модераторския екип, ако не искате да го чуете...жалко.

        Comment


          Бойчо Курдисания написа Виж мнение
          Въпроса с бана на Егуо е решен и едва ли ще се промени нещо.Но какво ли би било отношението на света към Шарли, ако карикатурите му осмиваха ортодоксалните евреи например.Дали отдавна не би било закрито списанието като антисемитско?
          Въпроса с ба
          отговорът е по-надолу. Само Егуо липсва там, а то си требе...
          Click image for larger version

Name:	untouchable.jpg
Views:	1
Size:	74.8 КБ
ID:	547133
          "Culture is roughly everything we do and monkeys don't."
          FitzRoy Somerset, 4th Baron Raglan

          Comment


            Изказването на Eguo не е просто лично мнение. То е одобрение на един терористичен акт, като това одобрение е изказано в обществено пространство. При това положение, то попада под ударите на Наказателния кодекс:

            Чл. 320. (1) (Предишен текст на чл. 320 - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Който явно подбужда към извършване на престъпление чрез проповед пред множество хора, чрез разпространяване на печатни произведения или по друг подобен начин, се наказва с лишаване от свобода до три години, но не с по-тежко наказание от това, предвидено за самото престъпление.
            (2) (Нова - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм., бр. 33 от 2011 г., в сила от 27.05.2011 г.) Наказанието за явно подбуждане към извършване на престъпление по чл. 108а, ал. 1 е лишаване от свобода от две до десет години.


            Така че форумната управа е длъжна автоматично да се дистанцира от него. Разбира, се и да го нямаше това обстоятелство, пак всеки нормален човек, би трябвало да се противопостави.

            Comment


              STROSS написа Виж мнение
              То реално въобще не става въпрос за "Свобода на словото" в случая е агресивно вдигане на рейтинга, журналистите и карикатуристите са знаели какво правят, предполага ли са какво ще стане, те са търсили ескалация. Нищо лично, всичко е просто бизнес! Но понякога бизнеса не потръгва.
              Чувал ли сте какво значи антиклерикали? Какво значи сливане на църквата и държавата и какви са последиците от това?

              Вижте, тука виждам множество коментари на хора, които или не мислят, или са социално неграмотни. Връщането на времената, когато има "свещени религиозни крави", които не могат да бъдат критикувани, връщането (като последица) на сливането на държавата и църквата, са неща, които се търсят в случая. И въобще не става дума за бизнес. Пораснете, но се постарайте да пораснете бързо - защото иначе ще живеете в свят, който хич, ама хич няма да ви харесва.
              Цялата работа се върти около едно - списание, което критикува и се подиграва с прекалено далеч отишлата църква и прекалено далеч отишли политици и обществени личности. Тук възможните избори са два: подкрепяме правото на свободно изразяване и възможността да се критикува и осмива (за списанието имаше един пример, когато Де Гол събрал по-известните карикатуристи при себе си и им казал "исках да ме видите, за да може по-добре да рисувате носа ми в карикатурите си", и с това се изчерпвала срещата), или другата възможност - приемаме, че сме в навечерието на новото Средновековие и вече свободата нищо не значи. Както тука Райнхард се изрази необмислено, че "множеството хора подкрепяли диктатурата и религиозното мракобесие". Ами може да са множеството, но на форума не е така и ще ви помоля тия, дето смятате, че трябва да живеете в Средновековието, да си го живеете някъде другаде. Заминавайте за Африка и Близкия изток, бийте се в редовете на Ислямска държава и бъдете щастливи, но не осирайте отечеството, то и без друго едва се крепи.

              P.S. И преди някой да е рекнал нещо за вярата: не, вярата и църквата нямат съвсем пряка връзка. Можеш да вярваш, без да си част от нечия църква, а може и да си в някаква църковна организация и да не вярваш въобще (веднага се сещам за продажбата на свещенически санове у нас).
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                Изчезнал Безследно написа Виж мнение
                отговорът е по-надолу. Само Егуо липсва там, а то си требе...
                [ATTACH=CONFIG]27698[/ATTACH]
                Добро попадение.Браво! Ако преведеш и текста ще си върха.
                Всички религии ще последват съдбата на християнската-да си минат през Просвещението, само дето част от тах още са на ниво Инквизиция.

