Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 4

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      gollum написа Виж мнение
      Забавно (за това с автомобилите), но не мога да не отбележа за себе си, че при BMW-тата има деградация в естетически план (нещо, което забелязвам при повечето съвременни автомобили). Личен вкус, естествено, но...
      Не мога да се съглася съвсем, аз карах известно време последната година Е39 и наистина за мен дизайна както на екстериора така и на интериора беше безвремев; Е60 беше стилистичен провал наистина, но F10 изглежда страхотно на живо (не на всички снимки изглежда добре); обаче пък новите интериори изглеждат доста дървено. Един приятел имаше пък 2004 Е46 купе и неговия дизайн както отвън така и отвътре беше просто идеален. За съжаление и двамата трябваше да се отървем от тях заради прекалено скъпата поддръжка. Е39 принципно е много здрава кола (и въобще си е невероятна), но много уплътнения и други части просто изглежда не са проектирани да издържат над 150К км и като наближиш тази цифра започват да се разпадат едно след друго. БМВ все пак иска да си купуваш нова кола на всеки няколко години... то всъщност не се различават по никой друг от това де, но при тях като че ли колите им съзнателно са проектирани да те принудят да ги захвърлиш след определен пробег. И заедно с това, че новите им модели са а) ужасно скъпи и б) във все по-голяма степен луксозни коли за возене, а не коли за каране, води до това, че надали някога повече ще имам досег с тази марка.

      Как да е, отвлякох се.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        ... то всъщност не се различават по никой друг от това де, но при тях като че ли колите им съзнателно са проектирани да те принудят да ги захвърлиш след определен пробег.
        Е не е съвсем така. Знаеш че някой японски и американски автомобили са си окей далеч след 200 000 км. Сменяш маслото и караш. Явно при европейските производители концепцията е друга. И то не само при луксозните марки.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment



          ]

          Comment


            Извинете, може ли да ме ориентирате къде беше една карикатура дето се редуват съветските лидеури - "плешив" - "с коса", "плешив" - "с коса" и накрая стигаме до Путин и Медведев? Мисля, че Голъм или мосю Воланд я беше постнал.

            Comment


              Лысый — волосатый

              Comment


                Amazon написа Виж мнение
                Е не е съвсем така. Знаеш че някой японски и американски автомобили са си окей далеч след 200 000 км. Сменяш маслото и караш. Явно при европейските производители концепцията е друга. И то не само при луксозните марки.
                Съдбата си знае работата. Малко след като го написах това жената ме накара да сменя десният фар, че крушката била изгоряла. Два часа! Наложи ми се да махна водният резервоар за да се добера до крушката и да я сменя. В процеса счупих клипа който държи крушката. Фара сега работи, но крушката се крепи на честна дума. Колата в момента е в сервиза.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Нема се шашкаш, това се случва на всеки при първата смяна на крушка

                  Comment


                    Мислещите хора първо си намират в интернет Haynes repair manual и там си пише как се прави всичко лесно и бързо. Или просто търсят с гогол.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      Imperial написа Виж мнение
                      Мислещите хора първо си намират в интернет Haynes repair manual и там си пише как се прави всичко лесно и бързо. Или просто търсят с гогол.
                      В случаят директно се класирам в редиците на мислещите хора и точно това направих. Откъде мислиш знам, че трябва да се свали водният резервоар и как се маха капачката на фара.
                      Аз определено не влизам в категорията хора "Бог ме две ръчички даде - да си ги държа отзаде!", но при алтимата дори хората в интернет казват че смяната на фара е лудница. За десният фар трябва да махаш бронята и въздушният филтър!
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Кухулин написа Виж мнение
                        Нема се шашкаш, това се случва на всеки при първата смяна на крушка
                        Потърси в нета как се сменя крушка на Nissan Altima и ще ми влезеш в положението
                        Иначе си прав че съм девствен в това отношение.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Amazon написа Виж мнение
                          Потърси в нета как се сменя крушка на Nissan Altima и ще ми влезеш в положението
                          Иначе си прав че съм девствен в това отношение.
                          Имам десетина години стаж като автомонтьор, горе-долу ми е ясно положението

                          Comment


                            А защо сваляш фара за да смениш изгоряла крушка?
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment





                              Comment


                                Като стана дума, ако някой има manual за VW Passat B6 на английски език, ще съм му благодарен. В нета успях да намеря само на руски.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X