Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 4

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Като в Украйна, обаче в блока
    Деян Копчев

    Точно бях тръгнал да връщам едни бутилки, когато ме озари светлата мисъл да приобщя малко общи части към апартамента си. Изтичах обратно в блока, асансьорът не работеше от две седмици, но бях толкова въодушевен, че въобще не се сетих и го чаках десетина минути, след което се набрах по стълбите, влязох у нас, заключих и конспиративно погледнах към жена си.

    - Въобще не си го и помисляй - веднага ме скастри тя, без да знае за какво става въпрос, просто обичаше да реже моя ентусиазъм, защото явно смяташе, че именно на това се крепи един здрав брак.

    - Пиле - въобще не й обърнах внимание, защото и аз смятах, че именно на това се крепи един здрав брак, - ще си вземем малко общи части от стълбището!

    В момента, в който видя, че няма да искам нищо от нея, жена ми се оживи, даже стана малко по-хубава, подобно на онзи път, когато решихме да крадем от кабелната на съседите и въпреки че не успяхме, а само ни удари ток, любовта ни беше по-силна отвсякога.

    - Хайде, верно! - остави списанието тя и се изправи, готова да води люти битки по пеньоар.

    - Слушай сега какво ще направим - започнах да споделям плана си аз, - на площадката сме общо три семейства, нали така?

    Тя само кимна. Обичах, когато не говореше.

    - Правим едно общо събрание на площадката - казах тихо и някак съучастнически, - след което си организираме референдум...

    - Ама не у нас - вдигна ръка жена ми, - няма да ми влизат и да ми цапат тука.

    - Права си - съгласих се аз, - ще се съберем у Митрев, значи... той така и така не си чисти.

    - Ще хапнем и по бонбон, винаги има пияни вишни у тях, стари, стари, ама на аванта - вметна жена ми и независимо че често не можех да я понасям, си казах, че в крайна сметка от време на време и тя има своите моменти... а и знаеше, че обичам пияни вишни, както и да са на аванта. - А на тоя референдум какво правим? - нямаше търпение да чуе края на пъкления ми план тя.

    - На тоя референдум, филенце мое - продължих да обяснявам аз, - със съседите взимаме единодушното решение, че площадката ни се отцепва от общия блок, след което - хоп, щрак и я приобщаваме към апартаментите си.

    - И ще можем да държим там всичките буркани от мамини... - замечтано каза жена ми, а ако имахме достатъчно време и подходяща музика, вероятно щеше да пусне и една сълза.

    - Слагаме после едно обявление долу във входа и пишем, че на официален референдум, проведен на еди-коя си дата, бе решено, че шестият етаж вече не принадлежи на блока, а принадлежи на шестия етаж и се забранява да ни спират с асансьора тука...

    - Точно така, да си ходят по техните етажи, това тук в крайна сметка ще е отцепено с референдум, с демокрация! - борбено и малко несвързано отбеляза жена ми, но през годините човек й свиква.

    В този момент на вратата се позвъни, всъщност по-скоро се почука, защото звънецът не ни работеше от две седмици. Оставих жена ми да разсъждава нещо наум и отидох да отворя.

    - Разбра ли какво става? - попита ме съседът Митрев. - Тия над нас, от седмия етаж, гледали новините, видели какво се случва там в Украйната, свикали си официален референдум на площадката и се отцепили от блока.

    Първо се стъписах, че са ни изпреварили, но после възликувах и даже забарабаних по шкембето си тържествено: имаме прецедент! Щом в Косово и на седмия етаж може, що пък в Крим и на шестия етаж да не може?
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Eguo написа Виж мнение

      Но ¹11 - погрешно. Полша и прибалтийските държави -Poor
      Полша е бедна в сравнение с кого?

      Comment


        Това дори не е смешно.

        Comment


          Вожд на индианско племе събрал народа си и казва:
          -Индианци! Ние велико племе ли сме?
          -Даааааааа!
          -Е тогава защо нямаме атомна ракета?
          -Ми да си направим….
          Взели и отсекли най-високата секвоя. Сърцевината я изчоплили с брадви, по стара испанска рецепта направили барут и натъпкали ракетата. Пуснали един дълъг фитил и таман да го запалят и се сещат:
          -Къде ще я изстреляме?
          -Ми по Ереван.
          -Що по Ереван бре?
          -Ми щот така или иначе друго не знам…
          Така и направили – написали „По Ереван“ на ракетата и палнали фитила, събрали се наоколо,гледат…Чува се БУУУМ .. Дим, пушек, всички се търкалят… Вожда без ръка, без крак се надига, гледа и
          казва:
          -Баси мамата, представяте ли си в Ереван какво е!!!
          Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

          Гюстав Льо Бон

          Comment


            Gaden Gogi написа Виж мнение
            Полша е бедна в сравнение с кого?
            Германия, Дания, Австрия и пр. и пр. и пр
            http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

            Comment


              Eguo написа Виж мнение
              Германия, Дания, Австрия и пр. и пр. и пр
              в сравнение с тия последните пък русия е мизерна просто.

              Comment


                Gaden Gogi написа Виж мнение
                в сравнение с тия последните пък русия е мизерна просто.
                Сравнение не е с Русия, България или Гърция.
                Под ¹11 - на богатите и бедните. Полша и прибалтийка - бедните..
                П.С.
                В останални рисунки - аз не виждам грешки.
                http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                Comment


                  И за това ли намерихте да спорите...
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Dinain написа Виж мнение
                    И за това ли намерихте да спорите...
                    в това е майтапа


                    Dark Galaxy ---> GoodKnight

                    Comment




                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        През това време в алтернативна вселена...