                Comment


                  Райнхард написа
                  Ако е имало натиск от разни НПО-та или държавни структури да се заличават подобни мнения и да се елиминират носителите им, най-честно ще е да си признаете " Така и така, натиснаха ни..."
                  Не и вероятно точно това изречение е предизвикало този отговор на Империал, а този отговор е такъв, защото самият въпрос идва от смешно-абсурдна конспиративна представа за реалността, в която някой някъде се интересува какво се пише в малък и незначителен хоби-форум до степен, че да оказва натиск за нещо (!). Не, никаква институция никога, доколкото ми е известно (а преди да се откажа, имах доста дълъг срок на участие в управлението на форума, а и сега виждам какво се пише в административната му част: т.е. "доколкото ми е известно" е равносилно на "не") не е проявявала какъвто и да е интерес към този форум. Всичко, което се вижда по страниците му е плод на мненията на отделните хора, които го съставят, а не на "зловещото влияние на НПО-та и задокеански изпълкоми". Не знам дали схващаш, Райнхард, доколко самата идея за това звучи нелепо в този случай. Поне на мен ми звучи така, защото собствения ми опит сочи, че вместо да са плод на "зловещи конспирации и задкулисни влияния", повечето явления, които наблюдаваме всекидневно (а това включва и селенията на Интернет) са такива в резултат на действията и решенията на съвкупността от обикновени хора - на самите нас. Да, всички ние си имаме разни пристрастия, емоции и цял куп нелепи предубеждения и точно затова всичко изглежда по този начин. А не заради задкулисни диригенти и кукловоди (това си е нещо в нас самите, в нашата култура и общества).

                  И, за да приключа каквото има да се казва по случая с Виталий (eugo): всичко е далеч по-просто. Част от хората във форума (и някои от модераторите) определено принадлежат към западната култура като ценности и разбирания (това ако тръгнем да делим нещата по този начин) и се дразнят/не приемат повечето черти на съвременния руски национализъм и всичките разбирания и мнения, които се генерират и разпространяват от там (бихме могли да го наречем и русофобия, но ще е донякъде разтягане на понятието, поне в повечето случаи). Тези хора отдавна се дразнят от мненията, които този потребител пише във форума (пак казвам, възмущения и критики по този повод е имало и от много обикновени потребители - понякога и по линията на български патриотизъм спрямо нещо, което се вижда като съвременен руски шовинизъм; някои дори се дразнят до степен да престанат да пишат във форума). Та, за тези хора може да се каже, че само са чакали повод за това.
                  от друга страна, има и хора (включително сред модераторския екип), които никак не споделят тези виждания и ценности, т.е. въобще не са се дразнели по тази линия от eugo (мога да назова и имена, ако е необходимо), но при тях "превключването" се случи по линията на неприемането на фанатичната религия, особено в най-крайните им форми.
                  Но вероятно пак нищо нямаше да се случи, ако не беше Империал. А не знам дали има смисъл да напомням, този форум не е благотворителна или обществена институция, това е форум с едноличен собственик, който плаща за него и м у е стопанин. Както се сещаш, в такива случаи домакинът решава какви ще са правилата за поведение в жилището му и кой може да влиза, а кой - не.
                  Точно това е едното нещо, което е безсмислено да се обсъжда. Второто нещо е продължаващия (разпалващ се от време на време) конфликт между про и анти западняците (русофили и русофоби, ако щеш) във форума. Тази разделителна линия не минава между потребители и модератори или обикновени хора и привилегировани, а по-скоро някъде по средата, разделяйки всичко. Някои се правим, че я няма, защото не ни интересува, но фактът, че какво ли не се използва за повод да се повдига този въпрос (отново и отново) показва, че това ми (ни) поведение не носи никакъв реален резултат. Т.е. и тук няма какво да се обсъжда реално (особено пък неща, които да не са дъвкани вече сто пъти).
                  Смешното е, че това трябва да е военно-исторически форум и човек би очаквал повечето разговори за същността на форума да са по този повод. А не по разни политически пристрастия (безсмислен разговор) или по "формата на управление на форума" (също толкова безсмислен). Хем имаме и алтернатива - несъмнено жизнена и атрактивна, която в някаква степен се ръководи и живее въз основа на хора, които са се отказали да пишат тук. Нищо чудно тя да е много по-добра и смислена и да се ръководи и модерира много по-добре - аз не се наемам да кажа. Т.е. има поне три такива клуба и всеки се води по различен начин. Т.е. има пространство за изява и дори и някой да бъде изгонен по една или друга причина от едно от тези пространства, ако има желание, има още поне две други, където може да пише. Да не говорим, че винаги всеки недоволен може да създаде още едно такова пространство. Именно това е свободата на словото, казано съвсем просто.
                  Та, да обобщя (за себе си): въпросът е прост - стопанинът и модераторите имат право да решат кой да бъде член на клуба и кой - не. Всеки друг има правото да се съгласи или не с действията им. Това е целта на тази тема или поне с такава я създадох някога. Но е безсмислено да се смята, че разговор по този въпрос може да промени структурата на форума. Загуба на енергия, която би намерила практично приложение в писане на мнения по същина, т.е. за военна история.

