Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Е, форумът тръгна. Честно казано, липсва ми старият му вид, но что делать - таман ще свикна с този и ще се наложи смяната му
    Луд на шарено се радва - цивилен блог

    Comment


      Мнението беше идентично с по-долното. Изтрих стария текст и пускам този.
      Първо съобщи, че не мога да поствам толкова често, после даде database error; дадох backspace (текстът беше запазен), пуснах пак и ми даде, че мнението вече съществува. И имах два еднакви постинга.

      Втора редакция: като промених текста и му дадох "запази", пак излезе database error. Тоя път не се вързах и просто дадох refresh на страницата. Всичко си излезе нормално. Я да видим сега
      Луд на шарено се радва - цивилен блог

      Comment


        Форумът ПАК тръгна

        При пускане на "Нови мнения" системата дава database error.
        Качването на картинки от собствения комп е бая затруднено, иска се малко да поседиш и да поумуваш като как става, което си е досадно.
        При пускане и редактиране на мнение, системата пак дава database error, а като повториш хода, ти съобщава, че мнението вече съществува.
        Току-що не можах да пусна мнението, защото били минали по-малко от 45 секунди от предишната ми активност. Което може и да е антиспам настройка, но си е досадно.

        Та така де, добре дошли обратно. Може би трябва да се поработи по още бъгчета.



        Това, което предлага sewast - за рейтинг на темите и плюсчета/минусчета до отделните мнения - не е лошо. Тук не сме идиоти, не мисля, че на някого ще му хрумне да ръси милиони минуси или да проси плюсове. Просто начин да се провери какво най-много се чете и харесва, а и би се избягнал доста спам.
        Луд на шарено се радва - цивилен блог

        Comment


          Има няколко бъга-gregorianus е изброил няколко,а аз ще добавя още 2-първото е ,че вече не отчита колко мнения имам.Просто замря на едно число и не ще да мърда.Другото е,че не пише коя е последната тема по която е писано от съответния и' раздел.Там показва само последната активна тема,преди да се появи второто затваряне на форума.

          Comment


            gregorianus написа Виж мнение
            Мнението беше идентично с по-долното. Изтрих стария текст и пускам този.
            Първо съобщи, че не мога да поствам толкова често, после даде database error; дадох backspace (текстът беше запазен), пуснах пак и ми даде, че мнението вече съществува. И имах два еднакви постинга.

            Втора редакция: като промених текста и му дадох "запази", пак излезе database error. Тоя път не се вързах и просто дадох refresh на страницата. Всичко си излезе нормално. Я да видим сега
            Точно същата драма и при мен, само че избягнах двойния пост Също като при nikd2 и при мен не отчита последните мнения вярно. В смисъл, че на главната страница показва последно мнение от един човек, а веднъж влезнал в подраздел за същата тема показва, че последно е писал друг човек.

            П.П. и сега даде database error, но мнението беше пуснато

            Comment


              Вижте, засега трябва да почакаме (не знам точно колко, компетентните хора могат да кажат ) - има още неща за оправяне и май ще се прави нова инсталация или нещо подобно (хич не отбирам от тези работи). Хубавото е, че базата данни е спасена (всички да хвалят Деймос и да не забравят да го почерпят!), защото в един момент до мен достигаха слухове (сигурно не съм бил изключение в това), че цялата база данни е загубена. За радост, оказаха се преждевременно преувеличени.
              Така че да почакаме да видим нашите способни администратори какво ще постигнат и тогава да ловим буболечки . Предполагам, че става въпрос за няколко дни.

              Comment


                То верно, че тук е книгата за оплаквания, но не мисля, че се жалим По-скоро е опит да се помогне на хората, които гледат техническата страна на нещата, като се посочват конкретни проблеми, които може да са останали незабелязани или да се имат предвид по-късно. Как да е, аз поне подхождам с най-добри намерения, с цел да помогна

                Comment


                  gollum написа Виж мнение
                  Така че да почакаме да видим нашите способни администратори какво ще постигнат и тогава да ловим буболечки . Предполагам, че става въпрос за няколко дни.
                  Между другото, нещо се поразроиха местата, на които се съобщават нередности...