                        Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                        Comment


                          От Мицубиши форум:
                          Gref "В свой двухлитровый Лансер всегда заливаю 95 бензин. На лючке бензобака написано по-английски заливать не ниже 95, но на форуме я читал, что многие льют 92 и разницы в динамике не чувствуют. Заливать 92 бензин думаю смысла особенного нет, так как по цене совсем чуть-чуть ниже, а расход даже немного больше, как пишут на форуме.
                          Я сегодня хочу попробовать залить дизельное топливо, так как оно существенно дешевле, а расход у него значительно меньше, как говорят люди. У меня знакомый заливает себе дизельное топливо, так у него расход на его Пассате тоже с двухлитровым двигателем - 8 литров по городу!!!! , а у меня на 95 бензине примерно 14 литров!!! разница почти в 2 раза по потреблению, и по цене дизельное топливо дешевле раза в полтора! Думаю экономия по деньгам очевидна.
                          Единственное, что волнует, это насколько машина потеряет в динамике?
                          Слышал, что на низких оборотах машина становится даже более мощной, а вот на высоких оборотах теряет в мощности.
                          Владельцы двухлитровых, кто заправляется дизелем, скажите какая разница
                          в динамике, опишите ощущения.
                          P.S. Поиском искал, ничего по этой теме не нашел."

                          Gref "Мой двухлитровый Лансер стоит в Рольфе, туда его привез эвакуатор.
                          Сам я замерз как собака и только сейчас добрался до дома. Ремонт мастера Рольфа оценивают примерно в 200 000 рублей (ДВЕСТИ ТЫСЯЧ)!!!
                          После заправки машина проехала примерно полтора километра, а потом меня жестко начало трясти, потом просто заглохла и больше не заводится. В Рольф привез ее на эвакуаторе. Мастера посмотрели и сказали, что заклинило один из цилиндров и теперь придется разбирать полмашины и половину деталей двигателя ставить новых. Причем этих деталей нет в наличии и ждать их минимум месяц!!! Месяц и ДВЕСТИ тысяч!!!
                          Также они сказали, что это третий случай у них. А еще, что каждый дурак знает, что нельзя лить дизельное топливо в бензиновый двигатель!!!
                          Неужели, этого никто не знал на форуме??? Зачем же вы говорили, что можно попробовать, зачем писали, что кто-то даже ездит на дизельном топливе??
                          Я, конечно, сам виноват, но неужели никто этого не знал?
                          Не лейте дизельное топливо в машины, которые ездят на бензине.
                          P.S. Кстати, действительно, пистолет с дизельным топливом в горлышко
                          бака просто так не залезал, пришлось воспользоваться воронкой."

                          Nameless76 "Что хоть вы за люди такие на дурацком Мицубиси-форуме!!! Хоть бы кто написал, что НЕЛЬЗЯ лить бензин в дизельный двигатель!!! Я сегодня с утра по дороге на работу решила проверить, правду ли говорит начальник насчет динамики, ну и залила попробовать, заправила в своего Ленд Крузера 25 литров 98-го бензина. Ну и что вы думаете? Машина почти сразу же после выезда с заправки заглохла, я встала поперек дороги. В Москве и так снег и пробки, а тут еще я раскорячилась. Эвакуатора ждала 3 часа, вокруг все матом ругаются, блондинкой обзывают. Водитель эвакуатора не мог поверить что я вместо дизтоплива бензин залила, удивился, что на этом дурацком форуме все глумятся и никто не может сказать правду, еще и шеф прикололся. Не получит от меня больше ничего.
                          Ненавижу мужиков!!!
                          Подонки, бл?*:!!!!
                          ВСЕ ПОДОНКИ!!!!!!!!!!!!!!!!"



                          thorn

                          Средновековните църкви в България

                          Comment


                            Modus operandi, или как се работи с формална логика в Бойна Слава

                            Бедуин от Сахара се връща от пътуване до Англия. Първата му работа е да отиде при шамана на племето и да разкаже:
                            - В Лондон има велики магьосници. 22-ма мъже застават на една поляна и започват да гонят една топка. Максимум след 10 минути започва да вали.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              18 годишно италианско момиче казало на майка си, че вече 2 месеца няма цикъл. Много притеснена майката отишла до близката дрогерия и купила тест за бременност. Резултата показал, че девойката е бременна.
                              Псувайки и плачейки майката попитала: „Коя е тази свиня, която ти причини това? Искам да знам!“
                              Девойката грабнала телефона и се обадила някъде. Половин час по-късно пред къщата спряло Ферари. От него слязъл изискан мъж на средна възраст с посивяла коса и безупречен костюм Армани и влязъл в къщата.
                              Седнал в дневната заедно с момичето и намръщените й родители и казал:
                              “ -Добър ден. Вашата дъщеря ме информира за проблема. Аз не мога да се оженя за нея заради семейното и социалното ми положение, но ще поема грижата за нея. Ще платя всички разходи и ще поема издръжката на дъщеря ви за цял живот.
                              Отделно,ако се роди момиче ще и предоставя Ферари, къща на крайбрежието, 2 магазина, къща в града, вила на плажа и 2 милиона долара в банката.
                              Ако се роди момче ще му завещая 2 фабрики и 4 милиона долара в банката.
                              Ако са близнаци те ще получат фабрика и 2 милиона долара в банката – за всеки.
                              Но нямам решение как да постъпя, ако дъщеря ви пометне.“
                              Тук бащата, който до този момент не проронил и дума станал, сложил бащински ръка върху рамото на човека и казал: „Ще еб*ш пак…“

                              Comment




                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X