                  Що се отнася до повода (или причината) за изгонването на eugo - терористичният акт и реакцията на него, тук едва ли е мястото това да се обсъжда, не е подходящата тема. Аз биха добавил (от себе си), че "Аз съм Шарли" не означава някаква подкрепа за дейността или "линията" на списанието, а практическа демонстрация на същия този принцип "аз може и да не съм съгласен с мнението ти, но съм готов да умра за правото ти да го изразиш свободно".

                  ПП За да изкажа и аз мнението си - да, Империал (и модераторският екип) имат пълното право да решават какво и как да се случва тук. Ако стопанинът каже "от този ми се гади и не искам повече да го виждам тук" има правото да го изгони, правото на стопанин. Това не е въпрос на "енергия", "младост" или нещо друго от този род, съвсем просто е. Аз лично съм стигнал (трудно и бавно) до идеята, че от гонене няма никакъв смисъл и че е по-добре да има място за всякакви мнения - това е което движи дискусиите. Единственото ограничение може да бъде към формата на разговор, а не към съдържанието. Но това е мнение на обикновен потребител, т.е. има стойност толкова, колкото и това на всеки друг. Може би това е и една от причините (достигането до това разбиране) да се откажа да се занимавам с това.
                  Last edited by Thorn; 10-01-2015, 17:42.

                  Comment


                    Съгласен съм, така е.

                    Comment


                      gollum, странно защо се учудваш на дискусиите за управлението, след като работата е доста проста. Има разминаване между представите ви за същността на форума и реалната му същност - оттам се появява напрежение. На теория Империал е създал форума, плаща хоста и има право на всичко. На практика потребителите създават форума и се чувстват стопани. Реално никой не се интересува от факта, че Империал плаща нещо и т.н. Тая работа, разбира се, може да се бори с триене, банани и други неща, но попадаме в добре познатата "принципна схема" от предните страници

                      Държа да отбележа, че всичко това се случва заради крайно ниския авторитет на модераторския екип. А той е резултат от факта, че модераторите не генерират качествено съдържание във форума нито по профилната част, нито никъде (с малки изключения). А особено зле влияе факта, че админа (Империал) съвсем се губи в тая схема. Аз него го уважавам заради един фентъзи комикс, който страшно ми хареса, но това едва ли е достатъчно във военно-исторически форум.

                      Всичко това е мое мнение де, може и да се заблуждавам в мотивацията на героите

                      Comment


                        Бойчо Курдисания написа Виж мнение
                        Добро попадение.Браво! Ако преведеш и текста ще си върха.
                        "Не се подигравай!" - както примерно се казва на малки деца - да не се подиграват на хора с физически недъзи.
                        "Culture is roughly everything we do and monkeys don't."
                        FitzRoy Somerset, 4th Baron Raglan

                        Comment


                          Кухулин написа
                          gollum, странно защо се учудваш на дискусиите за управлението, след като работата е доста проста.
                          Не се "учудвам" на това, че ги има, а че някой още не е разбрал, че е безсмислено да пише тук, ако има желание да променя нещо. Не на желанието, а към метода.

                          Кухулин написа
                          Има разминаване между представите ви за същността на форума и реалната му същност - оттам се появява напрежение.
                          Мен тук не ме бутай... вече. Формата и същността му са едни и същи - говорилня. Има модератори по наследство, защото някога дори и говорилня не можеше да се получи без това. Т.е. наследство от мрачното минало. А "разминаването" пропуска същността - модераторите имат властта да определят кой да бмчленува или не в клуба и какви са ограниченията в темите и писането. Потребителите правят каквото решат. Това поражда естествено напрежение, разбира се, но не повече от това. Т.е. или форумът продължава да съществува както е или умира. Нито едното, нито другото са някакъв съществен проблем за нещо. Т.е. изкарваме драма там, където няма такава. Ако желанието ни е да има форум за военна история, но няма хора, които искат да обсъждат военна история, то тогава съществуването на форума е безсмислено. Обратното, ако такива хора все пак има (виждал съм 4-5 души поне), то тогава има смисъл да се пази настоящата форма в ущърб на хората, които искат нещо друго, защото така или иначе собственикът и екипът му не се интересуват от техните желания, щом те се отнасят до нещо друго. Просто и ясно - няма къде по-просто от това.