                  Използвам случая, Ам-гъл, да ти благодаря за съдействието (за загадката) тук, защото са ми недостъпни ЛС-тата все още.
                  sigpic

                  Sword song and horn sound

                  Comment


                    Накратко какъв е статусът сега - дали при миграцията на хостинга или при упдейта, базата е корумпирана - липсват таблици от нея. Което и води до грешките при определени действия (постване, търсене тн).
                    Успяхме поне да възстановим някаква част от нея, заедно с форумното съдържание като че ли.
                    Затова засега тези грешки с базата ще се срещат доста често, няма как. В момента форумът не върви реално, а крета едвам едвам на един крак Та имайте тъпрение с проблемите, вероятно ще има и други, които още не сме открили.
                    Следващите стъпки са да се опитаме да оправим базата, може би с нова инсталация на форумния софтуер.
                    Ще пускаме новини около възстановителния процес в момента, в който ги имаме

                    А, да, темата в Работния форум за Техническите проблеми се е бъгясала тотално - не отваря 38 страница, макар такава уж да има Пишете тук най-добре.
                    www.boinaslava.net

                    Comment


                      Администратор написа Виж мнение
                      .....
                      А, да, темата в Работния форум за Техническите проблеми се е бъгясала тотално - не отваря 38 страница, макар такава уж да има Пишете тук най-добре.
                      Тогава може би е по-добре да я заключите, че гледам, че хората продължават да пишат там (включително и аз вчера).
                      Има още няколко такива теми - а сигурно са доста повече. Като се опитам да отида до последното мнение, не ми го изкарва, въпреки че на главната страница показва, че е вкарано такова. Примерно темата за Балканските войни на пръв поглед:
                      Код:
                      http://forum.boinaslava.net/showthread.php?8596-%C1%E0%EB%EA%E0%ED%F1%EA%E8%F2%E5-%E2%EE%E9%ED%E8-1912-1913&goto=newpost
                      Всъщност няма ли да е най-лесно да се извади бекъп отнякъде и да се почне отначало? Или и неговото състояние не е ясно?

                      Comment


                        Аз на Деймос така и така му дължа едни бири

                        Е, юзърите сме за това - да мрънкаме и услужливо да изброяваме бъгове. Гледам, че се справяме. Успех с оправянето!
                        Луд на шарено се радва - цивилен блог

                        Comment


                          "Версия за печат" показва цялата тема.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            Темата "Познай историческата личност по фрагмент от описание,снимка или и двете." изглежда също е бъгната. През началната страница се вижда, че хората пишат в нея, обаче постовете ги няма (или поне аз не ги виждам). Ако всички имат този проблем, може би е по-добре да и се удари един ключ и да се изчакат по-добри времена.

                            Comment


                              Благодаря на всички за старанието да направите историята интересна за четене!Открих ви случайно когато исках да вкарам малко текст в страницата на сайта ми с византийските метални войници. Вълнуваше ме въпроса Византия - гръцка или римска. И макар все още да не съм решил за мен какъв е отговорът , а още по-малко какво да напиша на страницата си, научих много интересни неща.По - късно продължих да чета и по други теми, а сега се и регистрирах.
                              Благодаря ви още веднъж. Пиша много по-малко отколкото чета и питам много повече отколкото отговарям, но ще съм редовен член на форума.
                              Имам въпрос, който не мисля че е чак толкова интересен , а още по-малко важен.
                              Дали написаното от мен за тежката картечница "Максим" тук :

                              може да се счита за вярно?(Сглобил съм го на база на различни руски публикации в мрежата)
                              Няма да се обидя ако въпросът ми се счете за глупав и маловажен и никой не ми отговори!
                              http://sitekreator.bg/nebosvod/

                              Comment


                                Добре дошъл Небосвод. Относно въпросът ти за картечницата "Максим", може би трябва да посетиш този форум http://www.traditsia.com/forum/. Той е специализиран за оръжие и може би там ще намериш нещо повече. Впрочем използвай функцията търсене и ще намериш доста неща и тук. Успех!

                                Comment

                                Working...
                                X