Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 4

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Цитат от словото на президента на Република България:
    "Историята ни е научила, че военните победи идват и си отиват, докато демокрацията и човешките права се отстояват ежедневно"

    Това е като словесен тест на Роршах. Аз виждам идиот.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      За да си купиш кока-кола в Русия трябва да покажеш паспорт.

      Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

      Comment


        Няма да е лоша идея и тук да го въведат това. Не само за колата, а за всички стимулиращи напитки, за цигари алкохол и тнт. И не само да го въведат, но и да го спазват. Нямаш си представа какво количество от заболяванията се дължат на злоупотреба с подобни боклуци.

        Comment


          Angelmr написа Виж мнение
          Няма да е лоша идея и тук да го въведат това.
          Ти май, май си чуждопоклонник, тъй ми се чини. Ние имаме собствен челен опит и нямаме нужда да копираме тоя и оня. По един "представителен магазин" в два-три по големи града и кока-кола само за новогодишните празници в лимитирани количества. Така далеч по-сигурно ще се защитим от тлетворното и влияние. Е, ще се наложи да излезем от ЕС и да затворим границите, понеже българите са безотговорни хора и ще я купуват от съседите. Но в името на светлото безкокаколено бъдеще не бива да се спираме пред нищо.
          Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

          Comment


            Angelmr написа Виж мнение
            Няма да е лоша идея и тук да го въведат това. Не само за колата, а за всички стимулиращи напитки, за цигари алкохол и тнт. И не само да го въведат, но и да го спазват. Нямаш си представа какво количество от заболяванията се дължат на злоупотреба с подобни боклуци.
            Мурад IV се обади, иска си прогресивните политики обратно.

            Comment


              Скоро може и това от картинката да се наложи.

              Обикновен лаик написа Виж мнение
              Ти май, май си чуждопоклонник, тъй ми се чини. Ние имаме собствен челен опит и нямаме нужда да копираме тоя и оня. По един "представителен магазин" в два-три по големи града и кока-кола само за новогодишните празници в лимитирани количества. Така далеч по-сигурно ще се защитим от тлетворното и влияние. Е, ще се наложи да излезем от ЕС и да затворим границите, понеже българите са безотговорни хора и ще я купуват от съседите. Но в името на светлото безкокаколено бъдеще не бива да се спираме пред нищо.


              Всъщност собствения опит и настоящото законодателства включва и подобна забрана от която ти така се възмущаваш. Но да не повтаряме вица за писателя и читателя. Проблема е само че тази забрана не се спазва, за някои парите са по-важни от здравето.

              Comment


                Angelmr написа Виж мнение
                Няма да е лоша идея и тук да го въведат това. Не само за колата, а за всички стимулиращи напитки, за цигари алкохол и тнт. И не само да го въведат, но и да го спазват. Нямаш си представа какво количество от заболяванията се дължат на злоупотреба с подобни боклуци.
                И аз мисля така. То трябва да си много първосигнален, за да мислиш по друг начин. В САЩ се опитват да прокарат дори по-сериозни мерки. Май в Ню Йорк успяха преди две лета. Няма паспорти, ораничението е за всички. Ограничение по количество и то не само за кола, а за всякакви боклуци. Идеята е да можеш да си купиш само малка чаша сода. Всички колеми чаши ги забраняват, да не говорим за трилитрови бутилки и т.н.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Zalmoxis написа Виж мнение
                  Мурад IV се обади, иска си прогресивните политики обратно.

                  Ако Мурад IV се рижи поданиците му да не приличат на лоени топки с деградирали карантии значи е добър султан Особено ако на поданиците му леко им липсва обща култура и здрав разум.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Обикновен лаик написа Виж мнение
                    По един "представителен магазин" в два-три по големи града и кока-кола само за новогодишните празници в лимитирани количества. Така далеч по-сигурно ще се защитим от тлетворното и влияние. Е, ще се наложи да излезем от ЕС и да затворим границите, понеже българите са безотговорни хора и ще я купуват от съседите. Но в името на светлото безкокаколено бъдеще не бива да се спираме пред нищо.
                    Това имаш ли си го напечатано на лозунг, закачено на сап от кюрек(права лопата) и подготвено за манифестация?

                    Искаш ли и да махнем акцизите от циарите и забраната за продажбата им близо до училища, щото такива забрани ограничават свободният пазар?

                    А искаш ли да ти дам линкове за политически форуми където да си лекуваш фобиите, щото явно не можеш сам да си намериш и продължаваш да цвъкаш политика в този форум?
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Не забравяйте да забраните солта и захрта също. И секса - предават се венерически болести, има и нежелани бременности. В краен случай - само с разрешително от общината.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Amazon написа Виж мнение
                        Това имаш ли си го напечатано на лозунг, закачено на сап от кюрек(права лопата) и подготвено за манифестация?

                        Искаш ли и да махнем акцизите от циарите и забраната за продажбата им близо до училища, щото такива забрани ограничават свободният пазар?

                        А искаш ли да ти дам линкове за политически форуми където да си лекуваш фобиите, щото явно не можеш сам да си намериш и продължаваш да цвъкаш политика в този форум?
                        Защо мразиш свободата?

                        Предписвам една доза

                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          Dinain написа Виж мнение
                          Не забравяйте да забраните солта и захрта също. И секса - предават се венерически болести, има и нежелани бременности. В краен случай - само с разрешително от общината.
                          Залитваш към крайности и празни обобщения. Не става въпрос за забрани а за контрол. Не ми казвай че си анархист?
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Imperial написа Виж мнение
                            Защо мразиш свободата?
                            Обичам свободата и не страдам от крайни пристрастия. Знаеш ли колко е хубаво?
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Анархизъм е да продаваш безалкохолно без да проверяваш паспорти?!
                              Има си системи за контрол така или иначе и съм съгласен за някакъв по-сериозен контрол в обекти като училища; но да диктуваш на възрастни хора какво да ядат и пият минава границите на добрия вкус. Затова съдържанието е изписано на етикета. Ако ще контролираш колата, трябва да искаш паспорт за практически всичко в магазина за ХС и за всяка мазна баничка.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Dinain написа Виж мнение
                                Анархизъм е да продаваш безалкохолно без да проверяваш паспорти?!
                                Има си системи за контрол така или иначе и съм съгласен за някакъв по-сериозен контрол в обекти като училища; но да диктуваш на възрастни хора какво да ядат и пият минава границите на добрия вкус. Затова съдържанието е изписано на етикета. Ако ще контролираш колата, трябва да искаш паспорт за практически всичко в магазина за ХС и за всяка мазна баничка.
                                Паспортната проверка е начин да се удостовери пълнолетие. До колкото знам така се продава алкохол в сащ. Би трябвало същото ограничение да бъде разширено и върху други психоактивни субстанции, които иначе са разрешени за възрастни, като цигарите и стимулиращите напитки. А колата, макар и слаба спада към тях. Бих добавил тук и марихуаната, ако бях сигурен че въздействието от нея наистина не е по-силно от алкохола, но за последното само съм чувал, нямам лични наблюдения, въпреки че бях в холандия миналата година.
                                Ако някой вижда в това ограничаване на лични свободи, мисля проблема е в неговия телевизор.

                                Отделно на това аз лично съм привърженик на по-строгия контрол над храните в училищата. Свобода или не, хората придобиват право да решават кога и с какво да се тровят когато навършат пълнолетие.

                                Comment

                                Working...
                                X