                          Кухулин написа
                          На практика потребителите създават форума и се чувстват стопани.
                          Интересно. Преди време аз ти отвърнах точно това и ти ми възрази тогава . Явно си променил мнението си. Въпросът опира до това какво създават и дали то се връзва с мнението на собственика (който едва ли има желание да плаща за нещо, което не го интересува). Впрочем, той ще си отговори, ако (намери време и желание.

                          Държа да отбележа, че всичко това се случва заради крайно ниския авторитет на модераторския екип. А той е резултат от факта, че модераторите не генерират качествено съдържание във форума нито по профилната част, нито никъде (с малки изключения).
                          Хъм, май няма да се съглася с теб по този въпрос. Да, админите и собственика - не, но това не им е и работа. Впрочем, единият админ някога генерираше достатъчно много съдържание. От останалите: Даниц води блог баш по тематиката на форума и от време на време пуска статии и други неща; дибо - същото (и има значителен авторитет, меко казано); Ги е професионален историк, има собствен блог и освен това пуска статии, обсъжда и генерира информация по тематиката, котя го интересува; Воланд меко казано генерира съдържание - даже понякога го цитират, без да знаят. Една не малка част от раздела за ВСВ е плод на неговите усилия; Пилот - рови си в неговата област, макар и тя не винаги да е съвсем историческа, но определено е военна. Също генерира съдържание, има и определени разбирания в техническата област, които споделя с другите. Торн - генирира съдржание в неговата област и активно участва в дискусии. 1951 е модератор в раздела за World of Tanks и предполагам, че там има авторитет и генирира съдържание, аз го познавам от другите теми, където също е писал много интересни неща и мнението му има тежест във военни въпроси (особено в областта на авиацията). Остана ли някой? Май не. Т.е. от - колко души? Седем модератори и седемте генерират съдържание на форума и за поне петима от тях съм сигурен, че имат авторитет. Да, има и двама администратори и собственик, които както вече отбелязахме, участват рядко, но не мисля, че това е и необходимо. Впрочем, в миналото не е било така за двама от тях (Империал и сър Грей - и за двамата това важи именно в областта на военната история: генерираното от тях съдържание все още е достъпно в старите теми). Остава да имаш предвид онези модератори, които вече не са част от екипа, като мен, Динаин, Ханс, Хана, Манщайн, Одзава и още неколцина. Поне за половината мисля че имат принос, макар и (разбираемо) да е в миналото. Специално за Ханс бих отбелязал, че е (според мен) най-добре разбиращия особеностите на тематиката на форума човек на когото съм попадал в този форум. Хайде, сигурно говориш за скоро напусналите, дето уж са още част от форумния модераторски екип - мен и Динаин. Ок, двамата не генерираме нищо (не съм уверен, но да кажем), пак сме малцинство, а и вече не сме модератори. Така че не съм сигурен кого имаш предвид под "негенериращ съдържание по тематиката на форума".

                          Впрочем, въпросът е, че самата идея на техническия екип е да обслужват форума, а не да генерират съдържание. Това го правят като потребители, а не като модератори, т.е. това са две отделни функции.

                          ПП Сега, ако реша да съм дребнав, мога да погледна кой от пишещите в тази тема какво съдържание генерира, особено пък по тематиката на форума.

                          Comment


                            Изчезнал Безследно написа Виж мнение
                            "Не се подигравай!" - както примерно се казва на малки деца - да не се подиграват на хора с физически недъзи.
                            Благодарско!Сипал съм ти виртуална кана вино, от убавото!Не че ми свиди, ама само виртуално остана, нали съм сарафошин.
                            Иначе Егуо ми харесва, но Империал плаща-той решава.Аз дори вече в Зироухедж не чета коментарите, само статиите.Коментарите само товарят.

                            Comment


                              Ба, Голъм не генерирал съдържание С 20 хил. поста трябва е архи-модератор левъл 70 с авторитет 200 т. Аз съм далеч назад.
                              Това е майтап, разбира се, то ако с "генериране на съдържание" ставаше... Кухулин се бъзика май.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Dinain написа Виж мнение
                                Ба, Голъм не генерирал съдържание С 20 хил. поста трябва е архи-модератор левъл 70 с авторитет 200 т.
                                И то какви!
                                A strong toun Rodez hit is,
                                The Castell is strong and fair I wis...


                                блог за средновековна балканска история

                                Comment

                                Working...
                                X